Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch sps5462. Czasami nie zmywa. Brązowa maź.

08 Lut 2007 22:24 3510 6
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuje pomocy odnośnie zmywarki bosch 5462, która raz zmywa a raz nie. W płaszczu wodnym na samym dole jest taki prostokątny pojemnik w którym jest, nie wiem jak to opisać, ale taka brązowawa maź, która po dwóch, trzech cyklach mycia jakby się krystalizowała i mam wrazenie że blokuje dopływ wody. Nie wiem, czy to są po prostu zanieczyszczenie, które trzeba usunąć, czy powiedzmy rodzaj jakiegoś filtru, ponieważ w tym miejscu są dwie kreski pokazujące poziom czyli min i max, tylko czy to ma być utrzytmujący się tam poziom wody, czy właśnie tej mazi? Płaszcz wodny zdjąłem i przeczyściłem, ale tej brązowej mazi w żaden sposób nie można było usunąć. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jeden problem, poniewaz podejrzewam, że przyczyną zapychania sie tego wymieniacza jonowego może być źle ustawiona twardość wody. W ZGK podano mi twardość wody w miligramach tj 291 mg/m3, a w instrukcji i z tego co znalazłem w innych postach twardość jest podawana w "dH". Może ktoś wie jak to przeliczyć.
    Dzieki i pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Ma około 12dH, czyli jest średnio twarda
  • Poziom 9  
    Dzięki za rady. Niestety problem trwa dalej. Zalałem pojemnik na sól gorącą wodą, obstukałem wymieniacz jonowy ustawiłem właściwą twardość wody wsypałem sól i poszło. Ale po dwóch, trzech cyklach mycia zmywarka przestaje myć, tzn nie podaje wody do komory, zapycha sie ponownie wymieniacz. Myśle, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana tych brązowych kuleczek, ale nie mam pojęcia, gdzie coś takiego kupić. Napiszcie mi proszę, jak to sie nazywa (czy to jest jakiś wkład do wymieniacza jonowego, czy może jakoś inaczej) i gdzię mogę to dostać w jakich sklepach szukać.
    Jak zwykle z góry dzięki za odpowiedż.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Można to kupić w sklepie z oczkami wodnymi. Tylko,że trzeba kupić 5 kg.
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Mam nadzieję że dostanę ten wkład, wymienię i wszystko będzie ok.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.