Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór głośników i radia. Toyota Corolla E11 98.

Pioter2k 14 Sty 2007 20:01 6110 14
  • #1 14 Sty 2007 20:01
    Pioter2k
    Poziom 16  

witam

zamierzam kupic w ciagu 2-3 dni radio samochodowe, mam trzy typy do wyboru

ALPINE CDA-9852RR

http://glinki.com/?l=qro0cr

Alpine CDE-9850Ri

http://glinki.com/?l=p48e5k

Pioneer DEH-P6800MP

http://glinki.com/?l=an4kfj

mam pytanie jakie glośniki wybrać do wyzej wymienionych radioodtwarzaczy? mam budzet na glosniki do 800zl, jesli cos wam to da to jezdze Toyota Corolla E11 98' 3Drzwi, w drzwiach mam miejsce na glosniki 13-16cm cos mi sie zdaje, a polka tez jest wolna ;-) chcialbym zeby na 4 glosnikach gralo to jakos przyzwoicie, kiedys mialem pionka deh-3300 i 4x50W max. mocy, to na dwoch glosnkach 6x9 260W max. gralo bardzo ladnie, wiec zastanawiam sie czy nie powtorzyc tego co tam wrzucilem kiedys, lecz moze ktos mi podpowie moze cos lepszego lepiej zebym tam wrzucil jesli mam wydac na radio prawie 1000zl. bede wdzieczny za podpowiedzi czy lepszy pioneer czy alpine, gdyz mam malo czasu na kupno bo wyjezdzam.

pozdrawiam i czekam na wszelkie podpowiedzi ;-)

0 14
  • Pomocny post
    #2 14 Sty 2007 20:07
    mukade
    Poziom 31  

Jeśli alpine to ten pierwszy, bo tak wszyscy zgodnie polecają (ja nie słyszałem). Pioneer DEH-6800MP ma co prawda wiele przydatnych opcji ale jego dzwięk jakoś nie powala na kolana... Ja bym wziął alpina. A co do głośników, to w budżecie 800zł warto pomyśleć o tańszych głośnikach i dołożeniu wzmacniacza. Na tylną półkę nic nie wrzucaj, bo obecnie materiały wytłumiające drzwi są tak tanie że bez problemu możesz zamontować głośniki odpowiedzialne ze basy właśnie w drzwiach...

0
  • Pomocny post
    #3 14 Sty 2007 20:56
    crazy_88
    Poziom 42  

moim zdaniem jedno wyjscie rca to stosunkowo za malo jak na alpine chyba ze model 9812 bardzo udany 3 wyjscia rca i duzo przydatnych bajerow

0
  • #4 14 Sty 2007 21:00
    Pioter2k
    Poziom 16  

mukade napisał:
    Jeśli alpine to ten pierwszy, bo tak wszyscy zgodnie polecają (ja nie słyszałem). Pioneer DEH-6800MP ma co prawda wiele przydatnych opcji ale jego dzwięk jakoś nie powala na kolana... Ja bym wziął alpina. A co do głośników, to w budżecie 800zł warto pomyśleć o tańszych głośnikach i dołożeniu wzmacniacza. Na tylną półkę nic nie wrzucaj, bo obecnie materiały wytłumiające drzwi są tak tanie że bez problemu możesz zamontować głośniki odpowiedzialne ze basy właśnie w drzwiach...

...hmmm troche mnie zaskoczyles, bo w drzwiach jesli nawet mam 16cm glosniki a z tylu sa jakies takie male otwory w standardzie corolli ze chyba tam nie upchne nic dobrego, material na izolacje drzwi to sie znajdzie, lecz 16cm glosniczki to chyba basu nie dadza przyzwoitego, a jesli tak to poprosze jakas propozycje, co i jak, a tak apropos czemu nie mam wkladac na polke niczego? tylne wloty na glosniki sa naprawde standardowo male :/

mam pare propozycji względem glosnikow na przod jesli to ma byc 16cm, a wiec co idzie za tym:

1. http://glinki.com/?l=ce6xjt

2. http://glinki.com/?l=64ckga

3. http://glinki.com/?l=pcrghb

pozdrawiam

0
  • #6 15 Sty 2007 02:40
    Pioter2k
    Poziom 16  

oki troche poczytalem i dochodze do wniosku ze jesli to ma miec ręce i nogi to chyba najpierw zrobie ten przód

poszukalem sobie glosnikow i wybór padł na Hertz DSK 165 lub ESK 165 - pytanie tylko ktory jest lepszy ?? i jesli wkładałbym to wraz z tym pioneer'em to mam podlączyc 4głośniki pod dwa kanaly czy każdy osobno poprzez zwrotnice?

dzieki za odpowiedz :)

0
  • Pomocny post
    #7 15 Sty 2007 10:28
    powalla
    Moderator CarAudio

Hertze nie nadają się pod samo radio,bo są za mocne i będą "charczeć" jak dasz głosniej .Polecam Helix blue 62,bo dobrze sobie radzą pod samą końcówką z radia.

0
  • #8 15 Sty 2007 13:17
    Pioter2k
    Poziom 16  

no to teraz mnie zalamales z tym charczeniem :/ kurcze to nie wiem sam jakie mam teraz kupic? moze te dsk beda dobre jednak? maja tylko 80 W w RMS myslicie ze to jest za duzo jesli ma sie radio 4x50W

0
  • Pomocny post
    #9 15 Sty 2007 13:32
    powalla
    Moderator CarAudio

Radio ma 4x 17-19 w rms przy jeszcze dobrym poziomie zniekształceń THD ,a potem charczy.
    Poszukaj na forum o Helixach i o konieczności podłączenia ESK (DSK) pod wzmacniacz,bo hertze słyną z prądożerności.

0
  • Pomocny post
    #10 15 Sty 2007 14:31
    mukade
    Poziom 31  

Za 800zł możesz kupić zestaw rainbow csx lub slx (oba kosztują ok. 500zł) i do tego używany wzmacniacz dość dorej klasy i o niewygórowanej mocy + okablowanie. np. xetec vector 150.2. Na ebayu niemieckim mieli go dosłownie za 290zł podczas gdy u nas kosztuje tyle samo ale mocno używany. Kable nie będą drogie jesli uda Ci się upchnąć wzmacniacz gdzieś z przodu. Cieszę się że zrezygnowałeś z tylnej półki... Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #11 16 Sty 2007 14:48
    crazy_88
    Poziom 42  

polecam takze wzmaki audisona lub axtona sa bardzo dobrej jakosci

0
  • Pomocny post
    #12 16 Sty 2007 16:43
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

dobre również są wzmaki kenwooda zwłaszcza starsze linie.

0
  • #13 17 Sty 2007 02:11
    Pioter2k
    Poziom 16  

powalla napisał:
    Radio ma 4x 17-19 w rms przy jeszcze dobrym poziomie zniekształceń THD ,a potem charczy.
    Poszukaj na forum o Helixach i o konieczności podłączenia ESK (DSK) pod wzmacniacz,bo hertze słyną z prądożerności.

ok, wszystko dobrze pięknie ale panowie prosze was o jedno, mam 1 max. 2 dni zeby sie zdecydowac co kupic, wiele slyszalem o tym ze glosniki hertz b. dobrze graja itd. ok to juz wiem i dlatego je zamierzam wziąć, lecz tu pisze kolega Powalla iz hertz'y sa pradożerne i trza je podłączyć pod wzmaka :/ hmmm to juz sam nie wiem, chce kupic taniej z allegro nowki glosniki do 300zl komplet, czyli basowy i sopran odseparowane, zestaw hertz'a mi pasuje, a tu slysze ze bedzie lipa :( wiec bedzie czy nie? bo sie zastanawiam teraz jeszcze bardziej, pomozcie mi w wyborze ;( bo bede zmuszony kupic cos i to bedzie pewnie na pale i dzwieku nie bedzie :/ i jeszcze jedno mialem sie zapytac, jesli radio np. deh-3300r jakie mialem poprzednio dobrze radzilo sobie z dwoma 6x9" pioneer'a 260W max, 40W RMS to myslicie ze hertz malutki glosniczek 16cm 160W max bedzie zbyt duzy na te radio [deh-p6800mp]? jak to jest wlasciwie? kolega ma jakiegos pioneer'a na cd za 300zl i sie chwali ze ma glosniki blaupunkta jakies 6x9" 300W i mu to niby gra - hmmm rozumiem ze jakos to gra ale chyba przesadzil z tym doborem mocy glosnikow do sprzetu jaki posiada :/ prosze o jedno wytlumaczenie mi jakie minimum i maksimum powinny miec glosniki do mojego radia i ewentualnie prosze o podanie jakiś propozycji w zestawach odseparowanych jesli nie te hertz'e :/

pozdrawiam i prosze o szybką reakcje ;-)

0
  • Pomocny post
    #14 17 Sty 2007 09:27
    powalla
    Moderator CarAudio

ESK grają fajnie tylko pod wzmacniaczem ,a pod samym radiem "charczą " jak dasz głośniej.Piszesz "jakieś malutki głośniczek 16" ,tylko wyobraź sobie ,że on ma 100w rms(2x tyle co te elipsy).Pod samo radio polecam Helixa blue 62 i PB s6c.

0
  • Pomocny post
    #15 17 Sty 2007 10:43
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

pod radio max 50 W rms.

0