logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Konfiguracja sieci domowej z routerem Dlink DI604 i problem z połączeniem laptopa

grudziu 28 Sty 2007 20:24 1155 4
REKLAMA
  • #1 3499761
    grudziu
    Poziom 16  
    Posty: 211
    Pomógł: 14
    Ocena: 14
    Witam,
    Probuje to połączyc tak jak na rysunku poniżej
    Konfiguracja sieci domowej z routerem Dlink DI604 i problem z połączeniem laptopa

    Jak to po kolei dalej skonfigurować? Mam następujące problemy:
    -ze stacjonarnego pingowanie 192.168.0.1 (router) działa, ale z IE na router już nie da rady wejść
    -ciągle mam na laptopie ograniczone połaczenie (wysyła pakiety, nie odbiera)

    Przydzielone z automatu ustawienia:
    Laptop: 169.254.142.18, subnet mask: 255.255.0.0 gateway: brak
    Stacjonarny : ip 169.253.174.27 , subnet mask: 255.255.0.0, gateway: 169.253.174.27

    Jak skonfigurować taką sięc żeby laptop przekazywał na stacjonarny?
    Jest to możliwe?
    Czy włączać w to router czy podłączyć net bezpośrednio (wtedy użyć skrosowanego po stronie stacjonarnego??)

    Odnośnie sprzętu:
    0. Neostrada 512
    1. Modem USB adsl speedtouch,
    2. Laptop IBM T21 PIII, 800mhz, 256MB ram, XP SP2
    3. PCMCIA LAN 10mbps Megahertz 3CCE589ET
    4. Router Dlink DI604, LAN
    5. Stacjonarny Atlon 1700, 512MB ram, system XP
  • REKLAMA
  • #2 3499797
    ozy2001
    Poziom 28  
    Posty: 1212
    Pomógł: 88
    Ocena: 38
    wywal router, a polaczenie szerokopasmowe ( nie zapomnij udostepnic polaczenia tego innym kompom, zeby mogly z niego kozystac) zmostkuj z karta sieciowa na laptopie. w obu kompach ustaw sobie ip 10.0.0.x maske na 255.0.0.0 i powinno byc ok.

    oczywiscie wywal to cos co nazywa sie strefa neostrada i skonfiguruj polaczenie szerokopasmowe recznie.
  • REKLAMA
  • #3 3499818
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 1848
    Pomógł: 203
    Ocena: 28
    Musisz recznie zaadresowac na laptopie karte na ethernet, ten adres 169... to z apipa nie bedzie , wlacz udostepnianie polaczenia internetowego dla polaczenia przy neo, wtedy karta w laptopie na ethernet zaadresuje sie na 192.168.0.1, router po automacie dostanie juz oki, ale stac, zmien na inna klase np 192.168.1.x, czyli w routerze port lan zaadresuj 192.168.0.1 i wlacz dhcp lub ustaw stac, recznie.
  • REKLAMA
  • #4 3501468
    radekr
    Poziom 16  
    Posty: 122
    Pomógł: 11
    Ocena: 5
    trocse napisał:
    ...
    ale stac, zmien na inna klase np 192.168.1.x, czyli w routerze port lan zaadresuj 192.168.0.1 i wlacz dhcp lub ustaw stac, recznie.

    W wypowiedź kolegi wkradła się drobna literówka, oczywiście port LAN w routerze trzeba ustawić na 192.168.1.1
  • #5 3501614
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 1848
    Pomógł: 203
    Ocena: 28
    Tak racja, drobna literowka , dziekuje :)
REKLAMA