Witam. Muszę wygenerować impuls trwający jakiś tam czas (ok 120s.), który załącza tranzystor. Udało mi się zmusić NE555 do generowania takiego impulsu ale cyklicznie. Czy jest jakaś możliwość żeby po jednym impulsie układ przestał pracować (aż do kolejnego wyłączenia i załączenia zasilania)? I takie pytanie dodatkowe: można na wyjściu NE555 zapodać przekaźnik 12/230V czy lepiej to zrobić przez tranzystor? Narazie "bawie się" w Electronic Workbench (wiecie może czy jest w nim przekaźnik bo w helpie nic nie ma :/)
pozdrawiam
pozdrawiam