Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka PS 663S BIO programator się nie obraca

09 Wrz 2003 09:10 3333 3
  • Poziom 11  
    Mam takie uszkodzenie po nastawieniu programu prania i napełnieniu bębna wodą,silniczek programatora kręci się,pralka wykonuje ruchy recylkulacyje prania,grzałka grzeje,natomiast programator nie obraca się.Tak się dzieje na różnych programach prania od 1 do 9.Gałka programatora nie obraca się na żadnych pozycjach.Wymieniłem programator ( pożyczony od kolegi,podobno nieużywany) i to samo. Proszę o radę i gdzie mogę uzyskać trochę info o uszkodzeniach tej pralki.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Gdybyś nie wymieniał programatora to usterkę można by było wskazac dokładniej ale skoro wymieniony programator i objaw taki sam to dziwne.Aby eliminować przyczyny po kolei sprawdz wymieniony programator podłączając silniczek pod napięcie czy jego oś obraca się?Schemat jest tu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=65371
  • Moderator
    dziwna usterka .
    skok programatora 1i2-to bieg jałowy
    skok3-otwiera elektrozawór,włancza grzałkę i bęben wykonuje ruchy rewersyjne(12s w lewo,3s postój,12s w prawo 3s postój)
    skok 4-grzałka zostaje wył. a bęben wykonuje ruchy 3s w lewo 15s postój 3s w prawo 38s postój czas trwania skoku 15 minut
    skok 5- jak skok 4
    itd gdzieś na elektrodzie jest schemat pracy programatora i opsane skoki do 60.
    Zobacz czy nie jest uszkodzona grzałka ,lub termostat
  • Użytkownik usunął konto