Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator lion czy bateria aaa?

17 Sty 2007 17:23 3994 12
  • Poziom 9  
    witam. mam pewnien problem, gdyż nie wiem co kupić. otóż mam do wyboru odtwarzacz mp4, który bardzo mi sie podoba z akumulatorem lion 400mAh. boję sie jednak że taki akumulator mi siądzie, a jak to sie stanie, to odtwarzacz sie do wyrzucenia. jaka jest jego żywotność? mam też drugą opcję, tj odtwarzacz mp3 na baterie. co polecacie?
  • Poziom 9  
    nie wiem, ale wydaje mi sie że komórki mają wymienne akumulatory a ten jest wbudowany.
  • Poziom 34  
    Deklarowana min. żywotność akumulatorków litowo-jonowych to 300-400 cykli (wartość średnia i zależy od konkretnego egzemplarza) co przy intensywnej eksploatacji daje jakieś 2-3 lata bez jakiś wyraźnych objawów zmniejszonej pojemności.
    Nie chcę negować wyboru, ale jako człowiek praktyczny osobiście wybrałbym taki zasilany ogniwem AAA lub AA - zawsze można włożyć drugi "świeży" akumulatorek lub w krytycznej sytuacji baterię z kiosku, a jak się egzemplarz akumulatorka zużyje - bez problemu wymienić na nowy.
  • Poziom 30  
    No to poszukaj odtwarzacza mp4 z wymiennym akumulatorem, np z BL-4C, niedawno kupowałem taki mp4... Zresztą, skąd pewność, że wbudowany akumulatorek siądzie wcześniej niż reszta odtwarzacza :) ...
    Po trzecie, mimo, że wbudowany, można w większości wypadków taki "niewymienny" akumulatorek za pomocą odpowiednich narzędzi wydostać i zmienić na nowy...
  • Poziom 9  
    no niestety mam do wyboru tylko jeden z tych dwóch. tylko że jeśli kupiłabym taki mp4 to ja, jako laik chyba bym nie wymieniła takiego akumulatora
  • Poziom 9  
    no ten w nokii 3310 ma przynajmniej 1300mAh, a ten w odtwarzaczu 400mAh i musi być bardzo cienki bo sam odtwarzacz ma 7mm szerokości. nie wiem czy da się to wymienić. jak to sprawdzić?
  • Poziom 24  
    girek napisał:
    no ten w nokii 3310 ma przynajmniej 1300mAh, a ten w odtwarzaczu 400mAh i musi być bardzo cienki bo sam odtwarzacz ma 7mm szerokości. nie wiem czy da się to wymienić. jak to sprawdzić?

Mówiłem o aku z 3100 a nie 3310, ten BLC ma najwyżej 5mm grubości
  • Poziom 30  
    Może konkretniej; jaki to odtwarzacz, zdjęcie czy coś...
  • Poziom 11  
    Moim zdaniem istnieje dosyć wysokie prawdopodobieństwo, że w odtwarzaczu jest bateria taka jak od nokii, ale to moim zdaniem nie ma wiekszedo znaczenia gdyż bateria, która jest w tym odtwarzaczu MP4 spokojnie starczy ci na conajmniej 2 lata bez wiekszych problemów. A po 2 latach napewno zmienisz odtwarzacz gdyż będzie miał on za małą pojemność (za 2 lata 512Mb to bedzie mało). Takie moje zdanie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Następna informacja, parę dni temu spotkałem w prasie reklamę firmy, która sprzedaje wysyłkowo akumulatorki przeznaczone specjalnie do mp4...więc jest support ;) akumulatorki mają różne wymiary, cechą charakterystyczną jest przymocowamy na stałe kabelek z wtyczką lub bez wtyczki, do podłączenia sprzętu.