Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz i głośniki do keyboarda

14 Lut 2007 00:02 10699 15
  • Poziom 17  
    Proszę o radę. Mam keyboard yamahy. Jego wewnętrzne głośniki są za ciche. Moje pytanie: jaki wzmacniacz (moc) i jakie głośniki (kolumny), aby przy grze na pianinie czy organach był czysty dźwięk w pokoju ok 20m2. Nie chodzi o estradę tylko o dobre nagłośnienie pokoju i dźwięk wysokiej jakości. Mam kilka pomysłów:
    1. Kupić wzmacniacz (na Allegro niezłe wzmacniacze można nabyć za ok.400 zł) oraz dokupić kolumny - wada - nie mam miejsca na ten wzmacniacz.
    2. Kupić aktywne kolumny - ale jakie aby był dobry dźwięk (te komputerowe są raczej kiepskie)
    3. Kupić kolumny i samemu poskładać wzmacniacz (zabudować do kolumn ?)
    4. Wszystko zrobić samodzielnie ?
    Jeszcze raz proszę o radę.
  • Poziom 24  
    Jezeli nie masz doświadczenia to zbudowanie aktywnych kolumn na pierwszy raz to dosc odwazne...

Najlepiej byloby poprostu kupic wzmacniacz i kolumny :) krystaliczne brzmienie piana na używkach raczej ciezko znalesc... Tannoye sa uznana marka w oczach audiofili i zapaleńców muzyki klasycznej :) wiec monitorki z seri sprawdza sie idealnie jezeli chodzi o jakosc :)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=164558739
    raczej slabe...
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=165747048
    niezle :)
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=166174765
    nom i ja osobsocie ich nie zlyszalem ale wpisz na audio&stereo tannoy to zobaczysz co CI wyskoczy :) przewaznie bardzo dobre opinie. A ludzie z tamtejszego forum maja sluch inny niz wszyscy pozostali..

Pozostaje tylko aspekt naglosnienia 20 metrow... w jezli nie patrzec na koszty to ...do pianina 4xtannoy mercury + sub na dobrym przetworniku i sredniej klasy wzmacniacz pieścily by uszy :]
  • Poziom 24  
    jezeli chodzi o wiernosc odtwarzanych dzwieków sa przeciętne :) chyba ze az tak na jakości Ci nie zalezy to moga byc :]
  • Poziom 31  
    krzbor - ile masz $$ ?

"Pozostaje tylko aspekt naglosnienia 20 metrow... w jezli nie patrzec na koszty to ...do pianina 4xtannoy mercury + sub na dobrym przetworniku i sredniej klasy wzmacniacz pieścily by uszy :] "
    bez przesady, proponuje pójśc do kogoś - jakiegoś sąsiada i zobaczyć jak wygląda taki 20mkw pokój bo odnosze wrażenie że nie często macie z takim do czynienia :)
    Absolutnie nie ma sensu dawać 2 par monitorków...
    Jedna para i to bez suba absolutnie starczy.
    Po co sub do keyborda ?

Prawda jest taka że monitorki firmowe za te ok 400zl zagrają bardzo podobnie, jednak te magnaty strasznie odrzucająco wyglądają ;]
    A może coś z tonsila ? Fajne mają monitorki :)
  • Poziom 24  
    "moje" mieszkanie ma 40 metrow :d mieszkamy w 4 :D
    to 20 metrow nie jest wcale malo heheh :)
    ale 2xmonitor + sub bylby bardziej funkcjonalny :)
  • Poziom 31  
    20mkw to nie mało, ale nie przesadnie dużo...
    do keyborda nie potrzeba suba ;]
    kto kiedyś grał , albo słuchał ten wie :P
  • Poziom 24  
    nom tak ale majac wzmacniacz i kupujac nienajgorsze monitorki to z czasem przydaloby sie jakies plytki puszczac... kupuje sie cd i co ? :D w wiekszosci przypadkow tak to sie odbywa :d Kazdy z czasem chce wiecej :D
  • Poziom 31  
    nastała jakaś subomania - tak jakby nie dało się bez suba muzyki słuchać...
  • Poziom 36  
    No nie - tannoye do naglosnienia keyboardu? Chyba przesada :)
    Kolega nie napisał ile ma pieniędzy. Tutaj proponujecie dość drogie rozwiązania, nie wiemy nawet co to za keyboard :P

wzmacniacze wbudowane w keyboard najczesciej nie maja więcej niż 5 watt (te "mocne" bo srednia to chyba 2-3 watt na kanał :P). Nie wiem jaki ty masz keyboard,jakie w nim glosniki?

ja osobiście (gram) używam kolumienek od unitra amator 2 - szerokopasmówki na Tonsilach GDS 20/10. Do tego wzmacniacz unitra Amator 2 (2x10 watt), i ponieważ te głośniczki są bardzo skuteczne, moc jest wystarczająca. Dzwiek ladniejszy znacznie niz oryginaly od kiborda - bo nic nie trzeszczy jak w obudowie z plastiku, i brzmi jak trzeba (brzmienie plastików sux). koszt calosci - na pewno grubo ponizej 100 zl.... stawiam na ok. 50 - zalezy czy sie trafi jakas okazja.

Jesli chcesz głośniej mozesz zrobic 2 kolumienki w kazdej po glosniku Tesla ARZ 6604/6608, do tego jakis wzmacniacz np. unitra w okolicach 20-30 watt - tym już możesz wypędzić ludzi z mieszkania i sąsiadów też. Wzmak koło 100 zl, głośniki 60 zl, reszta na zrobienie kolumn.
  • Poziom 24  
    kolega rownierz rozwazal kupno wzmacniacza dlatego podalem takie wyjscie :)

Pozatym kolega krzbor wyrazne powiedzial ze zalezy mu na dobrej wiernsoci piana i wysokiej jaksoci dzwieku :) Tylko dlatego zaproponowalem tanoye :)
  • Poziom 17  
    Dziękuję SzokalML. Może rzeczywiście za daleko szukam. Amator stereo to już jednak staroć, lecz być może "cokolwiek" jest lepsze niż kilkuwatowe głośniczki keyboarda. Z tą myślą przeglądnąłem ponownie allegro i trafiłem na:
    http://www.allegro.pl/item163209048_mission_for_denon_sc_m_51_monitory_w_super_cenie.html
    co myślicie o tych małych kolumienkach ? Są bardzo atrakcyjne cenowo, nie znalazłem jednak niezależnych opinii.
  • Poziom 31  
    prócz dziwnie niskiej ceny nie wyglądają źle :)
    imho można zaryzykować.

tak czy inaczej amator + te monitorki na gds 20 10 (jedno i drugie mialem więc wiem jak gra :P) to owszem - głośne dość jest , ale nie ma ani dołu, ani gory która myślę ze jednak dość ważna jest do grania na keybordzie?
  • Poziom 31  
    pojedź do jakiegoś sklepu z takimi i posłuchaj.
    na forum dość ciężko to przekazać :)
  • Poziom 17  
    Ostatecznie kupiłem te małe kolumny - grają bardzo dobrze. Do tego wzmacniacz Yamaha A-520. Dźwięk jest bardzo mocny.
    Dziękuję wszystkim za pomoc, a temat uważam za zamknięty.