Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rosyjskie oscyloskopy

rubens 05 Sep 2003 15:47 3440 7
Tespol
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mam parę rosyjskich oscyloskopów ( różne typy ) w których nie działa podstawa czasu - przy czym co ciekawsze jak się ustawi wyzwalanie z sieci to podstawa się pojawia
    -moje pytanie czy ktoś spotkał się z takimi usterkami?
    nie wiem czy dobrze rozumuję ale jakby nie działał sam generator to wyzwalanie sieci nie powodowało by jego startu ( może to przełączniki mają problemy)
    jeszcze nie miałem czasu do nich zajrzeć więc jakby ktoś mógł podzielić się swoimi doświadczeniami....
  • Tespol
  • Tespol
    rubens
    oscyloskop to C1-65
    - przy przełączeniu na synchro sieci i WE X impulsy z trafa sieciowego sterują koncówkami odchylania X - pomijając całkowicie generator podstawy czasu więc tak ma być
    -zastanawiające jest to iż sprawdziłem wszystkie elementy zalecane przy uszkodzeniu generatora i nic...... podejrzany jest jeden element ( ma 6 lub 5 nóg ) ze schematu wynika iż mogą to być dwa tranzystory w jednej obudowie tyle że ja mam schemat od C1-65A a on różni się właśnie tym elementem od C-65 i nie wiem co to za dziad
    -powoli ręce mi opadają i zaczyna brakować pomysłów
    - mam inny oscyloskop C1-99 ( dwa kanały x100Mhz ) i ma objawy identyczne jak w.w. ale najpierw muszę rozgryźć tego C1-65
    rubens
    :arrow: jaro1 -- jakieś pomysły? - czy tylko nabijamy punkty....
    wibi
    Level 21  
    Witam.
    Jeśli dobrze rozumiem to po włączeniu oscyloskopu masz na ekranie tylko "punkt" świetlny?Bo tylko wtedy nie działała by podstawa,jeśli masz linie to podstawa działa.Inną przyczyna może być włączone wyzwalanie zewnętrzne i oscyloskop czeka na impulsy wyzwalające.Schematy rosyjskich przyrzadów pomiarowych (w tym i oscyloskopów) sa na jakimś serwerze krasnojarskim (niestety adres mi sie skasował) ale poszukaj na rosyjskich wyszukiwarkach np."Rambler 100" wpisując typ oscyloskopu.
    gajart
    Level 13  
    Cześć rubens!!
    Jeśli interesują cię schematy tych rosyjskich wynalazków to podaje stronkę: http://www.cqham.ru/index.phtml
    Mam nadzieję że się przyda no i życzę powodzenia.
    rubens
    :arrow: WIBI - nie działa sam generator podstawy czasu , w bardzo uproszczony sposób można by cały układ podstawy zobrazować:
    --- układy synchronizacji----- generator podstawy czasu-----wzmacniacz końcowy
    - w tym przypadku przy przełączeniu przełącznika na synchro sieci omijany jest układ synchro i sam generator , impulsy z trafa ( sieciowego) wyzwalają działanie wzmacniacza końcowego co powoduje pojawienie się linii podstawy czasu
    -czyli tak czy siak nie działa generator podstawy i tu trzeba uszukać uszkodzenia
    :arrow: GAJART niestety nie ma tam żdnych schematów oscyloskopów ( przynajmniej ja ich tam nie znalazłem)
    gajart
    Level 13  
    Sorry Rubens
    ale ja do swojego C1-94 ściągałem schem. z tej stronki była w formacie djvu a teraz faktycznie coś się nie otwiera sam nie wiem dlaczego jak mi sie jeszcze coś przypomni to napiszę
    Pozdrowienia