Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II.klimatyzacja zim±

25 Sty 2007 09:58 6750 5
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam Megane II z 2004r. z klimatyzacj± automatyczn± typu klimatronik.
    Często wł±czam klime,nawet zim±.
    Ostatnio zauważyłem,że jeżeli temperatura na zewn±trz jest poniżej 0stopni,to klima się nie zał±cza(nie słysze charakterystycznego kliknięcia-załapania elektromagnesu na sprężarce.)
    Natomiast,jeżeli temp.zewnętrzna jest powyżej 1 stopnia,klima się zał±cza,wszystko pracuje jak należy.
    Teraz zim± dopiero to zauważyłem,nieprzypominam sobie jak było
    ubieglej zimy,a auto mam od nowo¶ci.
    Wydaje mi się że temperatura minusowa nie ma nic do rzeczy i klima
    powinna się wł±czyc.
    Proszę o doradę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Nie wiem jak to jest dokładnie w Renault - pewnie nawet w serwisie nie bed± wiedzieli - ale logicznie to jest to poprawne - klima nie jest w stanie schłodzic powietrza poniżej pewnej temp. (np poniżej 0C) wiec sterownik po odczytaniu temp nie zał±cza sprzęgła -bo i po co - co innego w manualnej klimie gdzie nie ma "sterownika" - poprostu "kneflem" wymuszamy zał±czenie sprężarki.

Jak to jest u innych użytkowników Renault II z klimatronikiem ??
    oraz w innych samochodach z klimatronikiem??
  • Poziom 17  
    Jednym z zadań klimatyzacji jest również osuszanie powietrza dostarczanego do ¶rodka auta. Powietrze o temperaturze poniżej 0 stopni jest już suche. Poza tym układ steruj±cy klimatyzacj± nie może dopu¶cić do zamrożenia parownika, a wprzypadku który opisujesz jest to bardzo prawdopodobne.
  • Poziom 11  
    Witam. Ja mam opla zafire 2.0 DTL i klime manual i też niemoge poniżej zera jej zał±czyć wiec jakie¶ zabezpieczenie tam chyba jest nawet w manualnej pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Dzięki za odpowiedzi. Wydaje mi się,że faktycznie sterowanie klim±
    niedopuszcza do zamrożenia parownika i wył±cza klime przy temp.
    poniżej 0° .
  • Poziom 12  
    sebag71 dokładnie jest tak jak piszesz. To standardowe zabezpieczenie parownika. Wszystkie klimatroniki tak maja, jak z reszt± spora czę¶ć nowszych klimatyzacji manualnych. W moim Seacie klima zał±cza się od 2C w plusie. Pozdrawiam.