Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki używany telefon do 500zł?

15 Sty 2007 11:51 1620 16
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich,
    planuję zakup używanego telefonu komórkowego w cenie do 500zł. Chciałbym żeby był szybki, możliwie najbardziej bezawaryjny i żeby posiadał dzwonki o jakości zbliżonej do mp3 (lub mp3). Przydałby się także duży, czytelny wyświetlacz. Telefony z klapką odpadają (nie lubię takich).
    Przeglądając różne fora internetowe zauważyłem że w tej cenie każdy poleca:
    - SE k750i
    - SE k700i
    - SE k510i
    - Nokia 6230i
    - Nokia 6630
    - Sagem MYX6-2
    Mam chęć na jakiegoś SE, niestety zauważyłem że bardzo często uzytkownicy telefonów marki SE narzekają na joystick (krótka "żywotność") a mi właśnie zależy na tym żeby był możliwie najbardziej bezawaryjny. Czekam na Wasze propozycje ;)

Dodano po 38 [minuty]:

Właśnie patrzyłem jakie są ceny na Allegro, - chyba Nokii 6630 w tej cenie nie kupię (trzeba będzie dołożyć parę groszy...).
    Pod uwage biore jeszcze Nokię 7360. Rozdzielczość wyświetlacza nie jest duża (128 x 160), ale tak poza tym to chyba może być...
  • Poziom 26  
    W tej chwili nie ma "bezawaryjnego" telefonu. Każdy ma niestety jakieś wady wynikające głównie z dużej ilości "bajerów" typu aparat czy wspomniane przez Ciebie .mp3
    Przez te bajery telefon "muli się" i bardzo często pada oprogramowanie.
    Nie jestem zwolennikiem SE (wolne, padają joye), Sagemów (robią raczej telefony z niskiej półki i to im najlepiej wychodzi).
    Jedynie Nokia jakoś mnie przekonuje do siebie (choć ostatnio też robią badziewie, a nie telefony), więc mogę zdecydowanie polecić 6230i (brak joy'a, chodzi w miarę szybko, bateria po dobrym uformowaniu trzyma 3-4 dni i jest raczej mało awaryjny - jedynie soft ale, jak napisałem na początku, tak jest wszędzie)

Pozdrawiam
    zeezoo
  • Moderator na urlopie...
    Ja mam SE k600i i jestem bardzo zadowolony. Wady mała rozdzielczość aparatu, brak złącza kart pamięci.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    A za ta cene smialo kupisz Nokie 6630 :)
  • Poziom 19  
    zgadza się, nie ma telefonów bezawaryjnych, zdaję sobie z tego sprawę (napisałem "możliwie najbardziej bezawaryjny"). Chyba wybór padnie na jakąś Nokię. 6230i to podobno sprzęt bardzo wytrzymały. kolega miał 6230 (bez "i") i był bardzo zadowolony. Wyświetlacz był troszkę za mały ale poza tym super...
    Myslę jeszcze nad Nokią 6600...
  • Poziom 11  
    6600 strasznie powolna, i jeszcze na starym symbianie (awaryjny) ;/ Czesto do nas trafiaja takie nokie, chore na soft przewaznie...
  • Poziom 29  
    Joysticki w SE mają długą żywotność, praktycznie w 99.9% tych telefonów przyczyną uszkodzenia joya jest zabrudzenie . Wieć jeśli nie pracujesz w kurzu lub podobnych miejscach to joyem się nie przejmuj.

Z tych telefonów polecam
    k750i jeśli chodzi ci o telefon multimedialny (naprawde dużo dodatkó ma telefonik )
    6230i jeśli chodzi ci o stabilny telefonik ,przyjemny w uzywaniu.
  • Poziom 19  
    Legion piszesz że w tej cenie kupię Nokię 6630. Patrzyłem na Allegro i niestety w tej cenie mogę kupić ten model ale bez papierów a ja koniecznie chcę telefon legalny. Przydałoby się także jeszcze kilka miesięcy gwarancji...

Wiem że forum elektrody to nie Allegro, ale jeżeli ktoś z Lublina lub okolic chce sprzedać Nokię 6630, 6230i, SE k750i, SE k700i lub SE k510i to proszę o kontakt (gg: 4681975). Interesuje mnie tylko legalny sprzęt!

Dodano po 5 [minuty]:

Ostatnio miałem okazję pobawić się telefonem marki Sagem, był to model my501x. Telefon jest bardzo tani (kolega kupił go od znajomego za 200zł, jest praktycznie prosto z salonu, są wszystkie papiery). Ciekawe tylko czy jest w miarę niezawodny...?

Dodano po 3 [minuty]:

lukmar piszesz że w SE joysticki padają od kurzu. ja mam taki zwyczaj że telefon noszę w kieszeni więc skutek jest taki że po kilku miesiącach wewnatrz telefonu jest pełno pyłu. Myslę że w takich warunkach SE długo nie wytrzyma...
  • Poziom 20  
    Jeśli dorwiesz SPV C600 to najlepiej spełni twoje oczekiwania i nie ma co nawet próbować porównywać go ze zwykłym telefonem.
  • Poziom 20  
    Oo półtora roku mam SE T630 z joystickiem, noszę go w kieszeni i do tej pory nic się nie stało, wszystko działa.
  • Poziom 19  
    bizun1 to fajnie że joystick Ci sie nie psuje (może nie wszystkie modele SE maja z tym problem...?) Niestety użytkownicy modeli które mnie interesują czesto na to narzekają

do jawoks:
    nie znam firmy SPV... nie wiem czy solidny sprzęt robi... możesz cos więcej mi powiedzieć na ten temat?
  • Poziom 12  
    Polecam SE K750i!!!!! Posiadam go i gałka dalej sie trzyma!!!!!!!! :D:D:D
  • Poziom 19  
    wybór padnie najprawdopodobniej na jedną z tych trzech nokii:
    - 6230i
    - 6630
    - 3230

6230i jest bardzo niezawodna ale nie ma symbiana (chyba wlasnie dlatego niezawodna...)

6630 - 3230 - która lepsza? co radzicie?
  • Poziom 20  
    SPV to jest jakby pod "producent" c600 jest wykonany z przyzwoitych materiałów i ma fajny wygląd.
    c600 jest smartphonem z windows mobile ....
    poczytaj sobie:
    http://www.microsoft.com/poland/windowsmobile/default.mspx
    http://pdaclub.pl/forum/index.php?c=13
    podałeś za mało informacji, których oczekujesz od telefonu, jeśli chodzi o ekran to rozdzielczość 320x240 i ostrość tego ekranu w c600 jest super i nie ma porównywać do tych noki co podałeś.
    Smartphony mają większe możliwości od symbiana ale ... czy tego potrzebujesz ? Jeśli chcesz zwykły telefon do dzwonienia i smsowania to weź nokie.
  • Poziom 20  
    samsung d600..nie wiem czy towczesniej padlo ale tel jest swietny.. :) polecam

pozdro
  • Poziom 10  
    Wg mnie lepsza od 6630 jest nokia 3230, ponieważ ma poręczny kształt oraz bluetootha, a ceny maja prawie równe(wydaje mi sie ze 3230 troche tansza).
  • Poziom 10  
    Z tych telefonów, które napisałeś najbardziej polecam k750i. Głównie dlatego, że istnieje z nim możliwość dodania kart pamięci. Do tego robi dobre zdjęcia. Dużo moich znajomych ma taki tel i nikt nie skarży się na joya, Miła obsługa, dość duży ekran. Żyć, nie umierać;)