logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć układ 74LS07N do przejściówki TTL na COM232?

haczker 16 Lut 2007 00:09 1562 6
REKLAMA
  • #1 3577341
    haczker
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Witam
    Mam taki układ jak na obrazku, nie wiem jednak jak zrobić przejście z TTL I/O na TTL Tx/Rx.
    http://images11.fotosik.pl/54/6b6d0cb2bb8c417a.png

    znalazłem taki układ 74LS07N (nie pamietam dokładnie oznaczenia, ale chyba takie), może go gdzieś trzeba tutaj wmontować? Proszę o wyrozumiałość ale jestem początkujący ;-)
  • REKLAMA
  • #2 3577722
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • REKLAMA
  • #3 3589820
    sadamb
    Poziom 21  
    Posty: 358
    Pomógł: 61
    Ocena: 18
    Mi sie tu nasuwa tylko wsadzic jakies branki trojstanowe, ale itak potzreba wtedy jednej lini na sterowanie stanem bramek(kierunkiem transmisji).
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 3592519
    sadamb
    Poziom 21  
    Posty: 358
    Pomógł: 61
    Ocena: 18
    Nie sprawdzi sie to. Popatrz tylko na linie Tx nadaj "0" na linii dioda wtedy zapor bo wewnetrznie jest pull-up (rezsytor w +5V) w MAX232. Czyli zadnej zmiany MAX nie wykryje.
  • #6 3592662
    Krzysiek_1
    Poziom 20  
    Posty: 389
    Pomógł: 38
    Ocena: 82
    to jest układ o którym mówisz MAX232
    Jak podłączyć układ 74LS07N do przejściówki TTL na COM232?

    a odpowiednikami katalogowymi tego układu są:
    ICL232
    LT1081
    SP232
  • #7 3593631
    sadamb
    Poziom 21  
    Posty: 358
    Pomógł: 61
    Ocena: 18
    Wywal diode z Tx, diode Rx daj odwrotnie. I tak powinno chodzic, w czasie nadawania na Tx na Rx stan wysokim ma byc warunek.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia układu 74LS07N do przejściówki TTL na COM232, w szczególności konwersji sygnałów TTL I/O na TTL Tx/Rx. Wskazano, że do sterowania kierunkiem transmisji potrzebne są bramki trójstanowe z linią sterującą. Przedstawiono schemat układu MAX232 oraz jego odpowiedniki katalogowe: ICL232, LT1081, SP232, które służą do konwersji poziomów sygnałów między TTL a RS232. Zwrócono uwagę, że w układzie MAX232 linia Tx ma wewnętrzny rezystor podciągający do +5V, co powoduje, że dioda na linii Tx nie zmienia stanu i nie jest wykrywana przez MAX232. Zaproponowano usunięcie diody z linii Tx oraz odwrócenie diody na linii Rx, co powinno umożliwić poprawną transmisję sygnału.
REKLAMA