Nie wiem czy trafiłem do własciwego działu z moim pytaniem, jeśli nie to proszę o przeniesienie tego postu.
Jakie zjawisko fizyczne wykorzystywane jest do analizy przesuwu komputerowej myszy optycznej?
Czy można wykorzystać myszkę, lub jej część, do sygnalizacji ruchu, oraz jak wykonać taki układ zakończony elementem wykonawczym w postaci przekaźnika np. R15? Proszę o przystępne objaśnienie gdyż nie jestem elektronikiem ale schematy czytam.
Dziękuję z góry.
Jakie zjawisko fizyczne wykorzystywane jest do analizy przesuwu komputerowej myszy optycznej?
Czy można wykorzystać myszkę, lub jej część, do sygnalizacji ruchu, oraz jak wykonać taki układ zakończony elementem wykonawczym w postaci przekaźnika np. R15? Proszę o przystępne objaśnienie gdyż nie jestem elektronikiem ale schematy czytam.
Dziękuję z góry.