Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do edycji filmow.

Pa7aK 17 Sty 2007 23:56 2138 9
  • #1 17 Sty 2007 23:56
    Pa7aK
    Poziom 14  

Witam.
    Potrzebuje naprawde profesjonalnego programu do obrobki i przetwarzania filmow.
    Szukalem na wielu stronach, ale nie znalazlem zadnego, ktory spelnialby moje kryteria.
    Szukam takiego o zaawansowanych mozliwosciach, przejscia, nakladanie, wyswietlanie 2 filmow obok siebie lub modyfikacja poszczegolnych elementow filmu.
    Ktos zna taki program?
    Bylbym wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 9
  • #2 18 Sty 2007 00:04
    marlon.pl
    Poziom 18  

Witam.
    Próbowałeś VirtualDub.Posiada wiele fajnych funkcji.Wycinanie,montaz,efekty...itd.Znajdziesz na sieci software.Pozdrawiam

0
  • #3 18 Sty 2007 00:27
    przemo_wielki
    Poziom 23  

Power director nowy jest w miare fajny ale czy profesjonalny hmm osądz sam

0
  • #4 18 Sty 2007 08:25
    jackuc
    Poziom 19  

Myślę, ża Adobe Premiere (chyba ok 6) spełni Twoje oczekiwania.
    Z tego co wiem, wielu montażystów korzysta z niego
    Program bardzo rozbudowany
    Na allegro znalazłem jakiś opisik z książki
    Adobe Premiere 6.5 Biblia

Opis:
    Adobe Premiere 6.5 umożliwia montaż cyfrowego wideo na zwykłych komputerach PC i Apple. Jego możliwości w zupełności wystarczają profesjonalistom, dla początkującego użytkownika mogą być nawet oszałamiające.

"Adobe Premiere 6.5. Biblia" to książka dla producentów multimediów, projektantów witryn internetowych, grafików, artystów, filmowców oraz użytkowników kamer wideo -- dla wszystkich, którzy, korzystając z komputera, chcą tworzyć filmy wideo i umieszczać je na taśmach VHS, płytach CD-ROM lub w Internecie. Czytając tę książkę szybko się przekonasz, że jest ona czymś więcej niż tylko źródłem informacji opisującym praktycznie wszystkie funkcje programu Adobe Premiere. Omawiane w książce koncepcje i możliwości programu Premiere są wyjaśniane za pomocą wielu krótkich ćwiczeń. Książka jest niezastąpionym źródłem informacji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Nie zwlekaj. Zacznij czytać i dowiedz się, jak zrealizować swoje pomysły.

Twórz cyfrowe filmy, prezentacje i wideoklipy korzystając z własnego komputera
    Eksportuj cyfrowe projekty wideo na dysk twardy, płyty CD-ROM, taśmy VHS lub do Internetu
    Łącz narrację, muzykę i efekty dźwiękowe wzbogacając nimi obraz
    Odkryj możliwości współpracy programu Premiere 6.5 z aplikacjami takimi jak Photoshop, Illustrator, After Effects czy GoLive
    Przekształć zwykłe sekwencje wideo nakręcone typową cyfrową kamerą w pełne życia i pasji projekty filmowe
    Wykorzystaj w produkcji grafikę JPEG i TIFF, a także cyfrowe wideo i dźwięk
    Uzupełnieniem książki jest CD-ROM zawierający między innymi próbną wersję programu Adobe Premiere 6, klipy wideo wykorzystywane w ćwiczeniach zawartych w książce i bibliotekę sekwencji wideo, dźwięków i grafik, które możesz stosować we własnych filmach.
    Książka ta stanowi nie tylko doskonałe źródło wiedzy o programie Adobe Premiere 6.5. Dzięki niej w krótkim czasie będziesz mógł konkurować z najlepszymi montażystami.

0
  • #5 18 Sty 2007 08:59
    Przem188
    Specjalista EDA

Adobe jest owszem, w pełni profesjonalnym programem, ale dla kogoś obytego z tym softem. Ja zaczynałem w Pinnacle, potem po kolei reszta softu została przeglądnięta i w końcu zatrzymałem się przy Ulead Media Studio 6. Obecnie używam już 8, która u mnie działa stabilnie, mimo narzekań co niektórych o braku stabilnośći. UMS ma to, co Adobe, jest profesjonalnym softem, któremu nic nie brakuje. I zresztą w zamierzeniu firmy Ulead ma być tańszą konkurencją dla Adobe. W dodatku Ulead poleca do tego programu doinstalować inne z pakietu produktów Uleada - PhotoImpoact do obróbki zdjęć, robienia plansz tytułowych, Ulead cool 3d studio production - do tworzenia efektów 3D i animacji 3D, Ulead Workshop - do authoringu płyt. Program w pełni integruje się z pozostałymi i łatwo z jego poziomu można przejść do innego z zainstalowanych. A także bez problemu przyjmuje pliki wyjściowe z pozostałych, czyli animacje 3D z Cool 3D studio, pliki graficzne z Photoimpacta i eksportuje materiał wideo do UleadWorkshop w celu jego authoringu. A przy tym istnieje do niego spolszenie i polska instrukcja obsługi.

0
  • #6 18 Sty 2007 09:10
    jackuc
    Poziom 19  

Oczywiście, że można wybierać. Kolega pisał o profesjonalnym narzędziu i to mi przyszło do głowy. Ja w domu używam Uleada Video Studio, ale to w miarę prosty program, bez wielu mozliwości, ale tak do domowego użytku wystarczy.
    No i oczywiste jest, że obsługa skomplikowanego, profesjonalnego narzędzia wymaga wiele nauki i ew. pomocy jak ksiązki.

0
  • #7 18 Sty 2007 09:50
    jannaszek
    Poziom 39  

trzeba użyć funkcji szukaj to pytanie jest co 3-4 dni

magix movie edit pro 10 , zaspokoi twoje wymogi
    jest też pinnacle liquid 6, bardzo profesjonalny,,ale też nie łatwy

0
  • #8 18 Sty 2007 11:03
    zyzioo
    Poziom 14  

Witam
    Polecam program Pinnacle Studio 9 w wersji multilanguage :)
    Jest bardzo prosty w obsłudze i na dodatek po polsku. Obrabiam w nim aktualnie studniówke i jestem bardzo zadowolony z tego programu jak i efektów pracy.

Pozdrawiam

0
  • #9 18 Sty 2007 11:06
    jackuc
    Poziom 19  

No tak, ale Kolega pisał "Potrzebuje naprawde profesjonalnego programu do obrobki i przetwarzania filmow. "a to chyba nie jest taki bardzo profesjonalny program... :D

0
  • #10 18 Sty 2007 11:12
    Pa7aK
    Poziom 14  

Pinnacle Studio jest podobne do Cyberlink Power Director ktorego uzywalem dotychczas. Nie spelnia w pelni moich wymagan. Nadaja sie idealnie do montazu filmow z wakacji czy studniowki. Ja jednak szukam bardziej zaawansowanych opcji.

Bynajmniej dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

0