logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SMTP – nie mogę wysyłać maili, odbiór działa, rekord MX i DNS zewnętrzny, 217.x.x.x

kamil2234 08 Lut 2007 14:17 2275 2
REKLAMA
  • #1 3543763
    kamil2234
    Poziom 13  
    Posty: 123
    Pomógł: 3
    Witam

    Walczę od jakiegoś czasu z serwerm smtp .

    Mogę dostawać e-maile ale nie moge ich wysyłać .

    Rekord mx wskacuje na mój zewnętrzny adres . 217.x.x.x

    a konkretne ma taką postac mail.domea.pl

    mój komputer nazywa się mail .


    serwer dns wykupiłem jako usługę hostingową i znajduje się gdzieś w necie.

    Zastanawiam się czy problem nie polega na tym że urzywam dns mojego isp do łączenia się z netem i dlatego jest taki probem. Bo przy odbieraniu e-maila wygląda to tak .

    Serwer poczta poczta.o2.pl wysyła do mnie e-mail i widzi mnie jako domenę pyta się dns usługi którą wykupiłem pod jaki adres i dostaje a potem wysyła.

    A gdy ja wysyłam sprawa wyglada tak samo z tym że :

    Ja łącze się przy użyciu dns mojego isp pytam się o adres serwera poczty poczta.o2.pl i dostaję potem wysyłam e-mail .

    jednak tak się nie dzieje .

    I tu pytanie czy serwer o2.pl w jakis sposób sprawdza moje ip ? przy odbieraniu czy jak ??

    Teraz druga opcja co może być źle:

    bez problemu mogę telnetować serwer poczta.o2.pl

    natomiast nie mogę telnetować mx7.go2.pl ani innych z tej grupy na porcie 25 -to właśnie tam przepada komunikacja. Nie mozna się z nimi połaczyć.

    Ani serwer e-mail ani ja przez telnet .

    porty pokazuje że są filtrowane . dla nmap dla mx3.go2.pl

    natomiast dla poczta.o2.pl są otwarte i wita mnie serwer przy telnecie .

    pomużcie bo się zagubiłem .
  • REKLAMA
  • #2 3544045
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Sprawdź czy Twoje IP nie siedzie gdzieś w RBL'u - www.robtex.com
  • #3 3563696
    kamil2234
    Poziom 13  
    Posty: 123
    Pomógł: 3
    - no już działa . Poprostu administrator założył filtr na 25 port .

    Nie wiem ja on tą regułę układał ale chodziła z 1/4 serwerów a z resztą nie .


    Niestety operator nie chce mi zmienić rekorduu PTR i troszkę mnie to denerwuje.

    Mimo tego jednak działa juz ok.
REKLAMA