Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

praca dyplomowa -pomocy - temat

lusio2 19 Wrz 2003 20:02 6435 31
  • #1 19 Wrz 2003 20:02
    lusio2
    Poziom 12  

no właśnie mam problem z wymyśleniem tematu na prace dyplomową. 5 klasa technikum eletronicznego to czas żeby coś takiego zrobić tylko właśnie co może macie jakieś pomysł na temat takiej pracy. Acha i jeszcze jedno bo nie wiedziałem gdzie napisać tego posta ale odpowiednie władze sie tym zajmą i za fatyge z góry przepraszam. Z góry dzięki -żaden pomysł nie będzie głupi!!

Przeniesiono z AUDIO

0 29
  • Fibaro
  • #2 19 Wrz 2003 20:08
    Poziom 35  

moze sterowanie komuterem urzedzen :) jest chemacik na elektrodzie :) to takie proste cos :) na 8 urzadzen
    ...
    a jesze przedwzmacniacz lampowy to teraz modne jest :) to akórat na "Czasie"
    ----
    jakiegos robocika na silniki korkowe sterowanego pc
    ....
    wzmaka auido tranzystorowego/lub na sacalakch

0
  • #3 19 Wrz 2003 20:18
    kruchy
    Poziom 12  

Może układ do eliminacji zapadów napięcia z matrycowo rekatancyjnym sterownikiem prądu przemiennego np. typu buck, boost buck-boost lub inna aplikacja, modne są ostatnio tematy falowników czyli przemienników częstotliwości. Widziałem pracę dyplomową falownika bardzo małej mocy służącego jako bezprzewodowa ładowarka telefonu komórkowego - to działa. Innymi modnymi tematami są wszelkiego rodzaju zasilania energią z baterii słonecznych.

Kruchy

0
  • #4 19 Wrz 2003 20:34
    lusio2
    Poziom 12  

wszelkiego rodzaju wzmacniacze-nieważne do czego by to było to chyba nie przejdzie - to musi mieć jakąś wartość dydaktyczną czy coś - ale pomysły dobre :)

0
  • Fibaro
  • #5 19 Wrz 2003 20:36
    Poziom 35  

to zrub maser :)) heh ..sam bym zrobil jakbym mial jakies shematy :) maser duza wartosc dydaktyczna

0
  • #6 19 Wrz 2003 20:37
    lusio2
    Poziom 12  

maser ?? a co to jest ??

0
  • Fibaro
  • #7 19 Wrz 2003 20:41
    Poziom 35  

to taki laser tylko za miast swiatla masz wiazke mikrofal , wartosc dydaktyczna taka ze mozna badac róznego rodzaju zawisjak zachodzace w struminiu tych mikrofal <poszukuje jakis planów> :) jak ktos ma

0
  • #8 19 Wrz 2003 20:43
    lusio2
    Poziom 12  

oo to jest dobre jak coś znajdziesz to daj znać albo coś

0
  • #9 19 Wrz 2003 23:18
    Tremolo
    Poziom 43  

Może najpierw wpisz za pomocą guzika SZUKAJ u góry strony tytułowej, tekst "Dyplomowa"; w ten sposób znajdziesz tematy dotyczące prac dyplomoych z tego i zeszłego roku.

0
  • #10 20 Wrz 2003 21:00
    Krzych51
    Poziom 14  

przekartkuj trochę magazynów elektronicznych i może coś wybierzesz dla siebie

0
  • #11 21 Wrz 2003 08:33
    azibik
    Poziom 32  

steronik bramy wjazdowej rozpoznający samochód
    uprawniony do wjazdu/bez pilota/,coś typu immobilizer ale o dużym zasięgu

zgrzewarka liniowa do folii /duże odległości/ do zgrzewania dwóch rolek folii

układ rozpoznający zmiany w obrazie z kamery,
    start zapisu w momencie zmiany treści obrazu

układ symulujący uszkodzenie samochodu w przypadku kradzieży/np wytwornica dymu-pożar/

elektryczny napęd do roweru z odzyskiem energii

0
  • #12 21 Wrz 2003 11:27
    Grizzy
    Poziom 10  

No może ja cosik dorzuce, bo akurat tez jestem na tym etapie:)
    - Budowa odbiornika radiowego (z wykonaniem praktycznum uwzględniającym możliwość podłączenia urządzeń pomiarowych)
    - Elektrownie (wodne, wiatrowe, atomowe) - opis działania, budowa itp.
    - Pomiaż natężenia i rodzaju światła.
    - Wzmacniacz akustyczny.
    - Głośnik niskotonowy.
    - Monitoring (np. projekt założenia monitoringu w szkole) - temat na kila osob:)

