Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson 1520 Problem z czarną głowicą - po udrożnieniu..

igor_e 26 Mar 2008 13:49 4154 11
  • #1 26 Mar 2008 13:49
    igor_e
    Poziom 15  

Witam

Walczę z tą drukarką kilka dni niestety bezskutecznie - proszę o pomoc!

Drukarka przyjechała do mnie z niedrożną głowicą czarną - kolor drukował idealnie. No to jak zawsze zrobiłem kilka razy czyszczenie programowe czarnej głowicy - efekt praktycznie zerowy. Zamówiłem na Allegro płyn do udrażniania głowić w Epsonach (epson Cleaner) - bo jak wiadomo tych głowic nie czyści się wodą. Zamoczyłem spód głowicy w tym płynie i wstrzyknełęm tez do środka - głowica leżała tak kilka godzin. Po tym czasie wstrzykując płyn pod ciśnieniem do głowicy zobaczyłem że ze wszystkich dysz on leci - więc wyglądało na to że są drożne. Wsadziłem głowice do drukarki zrobiłem kilka razy czyszczenie aby sie napełniła atramentem (pojemniki były nowe) No i efekt widać na zdjęciach - górne foto przedstawia stan głwicy przed czyszczeniem natomiast dolne po czyszczeniu.

Czy ktoś może wie co jest grane? Niby dysze drożne a nie drukuje;/ Może to mieć związek z bezpiecznikiem na płycie głównej?

Epson 1520 Problem z czarną głowicą - po udrożnieniu..

POzdr

0 11
  • #2 26 Mar 2008 15:52
    Pampuch
    Poziom 14  

Głowica może być drożna, ale uszkodzona elektronicznie. Każda dysza ma osobne mikro połączenie które mogło się uszkodzić.

Głowica do wymiany.

Pozdrawiam
    Jarek

0
  • #3 26 Mar 2008 16:04
    igor_e
    Poziom 15  

pewnie chodzi ci o połaczenie miedzy elektronika a dyszą - leci taka tasma - miałem juz taki przypadek iż część tej taśmy się oderwała - fak głowica była do wyrzucenia ale drukarka wtedy sygnalizowała błąd - a w tym przypadku nic nie sygnalizuje...

pozdr

0
  • #4 26 Mar 2008 16:04
    tzok
    Moderator Samochody

IMO wodą można zawsze czyścić... ona niczego w głowicy nie rozpuści (poza zaschniętym tuszem) ani z niczym nie wejdzie w reakcję.

Ważne jest jednak aby dokładnie wysuszyć głowicę po czyszczeniu, żeby resztki płynu nie dostały się do połączeń elektrycznych - jedną głowicę tak zniszczyłem.

Czyszczę wodą destylowaną i wstrzykuję ją od strony kartridża przez strzykawkę (mam taką, która idealnie pasuje w miejsce kartridża na tą "igłę").

0
  • #5 27 Mar 2008 14:52
    Pampuch
    Poziom 14  

Temat czyszczenia głowic Epsona wodą był już nie raz rozpatrywany.

Powtórzę raz jeszcze - mycie głowicy Epsona może uszkodzić głowicę, gdyż:
    woda (wszystkie rozpuszczalniki itp) powoduje że siatka, przewodziki łączące każdą dysze (wewnątrz głowicy, widoczne dopiero po rozebraniu głowicy) zaczyna korodować. Ze względu, że połączenia są bardzo małe, korozja powoduje fizyczne przerwanie połączenia.
    Dlatego dysze po wszelakich czyszczeniach myjących są drożne, a głowica mimo tego nie drukuje :(

Jeżeli ktoś ma możliwość, niech potraktuje kawałek elektroniki SMD wodą czy czymś kolwiek i zobaczy co dzieje się powierzchnią albo z nóżkami układów SMD

Wkłady - zamienniki, które produkowane są na bazie wody i wszelkiej maści rozpuszczalników w taki sam sposób niszczą głowice. Czasami uszkodzenie powstaje po minucie a czasem po miesiącu.

Płyny, epsonowskie płyny czyszczące (mowa o tych produkowanych przez Epsona) „rozpuszczają”, oddziaływają chemicznie na atramenty epsona. Sam epson również produkuje kilka rodzajów płynów czyszczących – dedykowanych do danych modeli w których używane są dane rodzaje atramentów.

Wniosek:
    woda i nieoryginalne wkłady powodują uszkodzenie głowicy – szybciej lub później ale zawsze!
    nie każdą głowice da się uratować, dysze (fizycznie) będą drożne, ale elektronika już nie :(

0
  • #6 27 Mar 2008 21:24
    igor_e
    Poziom 15  

ja wiem ze nie można czyscic wodą i dlatego nie czyściłem - zamówilem specjalny płyn do udrażniania głowic epsonowskich. Tylko dziwi mnie fakt że głowica drukuje gorzej niż drukowała. Płyn wstrzykiwałem do głowicy pod ciśnieniem ze strzykawki - czy zbyt duże ciśnienie mogło uszkodzić głowicę?

0
  • #7 28 Mar 2008 12:38
    Pampuch
    Poziom 14  

Raczej nie.

Sprawdź jeszcze ink system. Musi on być drożny i prawidłowo odsysać atrament.

Warto też wstawić nowy wkład - świeży.

0
  • #8 28 Mar 2008 13:36
    igor_e
    Poziom 15  

ink system czyli chodzi o te węzyki które odprowadzają atrament do pampersa?

0
  • #9 04 Kwi 2008 11:28
    igor_e
    Poziom 15  

głowice wymieniłem - problem zniknał. Wychodzi na to że jest uszkodzona ta stara głowica;/

pozdr

0
  • #10 23 Kwi 2008 18:06
    raffq
    Poziom 16  

Koledzy mam podobny problem, po czyszczeniu glowicy nie drukuje na czarno,choc dysze sa drozne.Jesli zamiast pojemnika z tuszem zamontuje strzykawke z tuszem na wezyku - wtedy drukuje!!!Wniosku ze ink system nie odciaga tuszu, tylko jak to dokladnie zdiagnozowac?

0
  • #11 24 Kwi 2008 10:04
    igor_e
    Poziom 15  

nalej troche wody strzykawką na gabke która przylega do głowicy gdy jest ona w stacji serwisowej i spróbuj ręcznie kręcić pompką zasysającą tusz - jeżeli woda będzie wsiąkac tzn że jest wszystko ok

0
  • #12 24 Kwi 2008 17:56
    raffq
    Poziom 16  

Tak , sprawdzilem w ten sposob,od ostatniego drukowania ze strzykawka miałem wyciagana głowice...i okazalosie ze urwałem tasme w głowicy;/ Ehh, ktokolwiek z Was orientuje sie z jakiej drukareczki pasuja glowice do sc 1520??Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo