Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat prosze o pomoc w rozumieniu jego jak szukac

lisek311 02 Feb 2007 19:04 1260 10
IGE-XAO
    lisek311
    Level 10  
    Prosze o pomoc w nauczeniu czytania schematów na pratykykach musimy sie nauczyc czytac schematy oto jeden z nich z którego będziemy pytani.Proszę o pomoc jezeli chodzi o przełącznik a17 to jak dalej mam szukac po kolei jak idzieprosze o krotki instruktaz i kilka przykladow
  • IGE-XAO
    lisek311
    Level 10  
    Y2a czy to jest płyta i czy wejscie na nia to jest N i U a wyjscia to 7 8 9 10 11 12 13 14.Czy dobrze rozumuje czy zle?
  • IGE-XAO
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Witam

Źle rozumujesz, przede wszystkim to ten schemat jest niekompletny.
    Druga sprawa to, ten schemat nie tworzy jednej całości.

Nie można powiedzieć że gdzieś jest wejście (czego ?) albo wyjście (czego ?), ponieważ z tego schematu to nie wynika.

Jaki masz problem z przełącznikiem A17 ??

Pozdrawiam
    zibi2033
    Level 14  
    To mi wygląda na zintegrowny przełącznik od pralki automatycznej. W odpowiednim położeniu przełącznik włącza silnik Tylko nie wiem po co jest amperomierz. Czyżby chodziło o sprawdzanie poboru mocy?
    huk90
    Level 23  
    faktycznie z tego kawalka ciezko cos wydedukowac Y2a rownie dobrze moze byc listwa lacznikowa a juz napewno nie da sie powiedziec co wejscie a co wyjscie
    pozdrowka
    lisek311
    Level 10  
    To nie jest schemat od pralki to jest od maszyny.Chodzi mi o to jak sie poruszać w tym schemacie jesli np a17 to jest przelacznik zalacz wylacz np obrot stolu i ten obrot nie chodzi to jak szukac.Zaczolem szukac np od przelacznika czy tam dochodzi prad i jak dalej mam szukac y2a to jest plyta.Najwazniejsze jesli zalozymy ze to noie jest na plycie to jak dalej szukacod a17 jak sie poruszac na innych czesciach schematu nie ma juz a17.Jak czytac takie schematy?
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Kolego ten schemat jest niekompletny i nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Co jeśli nie ma A17 ??, on jest połączony z kilkoma innymi przełącznikami BXX i należy w nich szukać.

Nie wiem co jest trudnego w zrozumieniu tego schematu (poza tym że jest niekompletny i nie da się go przeanalizować, a co za tym idzie rozszyfrować zasadę działania tego urządzenia) przecież tam masz tylko przełączniki, silnik i kilka potencjometrów. Czyta się to jak każdy normalny schemat.

Nie wiadomo czy akurat na przełączniku A17 ma być napięcie, bo nie wiadomo z czym jest jest on połaczony.

Tego schematu NIE DA SIĘ przeanalizować ani za jego pomocą naprawić urządzenie, bo jest niekompletny !!. Jedyne co możesz stwierdzić to, to że element X jest połączony z elementem Y w taki i taki sposób.
    Tyle.

Pozdrawiam
    lisek311
    Level 10  
    chodzi mi o to jak mam szukać według tego schematu to jest tylko przykład jeżeli np na a17 nie ma napięcia to jak dalej.Chodzi mi tylko o tok myślenia a nie o dany schemat.To jak mam szukać dalej jeśli twierdzisz ze jest niekompletny podaj namiary.Czego ci brakuje na innych schematach juz sie nie pojawia silnik m1 i a17.Odpowiedzcie na moje pytanie jeśli wcisnę przycisk a 17 i nie zadziała to jak mam szukać od przycisku do silnika usterki po kolei jak to sie szuka?Proszę o numer gadu gadu kogoś obeznanego kto chce mi trochę pomoc tak będzie szybciej.

Pozdrawiam
    Artur k.
    Admin of Audio group
    A do czego jest A17 ??, skąd wiesz ze akurat on jest od załączania silnika ?? Z tego schematu nie wynika że A17 w jakikolwiek spsoób jest połączony z silnikiem. !!

Brakuje schematu elektrycznego płyty Y2. Zrozum że nie da sie tego tak przeanalizować jak Ty byś chciał.

Pozdrawiam
    lisek311
    Level 10  
    Jutro rano wrzucę zdjęcie tego y2.A skąd wiem to może się mylę ale ten przycisk włącza obrót stołu.Proszę wyślij mi numer gg bo chciałbym z tobą pogadać i trochę się podpytać

Dodano po 12 [minuty]:

Jednak udało mi sie teraz zrobić zdjęcie tego y2.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Zmniejsz rozmiar zdjęcia, bo nalicza się za nie prowizja.

Numer gg jest publicznie dostępny na forum.

Pozdrawiam