Witam robie stroboskop ze schematu który załączam w załączniku wsztstko mam już gotowe poskładane ale mam kłopot z optotriakiem a mianowicie
MOC3020 który ma tym sterować dostaje impuls z generatora załącza sie stroboskop mignie raz a optotriak pozostaje załączony i dopuki nie odepne mu napięcia sieci to przewodzi
Odpiołem generator i płytkę niskiego napięcia i załączałem stroboskop z bateryjki 3 V taki sam efekt raz mignie i układ zostaje cały czas załączony
Wie ktoś jak sie z tym uporać ??
DODANO:!!!
Zastosowałem jako transformatorek wyzwalający ze starego monitora
możliwe że uzwojenie pobiera za duży prąd ?? i triak sie nie wyłancza ??
Jaki prad blokowania ma taki optotriak ??
MOC3020 który ma tym sterować dostaje impuls z generatora załącza sie stroboskop mignie raz a optotriak pozostaje załączony i dopuki nie odepne mu napięcia sieci to przewodzi
Odpiołem generator i płytkę niskiego napięcia i załączałem stroboskop z bateryjki 3 V taki sam efekt raz mignie i układ zostaje cały czas załączony
Wie ktoś jak sie z tym uporać ??
DODANO:!!!
Zastosowałem jako transformatorek wyzwalający ze starego monitora
możliwe że uzwojenie pobiera za duży prąd ?? i triak sie nie wyłancza ??
Jaki prad blokowania ma taki optotriak ??