Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epsonka 640 mrugają diody

Zoo12 15 Wrz 2003 20:29 3220 9
  • #1 15 Wrz 2003 20:29
    Zoo12
    Poziom 11  

Witam, mam taki problem drukarka epson 640 po wymianie tuszów w trakcie jak drukarka jeszcze napełniała układ (jakoś tak to się nazywa) zostało wyłączone zasilanie po prostu chwilowy zanik napięcia od tego czasu drukarka po załączeniu przejeżdża parę razy głowicą, parkuje i zaczyna mrugać wszystkimi diodami i nic nie można zrobić na nic nie reaguje w instrukcji wyczytałem że jest to błąd papieru lub inny błąd. Mechanizm i głowica sprawne na 100% bo zamieniłem z innej może ktoś się z czymś takim spotkał

0 9
  • #2 18 Wrz 2003 09:35
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

a jak migaja, w jakiej kolejnosci, ktore??? wiecej szczegolow poprosze

0
  • #3 18 Wrz 2003 09:47
    manfed
    Poziom 17  

a może błąd przepełnienia

0
  • #4 18 Wrz 2003 10:18
    Zoo12
    Poziom 11  

Wszystkie 4 mrugają jednocześnie. W tym modelu o ile mi wiadomo nie ma czegoś takiego jak błąd przepełnienia szukałem jakiegoś programu serwisowego do niej ale nic konkretnego nie znalazłem.

0
  • #5 18 Wrz 2003 10:32
    manfed
    Poziom 17  

Błąd przepełnienia był już w pierwszym stylusie COLOR
    Soft do kasowania tylko serwisowy.
    W starszych modelach kasowanie za pomocą kombinacji klawiszy......

0
  • #6 18 Wrz 2003 19:09
    Zoo12
    Poziom 11  

manfed masz u mnie DUUUUUUŻE PIWO :sm21: znalazłem taki opisik i zadziałało :D drukarka znowu działa ale przyznaje :sm7: że jest to pierwsza ze starszych modeli w której spotkałem się z błędem przepełnienia.

EPSON Stylus Color 440, 640, 740, 460, 660, 670, 760, 860, 880, 1160
    Pressing and holding LOAD/EJECT and CLEANING buttons, press POWER button and hold it until You will see blinking INK OUT and PAPER OUT leds.
    Release all buttons.
    In 2-3 seconds time press and hold CLEANING button, until all leds will blink.

0
  • #7 09 Maj 2004 15:55
    Voytas
    Poziom 14  

a czy masz cos takiego do SC 460??

0
  • #8 10 Cze 2004 22:21
    Mikid
    Poziom 11  

Ja miałem problem z Stylusem Colorem 660. Zadne sposoby kasowania recznego opisane w instrukcji serwisowej nie skutkowały. Także program serwisowy nie mogł sobie poradzić z tą drukarką. Objaw był taki, że po włączeniu drukarka parkowała głowice i po chwili zaczynały migać wszystkie diody. Przez tą chwilę kiedy parkowała głowice była z nią komunikacja na tyle, że uruchamiał się program serwisowy, ale w momencie gdy zaczynały migać wszystkie diody traciło się wszelką kontrolę na drukarką tak, że reset licznika przepełnienia był nie możliwy do wykonania programowo, także sposób manualny nie skutkował. W związku z tym, po analizie mapy zawartości EEPROM tej drukarki (płyta C256MAIN układ IC11 93C46 SMD organizacja 8 bit) stwierdziłem , że jedynym sposobem przywrócenia jej do życia bedzie ręczne skasowanie licznika w wylutowanej pamięci. Ponieważ nie posiadałem dokładnie mapy pamięci do tej drukarki, bo w instukcja serwisowa do SC 660 opiera sie w dużej mierze na instrukcji do SC 440-640-740 przyjąłem, że mapa do SC 640 bedzie najbliższa SC660 i faktycznie zgodnie z mapą do 640 liczniki sa w komórkach od 44 hex do 67 hex. Wiekszość z nich wyzerowało się programem serwisowym poza komórkami 66 i 67 hex. Po wyzerowaniu ich i wlutowaniu układu drukarka zaczeła działać poprawnie.

0
  • #9 14 Cze 2004 09:19
    hq
    Poziom 14  

Witam
    Ostatnio kasowalem 460 korzystajac z opisu ktory ktos tu przedstawil nie pamietam czy to od razu zadzialalo czy zamiast Cleaning na koncu wcisnalem Load/eject ale licznik sie skasowal. Na poczatku mrugaly wszystkie diodki teraz jest ok. hq

0
  • #10 19 Lut 2008 16:41
    taziman
    Poziom 9  

WItam

Mama podobny problem z Epson 460. Zadne sposoby opisane na wyzerowanie licznieka nie pomagaja :(

Postanowilem wiec pozwolic sobie na wylutowanie 93c46 oraz odczytanie go i zaprogramowanie ponownie.

Przyznaje ze postapilem ryzykownie i wyzerowalem wszystkie komorki oprocz tych w ktorych po ASCI bylo zapisane 460

Wlutowalem i odpalilem drukrake i ku mojemu zdziwnieu ozyla :)

Teraz walcze z zaschnieta glowica

Czy ktos moze powiedziec coz akiego jeszcze moze zaiwerac ta pamiec ???

Mirek

0