Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt Frankfurt RCM82-naprawa wyświetlacza

01 Feb 2007 15:26 5915 10
  • Level 13  
    Witam!
    Umieszczam tu opis w jaki sposób dokonałem naprawy wyświetlacza w tym modelu.Może komuś się przyda.Przed naprawą na wyświetlaczu nie było nic.Taśma się trzymała ale nie było kontaktu.
    Na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono to co trzeba usunąć, czyli kawałek płytki.Znajduje się tam jedna ścieżka, którą zastąpiłem cieniutkim drucikiem.
    W moim przypadku ścieżki na taśmie były pościerane,ale taśmę bez problemu da się rozdwoić.Do przymocowania taśmy użyłem ściskającej nakładki ze starego wyświetlacza.
    Po wykonaniu tych czynności radio prezentuje się w następujący sposób:
    Gdyby ktoś miał jakieś kłopoty,proszę pytać.Miłej roboty:)
    Pozdr:D
  • Level 13  
    Witam!Jak popatrzyłem na te fotki to przyszedł mi jeden pomysł do głowy.Mianowicie zdobycie lub wykonanie klamerki z jakiejś sprężystej blaszki, która miałaby wycięty pasek przez który szło by przełożyć taśmę i nałożyć na płytę!Pomysł zilustrowałem na szybko w Paincie,może domyślisz się o co mi chodzi :)Blaupunkt Frankfurt RCM82-naprawa wyświetlacza[/img]
  • Level 15  
    Ja myślałem, żeby zamiast taśmy dać elestomer, tylko nie wim, czy taśma nie odejdzie od wyświetlacza razem z naparowanymi na nim ścieżkami, no i czy dostałbym taki elestomer.
    Jutro spróbuję z blaszką - jak znajdę.
  • Level 15  
    Trzeba było dużo cierpliwości, ale się udało, szkoda że nie robiłem fotek w trakcie (nie wierzyłem w sukces). Jakby nie post Mariusz mariusz, nawet nie próbowałbym naprawy. Dzięki za pomoc.
    A oto efekt prawie trzech godzin pracy :)

• Level 13  
    Gratulacje!!!Aż się chce patrzeć!Zrobiłeś tak jak pisałem czy założyłeś ten elastomer?
  • Level 15  
    Taśmę oderwałem od płytki, nie wszystkie ścieżki taśmy łączyły. Taśmę trzeba rozwarstwić, usunąć pozostały klej, oraz tą brązową warstwę (delikatnie zeskrobać). Zostaje nam tylko bezbarwna warstwa taśmy z grafitowymi ścieżkami. Przycinamy ok 5mm. Taśmę podwijamy pod gumę umieszczoną na spodzie wyświetlacza, dobrze dociskamy.
    Oczywiście można by to zrobić na kilka sposobów.

pozdrawiam
  • Level 14  
    Przydały by się fotki,uratowało by się pare blaupunktów i.t.p.
  • Level 15  
    Sposobów jest wiele, powodzenie napraw zależy od pomysłowości i dokładności naprawiającego. Fotek nie mam, ale jest opis.

Możesz je do mnie wysłać, może coś poradzę :)
    Pozdrawiam
  • Level 21  
    Jak ktos ma sprzęto 5min roboty. Pasta KOKI + Hot-Air i tasma przylutowana:)
  • Level 43  
    Odnoszę wrażenie że piszesz o czymś czego nie widziałeś. Nijak się nie ma pasta KOKI do wyświetlacza w radiu.

SławeK