Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Color 1520-nie drukuje czarnego???

10 Feb 2007 11:13 4125 4
 • Photocopiers specialist
  Witam

  Drukarka jak w temacie. Po zalozeniu innego wkladu czarnego nie drukuje tego wlasnie koloru a i pozostale tez sa nie wyrazne. Juz zdiagnozowalem ze zaschy dysze w czarnym. Czy jest szansa ze po czyszczeniu w tej drukarce wroci wszystko do normy? Czy macie juz jakies doswiadczenia z tymi urzadzeniami?
  Doswiadczenie mi podpowieda ze glowica do wymiany - no ale moze ktos ma na to jakas rade?

  Pozdrawiam
 • Level 22  
  A używasz oryginalnych atramentów - czy zamienników.
  Jak oryginały to daj 3 x czyszczenie i sprawdź jeśli w dalszym ciągu brak czarnego to jeszcze 2 czyszczenia i poczekaj do następnego dnia (oryginalny atrament zawiera rozpuszczalnik i głowica praktycznie sama się udrożni).
  Jeśli to nie pomoże pradopodobnie uszkodzona jest pompka (spadł wężyk) lub zanieczyszczona albo uszkodzona przylga głowicy(kwadratowa gumka w mechaniźmie parkowania i udrażniania).

  Pozdr..
 • Photocopiers specialist
  Nie ja tylko klient??????
  Urzadzenie stalo dlugo w "piwnicy" i chcieli sprawdzi jak dziala a tu odrazu brak druku. Urzywaja zamiennikow - a w dodatku jeden wylal. Probowalem alkoholem z zewnatrz - bez efektu. Czyszczenie z kompa tez bylo. Sprobuje z tymi oryginalami.

 • Level 43  
  powinna pomóc kąpiel w wanience ultradźwiękowej - jeśli dysze tylko przyschły ( drukuje ale słabo ) to nie jest najgorzej, co innego jeśli wywala błąd głowicy
 • Level 10  
  Na wstępie istotna rada, z dala od głowicy z wodą, alkoholem, spirytusem itp.
  Jeśli głowica zostawia jakiekolwiek ślady to jest nadzieja na udrożnienie.

  Proponuję zakup płynu udrażniającego wewnętrznego do EPSON'a na allegro.
  Strzykawkę z nałożonym wężykiem o takiej średnicy by można go było nałożyć na trzpienie głowicy przez które pobiera tusz z cardrige'a.
  Pod głowicę podłożyć wycięty (6x12cm) i złożony w kilka warstw czysty i delikatny materiał najlepiej w miejscu parkowania głowicy.
  Wyciągnąć wszystkie tusze i strzykawką wstrzyknąć po 2ml. udrażniacz w niedrożne kanały drukarki. Tutaj uwaga!!! na ciśnienie trzeba to robić z wyczuciem i powoli, zbyt duże ciśnienie przebije kanały przy wylocie z głowicy i drukarka zacznie miksować kolory.
  Po zalaniu głowicy udrażniaczem zakładamy tusze, odstawiamy ja na okolo 24h.
  Po tym czasie odsuwamy karetkę by wyciągnąć podłożony materiał i wykonujemy programowe czyszczenie głowicy i wydruk prubny najlepiej jakiś obrazek w trybie foto.
  Jeśli jakość nadal nie jest zadowalająca wykonujemy 2 razy programowe czyszczenie głowicy w odstępach co 30min by odpowietrzyć głowicę i ponownie sprawdzamy wydruk.Jak nadal nie ma znacznej poprawy powracamy do zabiegu z strzykawką.
  Tą metodą udrożniłem kilka głowic w których niedrożne było około 80% dysz. :)