Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 1550 krzywi kopie postępująco

30 Sty 2007 22:48 1389 11
  • Poziom 25  
    Witam.
    Niby to taka przyjazna i dość prosta kserokopiarka a znowu mam problem :D
    Maszyna pierwsze 3-4 koie robi proste, następnie coraz bardziej krzywi obraz.
    Najlepiej to widać jak są jakieś tabelki - wychodzą skośnie zamiast prosto.
    Papier idzie prosto. Ma ktoś jakiś pomysł co do przyczyny tegoż zjawiska?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Witam

Miałem kiedyś podobny efekt jak strzeliła wewnętrzna sprężynka dociągająca wałek registracji. Można to sprawdzć. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    mógł pęknąć również haczyk przytrzymujący tę sprężynę
  • Poziom 29  
    Witam

Nie sądze żeby to była rejestracja - kartka przecież wychodzi prosto. Sprawdz optyke - myśle że tam tkwi problem

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Sprawdź prowadnice te gdzie wsuwa się moduł bębna Często pęka ta od strony pieca i moduł wchodzi krzywo, na rejestracji możesz zamienić sprężyny stronami jak nie ma oberwanych zaczepów a i jeszcze zobacz jak wychodzi z tacy ręcznej to możesz to wykluczyć . Często też przesuwają kartkę te mylary za wyjściem z kasety
  • Poziom 16  
    na 99% pęknięty zaczem na rejestracji(LEVER-FEED-U2).
    Kartka wychodzi prosto a obraz jest krzywy
  • Poziom 10  
    w tej maszynie tego typu objaw występuje kiedy nie czyści się z pyłu papierowego listwy pod rolkami rejestrującymi.
    oczywiście pęknięte mocowania też powodują taki objaw ale nie postępująco tylko stale
  • Poziom 14  
    Zdejmij prawą dolną część obudowy zobaczysz ślizg papieru. Po dużym 'przebiegu' kopiarki ślizg należy przeszlifować drobnym papierem ściernym.

A.T.
  • Poziom 25  
    kartki wychodzą prosto, tylko obraz jest krzywo, pobawię się ustawieniami i optyką

----------edit

problem był w sekcji rejestracji kartki

teraz mam pytanie:
    co to jest to czarne u góry i jak to wyeliminować? bo siedziałąm nad tym pół dnia i albo zniknie to i wszsytkie jasne rzeczy albo mam to i to

hmmm... nie wiem czy to dobrze zrobiłam, jak siętu wsadza załączniki bez pobierania punktów?
  • Poziom 25  
    ta maszyna mnie kiedyś dobije
    jeśli nie kręci tonerem, nieważne jakim - oryginalnym bądź nie, to jaka może być przyczyna?
    dodam tylko, że jak nim potrzepię to kręci jakieś 10 sekund z tym, ze coraz wolniej a potem staje i nie ruszy
  • Poziom 29  
    Witam

Musisz zobaczyć czy przy zakładaniu toneru zazębia sie napęd butli z tonerem. Możesz też rozebrać ten mechanizm i sprawdzić czy wszystko jest ok. Zobacz też czy nie połamała się prowadnica od toneru bo może nie odchyla sie klapka z tonerem i nie zsypuje do wywoływaczki.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    klapka chodzi poprawnie, napęd sięzazębia, a nawet jeśli nie to jak tylko zamknę czujnik to zazębia się ruszając i natychmiast staje, całość mechanizmu w środku działa dobrze - te spirale - i są całe
    nadmienię tu jeszcze, że zakłądając pusty toner wszystko chodzi ładnie, nie ma żadnych przestojów ani nic takiego, nie blokuje się

---------------------------edit
    toner przy wyjściu z pojemnnika jest zbity, tak jakby faktycznie podawał podawał ale nie miał gdzie

---------------------------edit2
    w zasadzie też fajny sposób, napisać sobie co nie działa i dlaczego to może być, toner już ciągnie, jakiś ktoś nie umocował dobrze listwy, dobrze że bemben już do niczego bo nowego szkoda, i przez to przekładnia nie wydalała

krzywienie: urwane były zaczepy w sekcji rejestracji no to wytpoiłąm otwór, żeby tam sprężynkę zahaczyć - przyczyna

to takie "fajne" dymienie to przez zużyte tulejki pomiędzy bembnem a wałkiem magnetycznym, w miejscu jednej z nich zmatowiał mi bemben (znowu dobrze że stary)
    Dziękuję wszystkim za pomoc

----------------------------edit3
    :D
    teraz za to sypie :D