Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eagle/gerber -> łączenie płytek

12 Lut 2007 00:51 3074 3
  • Poziom 35  
    Mam kilka projektów schemat/płytka i chcę z nich zrobić jedną większą płytkę, którą dam do zrobienia.
    Pytanie jak to można zrobić?

1.Czy można z poziomu board skopiować płytkę z jednego projektu na inny? (nie sam schemat - to umiem) - jak robie z płytką tak jak z schematem to pisze "cannot backannotate this operation/do it in schematics" i nie pozwala mi tego zrobić.

2.Albo ew. czy jest jakiś zewnętrzny program, który np. z kilku gerberów zrobi jeden duży (zarówno warstwy jak i odwierty)

Eagle 4.16r1 w wersji darmowej
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Otwierasz nową płytkę na której umieścisz wszystkie interesujące cię projekty
    2. Zapisujesz ją
    3. otwierasz interesujący cię plik .brd
    4. Program zapyta "Do you also want to load..." dajesz NO
    5. Zaznaczasz i standardowo kopiujesz poleceniem CUT
    6. Otwierasz przygotowany wcześniej plik w którym umieścisz wszystkie interesujące cię PCB i dajesz Paste
    7. operacje 3-6 wykonujesz na wszystkich wybranych plikach
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Tylko pamietaj, ze w porzypadku kilku plytek w jednym BRD musisz uwazac na numeracje elementow - przy kopiowaniu moze sie zmienic. Schyba, ze nie zalezy Ci na opisie.

Dodano po 2 [minuty]:

PS. Jest sposob zeby to obejsc- gdzies na www.cadsoft.de byl ulp, ktory przenosil warstwe opisowa na inna warstwe - wtedy przy kopiowaniu opis pozostawal bez zmian. Tylko wtedy nalezaloby zmodyfikowac pliki CAM.
  • Poziom 35  
    Działa :)
    Dziękuje bardzo.