Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMTi - obsługa Sagem,LG,Huawei, Alcatel,Samsung,Vodafone

12 Sty 2007 10:33 186819 588
  • Poziom 27  
    W tym temacie piszemy tylko i wylacznie na temat dzialania, problemow i solucji związanych z SMTI [MILO]

Witam
    Przy probie sciagniecia sim loka poprzez kody wyswietlił sie taki komunikat.Posiadam scdr2 i sagmastera orginał jednak jak chce zrobic sim loka mam error po włozeniu bateri i potwierdzeniu ,na supporcie brak fleshy do ww modelu .Jest jakis trick na to cacko .

Moderowany przez nutergsm:

W chwili obecnej box zakończył swój żywot i nadaję się już tylko do utylizacji.
    SMTi - obsługa Sagem,LG,Huawei, Alcatel,Samsung,Vodafone

• PCBway
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    Też maiałem swego czasu problem z takim modelem i nic nie było w stanie go naprawić, po kilku próbach naprawy sws'sagiem (repair paermanantly blocked) telefon znalazł się w takim stanie, że nawet bez karty sim był napis simlock. Ani scdr ani sws sag nie postawiły mi tego telefonu. Oddałem nie zrobiony a trafił do mnie z takim problemem jaki masz Ty.
    pozdr
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Multi_COM napisał:
    aktualnie da sie go zrobic - SMTi ;)

Aktualnie wiemy :) Mam jednego w szufladzie z wykrzyknikiem na LCD i się bidny doczekał. Obiecane mam że wyślą box w poniedziałek zobaczymy czy się wyrobią.
  • PCBway
  • Pomocny post
    GSM Product Supporter
    djjack napisał:
    Witam
    Przy probie sciagniecia sim loka poprzez kody wyswietlił sie taki komunikat.Posiadam scdr2 i sagmastera orginał jednak jak chce zrobic sim loka mam error po włozeniu bateri i potwierdzeniu ,na supporcie brak fleshy do ww modelu .Jest jakis trick na to cacko .

Jesli posiadasz odpowiednie kody do danaego modelu
    nie pojawi sie nigdy taki komunikad ...
    Jesli jest jakis prblem z telefonem po odblokowaniu ... zawsze mozsz zablokowac go ponownie ...
    i po sprawie !!!
    I wtedy ocenic prace telefonu na sieci na jaka byl zablokowany ...
  • Poziom 27  
    Kody miałem odpowiednie wygenerowane scdr2 orginał .Pierwszy kod nie wszedł odliczył 3.59 i dalej był sim lock wiec wklepałem drugi i pojawił sie ww komunikat .Jednak robiac sagemy wiem jesli nikt w nim wczesniej nie grzebał to nie odlicza czasu do sim locka tylko pokazuje ok .Tak wiec telefon musiałjuz ktos miec w rekach i wklepał jakies kody na pałe .Wszystko jasne zamykam temat i dziekuje z odpowiedzi .
  • Spec od GSM
    Wazne info z SagMaster Team - cytat za @Gsm-Sklep :

''
    Wydaje mi sie ze wielkosc serwisu czy komisu nie ma tutaj najmniejszego znaczenia .
    Kazdy musi oszacowac sam swoj rynek na jakim prcuje i prowadzi interes .
    Wtedy podjąc decyzje o kupnie .

Komplet SCDR 2 kosztuje troche ponad 500 zl netto z kompletem 21 adaptorów kablami i zasilaczem

SMTi koszt - 1450 zl netto
    Nie jest to malo
    Jednak w komplecie jest tez 100 kredytów do flashowania telefonów
    Z algoo na 3 bajcie HT xx xx XX

Jesli klient oszacuje za nowe telefony bedzie chcial flahshowac
    to za 100 kredytów ( 30 zl 1 telefon ) 3000 zl

Telefony z algo xx xx 00
    flashuje sie bez pobieraznia kredytów !!!
    Za odblokowanie czy zablokowanie tez nie pobierany jest zaden kredyt .

Podam przykladowe czasy flashowania nowych plyt z nowym algo na 3 bajcie

my10xx x1-2 trio - 1min 15 sekund
    full flah z kalkulacja eepromu

my20xx x2-2 - 2min 30 sekund
    full flash z kalkulacja eepromu

Kolega MultCom ( bedąc dystrybutorem SagMaster Team ) prowadzi sprzedaz ratalna co pozwala na zakup
    tego boxa w dogodnej dla klienta formie .''

Czyli wykorzystujac kredyty SMTi - Box masz gratis - i jeszcze zarobile na drugi przynajmniej. Majac pewnosc ze zadne urzadzenie nie flashuje tych telefonow tak jak to robi SMTi.

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Powiem tak - JWS.
    Jezdem w szoku.Naprawiłem X2-2 w 1min.Jak wiadomo fleszowanie starych modeli trwało okrutnie długo a tu firma zrobiła taki numer...Fullflash z naprawą około 1min.
    No to konkurencja typu Julvir i inni może zapomnieć o sprzedaży swoich produktów bo trzeba być naprawdę nie w temacie żeby kupić coś innego.
    Rejestracja i odpalenie tego sprzętu zajęło mi może z 5min. i odrazu gotowe do pracy.Pliki samo ssa z supportu,żadnych passwordów czy loginów.
    Pudełko sprawia wrażenie solidnego wykonania i ogólnie wygląda przyzwoicie.
    Czekamy na Calypso+ :)))
  • Spec od GSM
    SMTi USB - Na dzis nawet na horyzoncie nie widac lepszego urzadzenia. Mimo braku hasel, loginow. Jest naprawde najlepiej zabezpieczone on-line. Prostota obslugi. Najprostszy program jaki znam, nawet poczatkujacemu userowi nie nastreczy zadnych problemow. Minimum formalnosci przy rejestracji - wpisujesz tylko dane e-majl...... i jestes od razu zarejestrowany. Wiem cos o tym bo rejestrowalem victora ostatnio.

Zadne inne urzadzenie nie potrafi tak zamieszac w eeprom jak produkty SagMaster Teamu. Wiec pelna naprawa, flash pakietow jezykowych tylko z ich produktami. Co z tego ze inni producenci pisza ze ich urzadzenie flashuje, wprowadzajac w blad nabywce urzadzenia , nawet flashujac w obrebie jednej Hasz Tabeli , nie ma szans na zmiane pakietu na zaden inny jezyk. SMTi - zmienia jezyk na jaki chcesz w obrebie obslugiwanego modelu telefonu - bez problemu, bez roznicy jaka hasz tabela siedzi w telefonie.
    Rewelacyjny BOX. O unlok nawet nie wspomne - bajecznie pracuje...

Tak ze SMTi to jest jedynie słuszne urzadzenie do Sagemow.
    No i dobre bo Polskie...
    Stokłosy napisał:
    Wiem cos o tym bo rejestrowalem victora ostatnio.

Victor to pikuś,zrejestruj Ultimę Legiji... A co do boxa to mam 2 sugestie :
    1.Dłuższy czerwony kabelek z krokodylkiem do zasilania słuchawek.
    2.Niepotrzebny wydaje się komunikat po zakończeniu odblokowywania że trzeba wyjąć i włożyć baterię skoro to ustrojstwo i tak jak korzystamy z zasilania samo resetuje telefon.
  • Poziom 24  
    To moze takie 3 "intymne" pytania dla Sag MAster Team.

Czy w dalszym ciągu będziecie aktualizować SCDRII czy to już musimy się pogodzić, że będzie dead product ?

Czy SMTi robi zmiane FW i języka w np. MY V56 i Unlock / zmiane FW w MY100x?

Czy wszystkie operacje Unlock wymagają połączenia On-Line tak jak ma to miejsce w wypadku SCDRII, czy działa jako standalone ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
    Obiecują że SCDRII będą wspierać jak narazie i dopisywać nowe algorytmy.Co do obsługi ARM9 w aktualnie dostępnej wersji aplikacji nie ma wogóle obsługi tej platformy-ma być wkrótce.
    natomiast My100x możesz sobie fleszować i zmieniać firmware do woli-kosztuje to 1 kredyt a na starcie dostajesz ich 100 co nie jest bez znaczenia bo jeden z większych resellerów sprzedaje kredyty w pakietach 10,50 lub 100 i jak zakupisz najmniejszy pakiet 10szt. to bulisz po 15PLN netto za 1szt. a przy zakupie 100szt. coś około 9PLN netto za 1szt.
    Co do pytania o unlock to z założenia wszystkie nowe algo będą szły przez serwer z tym że bez kredytów a stare hasze zapewne bez konieczności łączenia się z serwerem.To jedyny sposób zabezpieczenia się przed złodziejstwem.
  • GSM Product Supporter
    FranekDolas napisał:
    Stokłosy napisał:
    Wiem cos o tym bo rejestrowalem victora ostatnio.

Victor to pikuś,zrejestruj Ultimę Legiji... A co do boxa to mam 2 sugestie :
    1.Dłuższy czerwony kabelek z krokodylkiem do zasilania słuchawek.
    2.Niepotrzebny wydaje się komunikat po zakończeniu odblokowywania że trzeba wyjąć i włożyć baterię skoro to ustrojstwo i tak jak korzystamy z zasilania samo resetuje telefon.

Za kable czerwone duze sorry !!! Zółty przyoszczędzic na nas jakies ziarenko ryzu czy innej kaszy ...
    Co do tego komunikatu ... Są telefony które robisz na baterii ( duzo ludzi tak robi wszystkie te co sie nie rozkladaja )
    ten komunikat jest dla tych ludzi .
    Niestety exe nie rozpozna czy masz zasilanie czy baterie .
    Wybralismy pozostawienie tego komunikatu bo jak inaczej wytlumaczyc ludziom zeby ram byl pusty . Napisalismy w manualu ze w momencie kiedy stosuje sie ( za ktotki ) kabelek czerwony to mozna reset bez wypinania zasilania robic .
    Dziekuje za wszuystkie sugestie co do pracy na sofcie .
    Im wiecej takich opinii tym lepiej dla nas .
    Wiemy czego user oczekuje od producentów sprzetu !!!
    Dzisiaj rano My201x.Simlock i lang od strzała.Klientowi oczy na posadzkę wypadły jak mu powiedziałem że zrobię bo obleciał przed świętami wszystkich i oczywiście simlock tak ale język zapomnieć...Zanim kasę wyliczył już skręcałem telefon...Program po skończeniu fleszowania sam finalizuje i robi"clear network lock".
  • Poziom 34  
    a takie myx5-2 stare tym flasnę? bo w spisie nie ma (cyba że to jakoś w spisie jest ukryte )
  • GSM Product Supporter
    X5-2 ma cpu typu arm9
    obsluga tej rodziny procesorów bedzie systematycznie
    dodawana do platformy SMTi
  • Spec od GSM
    ARM-7 i ARM-9 to sa dwa rodzaje processorow uzywanych w Sagemach.
  • Poziom 15  
    Sprawdzajcie ilość kredytów.Sciąga jednego za flasha i drugiego za kalkulację eeproma.
    Jaroszewicz Dariusz napisał:
    Sprawdzajcie ilość kredytów.Sciąga jednego za flasha i drugiego za kalkulację eeproma.

Nieprawda,też się tak zrobiłem za pierwszym razem jak naprawiałem My X2-2 bo nie odhaczyłem "repair" tylko pozostawiłem "recalc" eeprom i po fleszowaniu eeprom nie był naprawiony więc drugi raz kliknąłem i straciłem jeszcze jeden kredyt.Jeśli masz wątpliwości pisz do kolegi @gsm-sklep żeby sprawdził bo wszystkie operacje z użyciem kredytów są logowane oczywiście.
  • Poziom 15  
    Jak nie robiłem calculate eeprom to w 201x był sim blocked nawet bez karty.Mam jeszcze kilka sztuk to jutro pokombinuję i dam znać.
    Tak apropo's to kredyty potrzebne są tylko do fleszowania i tylko nowych modeli.Stare modele obsługiwane przez Sagmastera i unlock jest free.
  • GSM Product Supporter
    Za jeden flash pobiera 1 kredyt
    Wiec nie jest to prawda ze pobiera wiecej
    Dokladnie proces flashopwania opisany jest w manualu
    Zapraszam do lektury

Dodano po 11 [minuty]:

FranekDolas napisał:
    Tak apropo's to kredyty potrzebne są tylko do fleszowania i tylko nowych modeli.Stare modele obsługiwane przez Sagmastera i unlock jest free.

Dokladnie tak !

Jesli flashowany jest telefon z starym algo nie pobierany jest kredyt
    Nie pobiera tez przy unlocku
  • Spec od GSM
    Na dzis kredyt wymagany jest dla flash:my100x, my200x, myC2-3, myC2-3m, myX2-2

Po jednym do finalizacji flash. Reszte flashuje sie bez kredytow.
  • GSM Product Supporter
    D2 04 01 myC2-3
    34 01 01 myC2-3
    08 19 05 my501X
    53 58 01 myC5-2v
    30 7C 01 myX2-2
    21 41 01 myC4-2
    00 93 01 VS-3
    62 54 05 my501C

Doszlo kilka nowych algo do online servera !!!
    Pozwoliłem sobie je zamiescic .

D2 04 01 myC2-3
    34 01 01 myC2-3
    30 7C 01 myX2-2

Te trzy doszly do SMTi

Jesli ktokolwiek z posiadaczy SMTi spotka na swojej drodze
    "Unsupotred phone model" To bardzo prosze nie przerywac odczytu flasha ( po USB to naprawde nie trwa dlugo )
    Po odczycie calego flasha software sam polozy go sobie u nas na ftp .
    Wtedy maila do mnie i kody do odblokowania sa za okolo 30 min.
    Jesli jestesmy oczywiscie przy kompach w tym czasie :)

Sprawa jet identyczna dla klucz SCDR 2 i Sagmaster .
  • Spec od GSM
    W miedzy czasie przyszedl czas na kody zabezpieczajace :

SMTi USB BOX NEWS !!!

Sagem : My 30xx, My 40xx, My x6-2, My V-76, My V-85 Supported !!!

- read user code status ( active / inactive )
    - read user code
    - clear user code

For this operation TP adaptors no needed .

Mała rzecz a jak cieszy !!!!!!!!!
  • Poziom 15  
    Działa dobrze.Trzeba uważać i przy wgrywaniu langa aby odznaczyć kalkulacje eepromu (program zaznacza automatycznie) i zaznaczyć naprawę eepromu - wtedy sciąga jeden kredyt.
    Jak fleszujesz sprawny telefon wystarczy odhaczyć "recalc" ale jak telefon jest padnięty programowo trzeba odznaczyć "repair".
  • GSM Product Supporter
    Jaroszewicz Dariusz napisał:
    Działa dobrze.Trzeba uważać i przy wgrywaniu (w tym miejscu powinno być słowo"języka") aby odznaczyć kalkulacje eepromu (program zaznacza automatycznie) i zaznaczyć naprawę eepromu - wtedy sciąga jeden kredyt.

Przy flashowaniu pobiera jeden kredyt .