Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec dwufunkcyjny Junkers Euroline - skoki ciśnień

08 Sty 2007 14:58 6667 4
 • Poziom 1  
  Witam-mam problem z piecem dwufunkcyjnym Junkersa Euroline. ostatnio zauważylam skoki cisnienia powyżej 3 bar- (zaczyna kapać woda). Zdaża się że muszę upuszczać wodę kilka razy dziennie (w nocy nieststy też). Na forum znalazlam kilka rad jak sobie z tymproblemem moge poradzić - poodkręcalam wszystkie regulatory na grzejnikach a dziś sprawdzilam także naczynko zbiorcze- wylączylam piec i o zgrozo ciśnienie też zaczęlo mi rosnąć- więc spuszczam tą wodę i spuszczam....i nic nie pomaga
  Proszę o radę jak sobie z tym problemem poradzić...
 • Poziom 20  
  Witam,trzeba sprawdzić zawór uzupełniający wodę w instalacji,tu może być przyczyna wzrostu ciśnienia.
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Pytanie jak długo był wyłączony piec i jak dużo przybyło ciśnienia. Zawory bezpieczeństwa w tych piecach są zazwyczaj na 3 bar i dla tego kapie woda. Jeżeli piec został wyłączony podczas pracy to wyłączyła się również pompa obiegowa co spowodowało rozgrzanie się pieca z jego pojemności cieplnej. Jeżeli naczynie jest uszkodzone to ciśnienie również mogło wzrosnąć, ale gdy piec ostygnie powinno spaść, jeżeli tak się nie dzieje to tak jak już „12gucio” napisał trzeba sprawdzić zawór dopuszczania wody, lub ostatecznie jak już nic nie pomoże wymiennik na ciepłą wodę.
  Prawdę mówiąc nie spotkałem się z przeciekającym zaworem kulowym, bo pewnie taki Pani ma. Na 99,9% przypadków jest problem zbyt małego ciśnienia powietrza w naczyniu zbiorczym, lub często w ogóle w nim nie ma powietrza.
 • Poziom 33  
  Zawór dobijania należy oczywiście sprawdzić.
  W tych kotłach jest "podwójny wymiennik pierwotny, ma niezależny obieg wody CO i CWU.
  Zdarzają się przypadki, że to on właśnie jest dziurawy i przepuszcza wodę do obiegu CO przez co rośnie jej ciśnienie.
  Oczywiście nie mam pewnośći co do usterki.
  Taki wymiennik należy zdemontować i podłączyć do kompresora w celu sprawdzenia.
 • Poziom 11  
  Witam

  Prosty test : na coc zamknąć dopływ zimnej wody do pieca jak nie ma zaworka to na cały dom. Rano jak ciśnienie będzie takie same to sa tylko dwie rzeczy wymienione powyżej. Zaworek dobijania przepuszcza lub wymiennik nieszczelny w środku.