Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG Favorit 40-860 i błąd i30

harryd 08 Lut 2007 22:11 27845 18
  • #1 08 Lut 2007 22:11
    harryd
    Poziom 13  

Witam.
    Po wlaczeniu zmywarki pokazuje sie blad "i30" co oznacza ze uruchomila sie blokada przeciw zalaniu. Czy ktos wie jak jak wyłączyć?
    Dzięki bardzo

4 18
  • #2 08 Lut 2007 22:14
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Lut 2007 22:29
    harryd
    Poziom 13  

wszystko wyczyszczone ale nadal wywala blad wyswietla sie po uruchomieniu, byc moze jest to jakas kombinacja guzikow, ktora kasuje blad. ?

2
  • #4 08 Lut 2007 22:38
    andrzej-jur
    Poziom 16  

witam
    zlikwidowałeś skutek,a przyczyna powtarza się?Zlokalizuj przyczynę
    przecieku wody.Sprawdź wąż gumowy odchodzący z elektrozaworu!
    Pozdrawiam Andrzej

0
  • #5 08 Lut 2007 22:40
    harryd
    Poziom 13  

waz od elektrozaworu jest w stanie wizualnym dobrym, zmywarka ma moze rok niecaly i raczej nie sprochnial, czego mozna sie w nim doszukiwac ewentualnie? (jakiego typu uszkodzenia)

2
  • #6 08 Lut 2007 22:43
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Lut 2007 22:45
    harryd
    Poziom 13  

kasowalem przyciskami reset, niestety program skasuje, ale blad po chwili wywali

4
  • #8 08 Lut 2007 22:48
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 08 Lut 2007 22:52
    harryd
    Poziom 13  

byla, usunalem ja, wode ze srodka zmywarka wypompowala i teraz sucho bylo

0
  • #10 08 Lut 2007 22:58
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 08 Lut 2007 23:47
    harryd
    Poziom 13  

tak jest wyleciala i blad usunal sie, wrzucilem mu 30 min program niech tam przemieli sobie a potem go rozkrece i zobacze co jest. co kolego Bleble obstawiasz ze moze byc przycznyna?

Dodano po 26 [minuty]:

hmm wymyslilem jeszcze jedna rzecz ktora moze byc przyczyna, moze byc ze taka niewinna istota jak kobieta w domu, wcisnela jakis program z ktorego nie potrafila sie wycofac , zmywarka wode zassala a ona z nerwow - bach palcem na duzy guzik (powr off). woda w srodku zostala nie wylana i po paru dniach wysaczyla sie? moze tak byc? bo kobieta sie nie przyzna! taki los:D

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

3
  • #12 09 Lut 2007 10:07
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 10 Lut 2007 00:03
    andrzej-jur
    Poziom 16  

witam
    Jednak przyczyna musi być w nieszczelnym wężu odchodzącym z
    elektrozaworu do płaszcza-zbiornika wodnego.Bądź są zanieczyszczone
    sitka doprowadzające wodę.Brak jest odpowiedniego ciśnienia wody i
    przez kanał odpowietrzający przelatuje woda na dół do czujnika
    Aqva-stop.

pozdrawiam Andrzej

2
  • #14 08 Lut 2009 14:21
    kalep
    Poziom 12  

Witam.
    Przeszedlem calą drogę opisaną powyżej.
    Woda cieknie podczas napelniania z miejsca zaznaczonego na fotce

Zmywarka AEG Favorit 40-860 i błąd i30

Co z tym można zrobić?
    Wizualnie raczej jest wszystko ok.
    proszę o poradę.

1
  • #15 08 Lut 2009 15:11
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz zapchany regenerator- pojemnik z takim brązowym środkiem do zmiękczania wody.
    Jak Ci sie uda to wsyp do otworu zaznaczonego strzałą (na zdjęciu) np. odkamieniacza i czekaj aż dostanie się do tego pojemnika brązowego.Powinno pomóc.

2
  • #16 08 Lut 2009 20:58
    kalep
    Poziom 12  

Mam troszkę inny model zmywarki u mnie, ten otwór prowadzi do komory zmywania, natomiast ten brązowy przewód do pojemnika z solą. Jest w nim sól i wydaje mi się, że przewód jest drożny.

Zauważylem , że podczas nalewania wody strumień jest nierównomierny, czy może to być coś z zaworem doprowadzającym wodę ???

3
  • #17 11 Lut 2009 14:07
    kalep
    Poziom 12  

Problem rozwiązałem zaklejając ten otwór taśmą :)
    Nie wiem tylko jakie mogą być tego dalsze konsekwencje ?? Może ktoś wie??

3
  • #18 12 Lis 2011 20:12
    szudi13
    Poziom 1  

Witam
    Ten sam problem pojawił sie kod 30 , Przechylenie zmywarki pomagało na 3 minuty potem znowu pojawiał sie kod 30 .Problem byo suniecie sie weza odplywu pod zmywarką

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

4
  • #19 12 Mar 2018 21:15
    Wgrzeg1980
    Poziom 2  

Panowie Koledzy!
    Pragnę podzielić się swoim sposobem naprawy AEG FAVORIT 7800vi1p.
    Błąd i30 - woda w systemie przeciwpowodziowym - instrukcja użytkownika mówi - zakręć dopływ wody i zadzwonić po serwisanta. Mieszkam w miejscu gdzie serwisanci są dostępni za 3 tygodnie.

Poszperałem w necie, polecam filmiki na Youtube - jest ich kilka zwłaszcza niemieckojęzycznych.

Moje rozwiązanie polegało na zasypaniu dna zmywarki sodą oczyszczoną i zalaniu tego wszystkiego wrzącym octem. Zostawiłem to na 20-30 minut. Po tym czasie z otworu, który wskazuję na zdjęciu wkrętakiem maszyna "wypluła" pestkę od pomarańczy. Spuchniętą, która ewidentnie blokowała jeden z przewodów. Podczas płukania sodą z octem w kipieli wypływały różnego rodzaju "farfocle". W tym otworze pracuje pompa, która odpowiada za oczyszczanie zmywarki z wody.

Na jednym z niemieckich filmików majster poradził aby zdjąć przedni panel na dole zmywarki (u mnie 4 blachowkręty). Po zdjęciu tej maskownicy znalazłem wspomnianą już tacę pełną wody, którą należało oczyścić. Użyłem do tego papieru kuchennego. Należy odłączyć zmywarkę od zasilania bo pełno tam przewodów na 230V!!!

Nie znając całkowitej konstrukcji zmywarki podejrzewam, że ową pestką zatkany był przelew (mała dziurka w szarej obudowie z zaworem kulkowym). Woda zamiast być ewakuowana (zatkanym) odpływem, wracała do komory na zdjęciu przez ten przelew (w chwili naciśnięcia go wykałaczką).

Zdjęcie poglądowe Zmywarka AEG Favorit 40-860 i błąd i30

Zapuściłem szybki program - wody na dole nie przybyło. Sądzę, że wycieku jako tako nigdzie nie ma.

Rada końcowa - nauczyć swoją piękniejszą połowę, że paznokcie nie odpadną od regularnego czyszczenia filtrów oraz od opłukiwania brudnych zaschniętych talerzy z zaschniętych tłustych resztek jedzenia. Jeśli stawia opór to przeliczyć koszt wizyty majstra na ilość sesji u manikirzystki :) (Moja luba nie ma takich problemów, ale mocno brzydzi się tego typu zakamarków) a w tym wypadku maszyna poległa na serze, sosie pomidorowym i tłuszczu, które zastałem w chwili, gdy pojawił się błąd i30.

0