ja zawsze uważam, że książka zawsze godna jest polecenia ale jeśli chodzi o zestawy uruchomieniowe to hmmm one zwykle jeśli naprawdę to nas wciąga - to szybko lądują w tzw koszu na części

.... polecam stronkę
http://www.patron.net.pl/artykuly/AVR_tutorial.htm
zobacz jak tanio i szybko można zacząć bez zestawów które też nieźle kosztują. A tu? - bierzesz procka za kilka zł - jakąś diodę LED na początek, robisz sobie jakiś tani programatorek STK200 czy SIProg i już za kilka - kilkanaście zł zaczynasz bezproblemowo. Tylko w jakim języku zamierzasz programować ????
asembler, C czy Bascom? - w zależności od tego dobierz sobie odpowiednią dobrą książkę
powodzenia
PS ja kilka mies zrobiłem dokładnie to samo co ty - tzn wszedłem w AVRki a kiedyś robiłem coś na '51. Teraz bym jak narazie do projektów na szybko na nic innego nie zamienił takch procków jak ATtiny2313 czy Atmega8