Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II.klimatyzacja zim±

sebag71 25 Jan 2007 09:58 7386 5
    sebag71
    Level 12  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam Megane II z 2004r. z klimatyzacj± automatyczn± typu klimatronik.
    Często wł±czam klime,nawet zim±.
    Ostatnio zauważyłem,że jeżeli temperatura na zewn±trz jest poniżej 0stopni,to klima się nie zał±cza(nie słysze charakterystycznego kliknięcia-załapania elektromagnesu na sprężarce.)
    Natomiast,jeżeli temp.zewnętrzna jest powyżej 1 stopnia,klima się zał±cza,wszystko pracuje jak należy.
    Teraz zim± dopiero to zauważyłem,nieprzypominam sobie jak było
    ubieglej zimy,a auto mam od nowo¶ci.
    Wydaje mi się że temperatura minusowa nie ma nic do rzeczy i klima
    powinna się wł±czyc.
    Proszę o doradę.

Pozdrawiam.
    harnasx
    Level 22  
    Nie wiem jak to jest dokładnie w Renault - pewnie nawet w serwisie nie bed± wiedzieli - ale logicznie to jest to poprawne - klima nie jest w stanie schłodzic powietrza poniżej pewnej temp. (np poniżej 0C) wiec sterownik po odczytaniu temp nie zał±cza sprzęgła -bo i po co - co innego w manualnej klimie gdzie nie ma "sterownika" - poprostu "kneflem" wymuszamy zał±czenie sprężarki.

Jak to jest u innych użytkowników Renault II z klimatronikiem ??
    oraz w innych samochodach z klimatronikiem??
    lucik
    Level 17  
    Jednym z zadań klimatyzacji jest również osuszanie powietrza dostarczanego do ¶rodka auta. Powietrze o temperaturze poniżej 0 stopni jest już suche. Poza tym układ steruj±cy klimatyzacj± nie może dopu¶cić do zamrożenia parownika, a wprzypadku który opisujesz jest to bardzo prawdopodobne.
    stanik06
    Level 11  
    Witam. Ja mam opla zafire 2.0 DTL i klime manual i też niemoge poniżej zera jej zał±czyć wiec jakie¶ zabezpieczenie tam chyba jest nawet w manualnej pozdrawiam
    sebag71
    Level 12  
    Witam ponownie.
    Dzięki za odpowiedzi. Wydaje mi się,że faktycznie sterowanie klim±
    niedopuszcza do zamrożenia parownika i wył±cza klime przy temp.
    poniżej 0° .
    vipereek
    Level 13  
    sebag71 dokładnie jest tak jak piszesz. To standardowe zabezpieczenie parownika. Wszystkie klimatroniki tak maja, jak z reszt± spora czę¶ć nowszych klimatyzacji manualnych. W moim Seacie klima zał±cza się od 2C w plusie. Pozdrawiam.