Witam
Walczę od jakiegoś czasu z serwerm smtp .
Mogę dostawać e-maile ale nie moge ich wysyłać .
Rekord mx wskacuje na mój zewnętrzny adres . 217.x.x.x
a konkretne ma taką postac mail.domea.pl
mój komputer nazywa się mail .
serwer dns wykupiłem jako usługę hostingową i znajduje się gdzieś w necie.
Zastanawiam się czy problem nie polega na tym że urzywam dns mojego isp do łączenia się z netem i dlatego jest taki probem. Bo przy odbieraniu e-maila wygląda to tak .
Serwer poczta poczta.o2.pl wysyła do mnie e-mail i widzi mnie jako domenę pyta się dns usługi którą wykupiłem pod jaki adres i dostaje a potem wysyła.
A gdy ja wysyłam sprawa wyglada tak samo z tym że :
Ja łącze się przy użyciu dns mojego isp pytam się o adres serwera poczty poczta.o2.pl i dostaję potem wysyłam e-mail .
jednak tak się nie dzieje .
I tu pytanie czy serwer o2.pl w jakis sposób sprawdza moje ip ? przy odbieraniu czy jak ??
Teraz druga opcja co może być źle:
bez problemu mogę telnetować serwer poczta.o2.pl
natomiast nie mogę telnetować mx7.go2.pl ani innych z tej grupy na porcie 25 -to właśnie tam przepada komunikacja. Nie mozna się z nimi połaczyć.
Ani serwer e-mail ani ja przez telnet .
porty pokazuje że są filtrowane . dla nmap dla mx3.go2.pl
natomiast dla poczta.o2.pl są otwarte i wita mnie serwer przy telnecie .
pomużcie bo się zagubiłem .
Walczę od jakiegoś czasu z serwerm smtp .
Mogę dostawać e-maile ale nie moge ich wysyłać .
Rekord mx wskacuje na mój zewnętrzny adres . 217.x.x.x
a konkretne ma taką postac mail.domea.pl
mój komputer nazywa się mail .
serwer dns wykupiłem jako usługę hostingową i znajduje się gdzieś w necie.
Zastanawiam się czy problem nie polega na tym że urzywam dns mojego isp do łączenia się z netem i dlatego jest taki probem. Bo przy odbieraniu e-maila wygląda to tak .
Serwer poczta poczta.o2.pl wysyła do mnie e-mail i widzi mnie jako domenę pyta się dns usługi którą wykupiłem pod jaki adres i dostaje a potem wysyła.
A gdy ja wysyłam sprawa wyglada tak samo z tym że :
Ja łącze się przy użyciu dns mojego isp pytam się o adres serwera poczty poczta.o2.pl i dostaję potem wysyłam e-mail .
jednak tak się nie dzieje .
I tu pytanie czy serwer o2.pl w jakis sposób sprawdza moje ip ? przy odbieraniu czy jak ??
Teraz druga opcja co może być źle:
bez problemu mogę telnetować serwer poczta.o2.pl
natomiast nie mogę telnetować mx7.go2.pl ani innych z tej grupy na porcie 25 -to właśnie tam przepada komunikacja. Nie mozna się z nimi połaczyć.
Ani serwer e-mail ani ja przez telnet .
porty pokazuje że są filtrowane . dla nmap dla mx3.go2.pl
natomiast dla poczta.o2.pl są otwarte i wita mnie serwer przy telnecie .
pomużcie bo się zagubiłem .