0
  • #13 21 Wrz 2003 12:38
    noody2051
    Poziom 13  

ja zaproponowalbym cos takiego jesli idzie o teorie:
    -specyfikacje oraz wykorzystanie blekinych/niebieskich laserow
    -gprs:opis standardu mozliwosci i praktyczne zastosowanie
    -niekonwencjonalne zrodla pradu elektrycznego np. z grejfruta (cos na wzor z coolrunner 2 wraz z modelem! 8O )
    -gry w javie na komure(praktyka)

0
  • #14 23 Wrz 2003 18:12
    MaweR
    Poziom 10  

a) instalacja - kamer sprzężona z telewizorem do wyświetlania schematów przez nauczyciela.
    b) jeżeli taka instalacja już jest to może sterowanie pilotem telewizorem wiszącym przy suficie (tzn. pochylanie, obracanie)

0
  • #15 23 Wrz 2003 21:34
    francu
    Poziom 16  

Ciekawym pomysłem jest jakaś praca z zastosowaniem mikroprocesorów np. atmelowskich z serii '51, AVR lub PIC Microchipa. W czasopismach elektronicznych możesz znaleźć wiele projektów...
    Popytaj nauczycieli w szkole, może potrzebują jakiegoś układu dydaktycznego lub innego przydatnego...

Pozdrawiam...

0
  • #16 26 Wrz 2003 10:54
    lusio2
    Poziom 12  

wymyśliłem z qumplami że zrobimy robocika co będzie podnosił,otwierał i przelewał piwo do kufelka(wiem pić piwo ze szkłą to .......:)), a drugim alternatywnym tematem są czujniki dymu do łazienek (umnie palą szlugi co sie nie podoba dyrekcji- i myśle że nasz pomysł też wielu sie nie spodoba ale zanim będzie gotowe to nas w szkole już nie będzie :)) i do tego mają być jakieś tam bajery. Dzięki za wszystkie pomysły niektóre naprawde ciekawe.
    pozdrawiam

0
  • #17 26 Wrz 2003 11:30
    kovalt
    Poziom 10  

mam taki sam problem 5 klasa technikum elektronicznego ale wybralem juz temat wzmacniacz mocy z procesorem dolby surround praca latwa nie droga sklada sie z dwoch kitow jak zrobisz dobrze to 5 pewna obrona tez latwa jak cos bedziesz potrzebowal to daj znac kowalt(malpa)poczta.fm

0
  • #18 01 Paź 2003 13:25
    Zbyszek_X
    Poziom 2  

A może sprobujesz zrobić coś banalnego np. jakiś zasilacz, generator funkcyjny - te rzeczy zawsze sie przydaja w pracowni i nie tylko elektroniczne. Sporo schematów znajdziesz w EdW, EP

0
  • #19 03 Paź 2003 19:43
    lusio2
    Poziom 12  

właśnie troche lipa z takimi prostymi rzeczami jest bo niestety nie przechodzą -przeszedła nam tylko robot :( trochę droba -nawet bardzo droba praca- potrzebne nam będzie 16 serwomiechanizmów :( trochę to kosztuje - a tak przy okazji to jak możecie to dajcie jakieś linki do stron gdzie opisy takich prostych robocików sie znajdują- wiecie TPsa

0
  • #20 04 Paź 2003 12:44
    grepal
    Poziom 11  

Witam!Jestem w 5kl.Technikum elektrycznego...Praca dyplomowa-najlepiej robot nie mam bladego pojecia jak to zrobic...moze masz jakies materialy ktore moglyby troche mnie ukierunkowac?Dzieki z gory!
    Ps.Mam rowniez ten sam problem TP-sa :D

0
  • #21 05 Paź 2003 00:41
    rav.k
    Poziom 13  

Witam. W gazetce Elektronika dla Wszyskich są takie kursy Baskoma i oni proponują tematy na prace dyplomową a jak zrobisz to i z gazetki coś oferują. Co do robocika to w EP widziałem w zeszłym roku projekt robota na kółkach którymi były 2 CD i on sobie jeździł itp. był wyposażony w czujniki przyspieszenia w celu jego stabilizacji. Kiedyś oprogramowywałem ADXL202, na prawdę banalna sprawa.

