logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie znaleźć sterowniki do drukarki Star ZA250 dla Windows XP?

Tygrys 16 Wrz 2003 13:21 2225 28
REKLAMA
  • #1 328521
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Witam ma ktoś sterowniki do tej drukarki najlepiej po xp jeśli istnieją . Potrzebuje również jakiegoś opisu do niej ponieważ mam problemy z drukiem!!!
  • REKLAMA
  • #2 328538
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Wg. instrukcji drukarka ta emuluje dwa tryby pracy: Standard i IBM. W trybie standardowym drukarka emuluje funckcje drukarek Epson EX-800 i EX-1000. Nie wiem jak w XP ale w W2K serowniki do nich sa w systemie.
    Pozdrowienia.
  • #3 328564
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    To mam ją zainstalować jako epson???
  • #4 328570
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Tak.
    A jak by zle drukowala mozna probowac z innymi epsonami. Niestety juz nie pamietam na jakim epsonie chodzila u mnie, dawno to bylo :) .
    Pozdrowienia
  • #5 328577
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Acha czyli tego stara musze zainstalowac jako epsona!!!
  • #6 328584
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Tak.
    Wiekszosc starych drukarek iglowych u nas w firmie chodzila na sterownikach epsona.
  • #7 328591
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Ok dzięki !!!
    A masz jakiegoś manuala może do niej??
  • #8 328597
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Mam. Papierowa, 160 stron.
  • #9 328606
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Ok przydała by mi sie tylko niewiem jjak mi to udostępił bys a mógł bym nawet kupic albo może skan czy coś???
  • REKLAMA
  • #10 328613
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38719
    Pomógł: 3166
    Ocena: 6471
    Masz tu załączony sterownik do niej "wyłuskany" z Windowsa 98, jak by brakowało jakiegoś pliku to pisz na PW albo GG.
    Wow to jest kolorowa drukarka 8O jeszcze nie widziałem kolorowej igłówki...
    Załączniki:
    • ZA_250.zip (134.34 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #11 328626
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Ok dzięki kto bedzie miał jakiegoś manuala do niej prosze o kontakt!!!
  • #12 328768
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Spod windy XP drukuje jakieś głupoty...
    A te stery nie działają :!:
  • #13 329044
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38719
    Pomógł: 3166
    Ocena: 6471
  • #14 329298
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Jakby ktos byl jeszcze zainteresowany to zalanczam skany spisu tresci instrukcji (po polsku) i moge potem wybrane fragmenty skanowac i przesylac (tylko bez przesady z iloscia skanowania :wink: ).
    Pozdrowienia.
    Załączniki:
    • spis_250.zip (125.6 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #15 329662
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Oki... przejrzę, i dam znać. Szkoda że nie możesz całej zeskanować :(
  • #16 331369
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Hehehehe świr ta drukarka jak zainstaluje ją pod win xp jako epson to drukuje mi jakieś serduszka i wariuje . To co musze chyba instalować 98 czy pod xp komuś działa czy nie i na jakich systemach operacyjnych (windowsach) ona pracuje????
  • REKLAMA
  • #17 331387
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Print Server...
    To jest rozwiązanie :!:
  • #18 331394
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    tak myśle ale print servera trzeba kupic a to wydatek z rzędy 100-200zł
    a chodzi mi o zainstalowanie ją z pod któregoś windowsa --- tylko pod którego????
  • #19 331395
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    W Win 2000 sa sterowniki w systemie (do tego modelu Star-ZA250). Uzywalem ja tez w Win 95, 98 i NT.
    Pozatym trzeba sprawdzic jaka jest ustawiona emulacja (moze byc standard - drukarka dziala jak epson ex-800/1000 lub IBM wtedy dziala jak IBM proprinter III).
    Pozdrowienia
  • #20 331467
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Oki spróbuję...
  • #21 331472
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    A jak zmnienic emulację???
  • #22 331482
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Tygrys napisał:
    A jak zmnienic emulację???

    Do godziny zamieszcze skany instrkcji (PL). Trzeba by dlugo pisac :) .
    Pozdrawiam.
  • #23 331491
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    ok będe czekał
  • #24 331548
    PiotrPK
    Poziom 15  
    Posty: 147
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Oto skan rozdzialu 6 instrukcji: Ustawianie przelacznikow pamieci. Tam jest wszystko o ustawianiu tej drukarki.
  • #25 331984
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Oki dzięki!!!
    :)
  • #26 333538
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Zainstalowałem win98 i drukarkę w trybach emulacji Epson i IBM. Drukuje jakieś serduszka. A jeśli zainstaluje jako Star drukuje tekst tylko dostawia jakieś znaczki :) .
  • #27 333604
    Randal
    Poziom 16  
    Posty: 196
    Pomógł: 6
    Ocena: 18
    Sprobuj moze jako Epson FX-80. Mialem kiedyś jakas podobną do tego stara i na tym mi wlasnie chodzilo, ale nie jestem pewien...
  • #28 333862
    Świr
    Poziom 34  
    Posty: 3971
    Pomógł: 114
    Ocena: 249
    Oki zobaczymy co z tego wyjdzie...
  • #29 334622
    Tygrys
    Poziom 18  
    Posty: 364
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    nic z tego nie chodzi??

Podsumowanie tematu

✨ Drukarka igłowa Star ZA250 emuluje dwa tryby pracy: Standard (działający jak Epson EX-800 lub EX-1000) oraz IBM (działający jak IBM Proprinter III). Sterowniki do tego modelu nie są dostępne bezpośrednio dla Windows XP, jednak w Windows 2000 znajdują się wbudowane sterowniki do Star ZA250. Instalacja pod Windows XP jako drukarka Epson często powoduje błędne drukowanie (np. pojawiają się nieczytelne znaki lub symbole, takie jak serduszka). Zaleca się eksperymentowanie z różnymi sterownikami Epson, np. Epson FX-80, aby uzyskać poprawny wydruk. Ustawienia emulacji można zmieniać za pomocą przełączników sprzętowych drukarki, co jest szczegółowo opisane w instrukcji obsługi. Dostępne są skany instrukcji w języku polskim oraz manuale anglojęzyczne na stronie producenta Star Micronics. Niektóre sterowniki pochodzą z Windows 98 i Windows 95, ale ich kompatybilność z XP jest ograniczona. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie print servera, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA