Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Bonfiglioli vectron SYN10 S 220 09 AF

09 Lut 2007 17:03 3641 3
  • Poziom 11  
    Witam serecznie...

Do ww falownika został podłączony silnik 1,1kW starszej generacji z hamulcem elektromagnetycznym. Układ został podłączony zgodnie z DTR-ką. Po włączeniu zasilania nastąpiło wielkie bum. Falownik nie działa, silnik działa bez problemu. Po wstępnych oględzinach falownika okazało się, że jeden z kondensatorów 1200µF/400V się otworzył. Pytanko... Czy warto bawic sie w naprawe tego sprzętu? Co mogło byc przyczyną awarii? Ewentualnie co powinienem sprawdzić i ew. wymienić, by naprawić falownik?
  • Poziom 26  
    Przyczyna: przyłożone napięcie 3x400V do falownika który ma zasilanie 1x220V lub 3x220V(coś jak w Lenze TML i TMD do 2,5kW)

Skutki: Rozwalony ww. kondensator, uszkodzony blok, zasilacz części cyfrowej i zabezpieczenia.

Postępowanie: wróźką nie jestem trzeba to stwierdzić co jest uszkodzone a dopiero potem czy się opłaca.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    To w takim razie spróbuję się pobawić...może coś z tego wyjdzie. Jak wróce do domu to się zabiorę za niego. Czy istnieje możliwość zdobycia schematu do tego falownika ?? jeśli tak, to gdzie mogę szukać??

Dodano po 4 [godziny] 54 [minuty]:

No i na pewno padnięty jest kondensator 1200µ/400V (wypalona dziura), pozatym popalone 2 termistory, ale nie potrafię rozszyfrować parametrów obudowy, może ktos pomoże. Poza tym nie wiem co dalej sprawdzić, żeby odnaleźć pozosałe usterki.
    http://zs-brzezie.strefa.pl/rtv/DSC00055.jpg

Falownik Bonfiglioli vectron SYN10 S 220 09 AF
  • Poziom 11  
    ten termistor jest na zdjęciu...widać opis na obudowie, jak sie je powiększy... Może ktoś wie jaki jest symbol tego termistora ??