0
  • #22 07 Paź 2003 15:44
    lusio2
    Poziom 12  

kurde byłbym wdzięczny z nr. tego EP.
    grepal- też właśnie gromadze dane jak coś znajde to dam znać -narazie mam tylko tyle co w EdW są jakieś 2 roboty.

0
  • #23 07 Paź 2003 19:08
    spec
    Poziom 28  

A ja robie panel sterujacy do komputera na 8052 :)
    takie bajer z podczerwienia, LCD, sterowaniem 4- wentylatorkami, termometrem, miernikiem obrotow i uniwersalnymi wyjsciami... fajna rzecz i (napewno mi) sie przyda

0
  • #24 30 Paź 2003 20:12
    grepal
    Poziom 11  

Lusio 2 luknij do EP z 7/99 8/99 9/99 jest tam sterowanie fajnej reki robota na 3serwomechanizmach jest tam naprawde dokladny opis...Lacznie z programowaniem:)Lecz nigdy z tym ostatnim nie mialem doczynienia i jest to dla mnie czarna magia:(.

0
  • #25 02 Lis 2003 18:31
    lusio2
    Poziom 12  

dzieki grepal wlaśnie reka sie robia a program to pestka ??

0
  • #26 07 Lis 2003 00:24
    turek:
    Specjalista - spawarki

może pomyślicie coś o automatyce przemyslowej to niebanalne a na kilku przekaźnikach i układach scalonych można na przyklad wykombinować sobie prosty shemat np.sterowanie silnikiem prądu stalego do anteny satelitarnej może sterowanie półautomatem spawalniczym (podawanie drutu prądu i gazu w odpowiednich zależnościach czasowych )Nie najlepiej będzie układ do sterowania latającym spodkiem? Bieżcie jak najprostsze to może obronicie wystarczy nawet najprostszy wzmacniacz byle z odpowiednią wiedzą CZEŚĆ

0
  • #27 07 Lis 2003 00:34
    Tremolo
    Poziom 43  

francu napisał:
    Ciekawym pomysłem jest jakaś praca z zastosowaniem mikroprocesorów np. atmelowskich z serii '51, AVR lub PIC Microchipa. W czasopismach elektronicznych możesz znaleźć wiele projektów...
    Popytaj nauczycieli w szkole, może potrzebują jakiegoś układu dydaktycznego lub innego przydatnego...

Pozdrawiam...

no raczej te dydaktyczne prace nie są zbyt fajne :( lepiej samemu coś wymyśleć

0
  • #28 07 Lis 2003 01:36
    CKsrv
    Poziom 32  

Proponuje kombajn - ale nie zbozowy ani ziemniaczany tylko taki składajacy sie z:
    - czestosciomierza (projektów pełno),
    - zasilacza (tu starczy L200 i 3*3055) i LCD/LED voltomierz na ICL'u
    - generatora z mozliwoscia zmodulowania drugim - zewnetrznym gen. XR2206).

Oczywistym jest pomiar f "produkowanej" przez generator.
    Takie cos na pewno ma wartosci edukacujne a o przydatnosci takiego kombajnu chyba nie musze mówic. Na pracownie czy na własny uzytek jak znalazł.
    A i mozna zrocic Cwiczenie/Badanie AMów - ale to juz innym razem :)

Linki:
    http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/download.php?id=76885

http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/download.php?id=60153

0
  • #29 07 Lis 2003 19:57
    cbshogun
    Poziom 15  

A JA proponuję przetwornicę napięcia 12/220V bardzo fajne i dydaktyczne urzadzenie.Proste w budowie bo składa sie zaledwie z 2 tranzystorów i 2 scalaków. jesli kolego jesteś zainteresowany tym tematem prosze o kontakt a wszystko chętnie wyjaśnie . Praca posiada 33 strony.pozdrawiam oto adres cbshogun@tlen.pl

0
  • #30 05 Gru 2003 22:39
    fb081
    Poziom 1  

Proponuje zbudować stoper cyfrowy ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo