Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Menadżer zadań Windows...- problem

DJKompot 22 Sty 2007 22:46 1643 5
  • #1 22 Sty 2007 22:46
    DJKompot
    Poziom 26  

Witam
    Otóż nie wiem dlaczego mam w Windows XP SP2 zablokowany Menadżer zadań Windows. Możliwe że został zablokowany przez instalację jakiegos programu. Wiem że jakiś błąd wyskoczył i od tego czasu nie można go uruchomić. Nie wiem jak sie ten program nazywa w systemie windows w jego katalogu aby móc wpisać w wierszu polecień aby go uruchomić. Jeśli znacie inny pomysł aby go uruchomić to proszę o pomoc. Jest to dla mnie ważne bo coraz częściej komputer się zawiesza bez powodu i szykuję się format za ok. tydzień. Proszę o wszelka pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam - za trafną pomoc ofiaruje punkty.

0 5
  • #2 22 Sty 2007 23:10
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Pewnie jakiś wirus się przyplątał...
    skan hijackthis-em + wklejenie loga na hijackthis.de i usunięcie syfu który wykrył... + skan Ewido anti spyware...

0
  • #3 22 Sty 2007 23:24
    paweliw
    Spec od komputerów

gallus [pl] napisał:
    Pewnie jakiś wirus się przyplątał...

No niestety, trzeba się z tym zgodzić.
    gallus [pl] napisał:
    skan hijackthis-em + wklejenie loga na hijackthis.de i usunięcie syfu który wykrył... + skan Ewido anti spyware...

Z tym też się zgadzam ale kolejność powinna być zupełnie inna:
    - wyłącz przywracanie systemu
    - usuń wszystkie pliki tymczasowe (także internetowe)
    - użyj Windows Worms Doors Cleanera i zamknij nim porty (zmień znaczki z disable na enable) i reset komputera
    - przeskanuj system tym:
    Skaner online Xscan
    AVG Anti-Spyware-ewido anti-spyware <- zrób update przed skanowaniem, po skanowaniu odinstaluj
    - jak powyższe nie pomoże, wklej log z hijackthis na naszym forum - zupełnie nieźle sobie z logami radzimy ...

0
  • #4 23 Sty 2007 10:16
    DJKompot
    Poziom 26  

Po wciśnięciu Ctrl + Alt + Delete wyskakuję mi :
    Menadżer zadań został zablokowany przez administratora.
    Dużo mam tych programów:
    Strateganos Anonym (prawie najnowszy), Adware SE Professional, Avast (Home), Ad - Watch SE (...), Strateganos Destruktor, noi zapory SP2. Do rejestru, cooke i historii używam Easy Clener.

Pozdrawiam - Głównie chodzi mi tylko aby uruchomić tego Menadżera.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Sty 2007 10:47
    leonov
    Poziom 39  

Program jest tutaj C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe ale jeżeli jest zablokowany ? to czy go uruchomisz ? zastosuj się do rad kolegów i może jeszcze tak :

ściągnąć plik :
    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/UnHookExec.inf
    (zapisz jako na pulpicie)
    Wyłącz Przywracanie systemu i zastartuj do trybu awaryjnego. Uruchom UnHook poprzez prawy klik na sciagnietym pliku >>> Instaluj >>> nic się nie pokaże ale ta akcja odblokuje exeki

nastepnie :

Start >> Uruchom >> gpedit.msc
    Konfiguracja użytkownika >> Szablony administracyjne >> System >> Opcje klawiszy >> Ctrl+Alt+Del >> Usun menadżera zadań, klinąć podwójnie: Nieskonfigurowano bądź Wyłączone.

0
  • #6 23 Sty 2007 10:59
    DJKompot
    Poziom 26  

Bardzo przepraszam ! POMYŁKA!
    "Menadżer zadań został wyłączony przez administratora".
    Kolega podpowiedział mi już jak go włączyć :).

Pozdraiwma - popróbuję jeszcze ;).

/EDIT: Szczeże zapomniałem o tej funkcji :):):)
    Przez instalację jakiegoś programu wyskoczył błąd wyłączający menadżera, a włączający jego blokade. Był ustawiony na nieskonfigurowane. Chociaż posprzątałęm kompa od cookie, historii, skrótów, rejestrów, (temp), podejżliwych plików, prefeth itp. Przeskanowałem kompa gruntownie i sprawdziłęm czy nie mam spamu. A dawno to nie robiłem ;). Pomógł dla kolegi :).

Pozdrawiam i zamykam temat gdyż problem został rozwiązany!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo