Ok juz po probach.
Wiec sprawa wyglada nastepujaco - kable albo rs, albo dh+ ( karta pcmcia) i wszytko ladnie smiga.teraz zostal inny problem a mianowicie widze procesor w rslinxie.Tylko w momencie wejscia do online lun upload wyswietla komunikat ze musze zrobic upload swojego software lub zmienic firmware w procesorze.Moja wersja to rslogix5000 v13. Natopmiast jak zainstaluje versje rslogix5000 v 8.02 to wyswietla ze wersja wymagana minimum 8.19 albo wyzsza.To dlaczego ver 13 niedziala?Jezeli chodzi o zmiane firmawere w controlerze to odpada bo jest mozliwosc utraty programu(no chyba ze sie myle).Prosze o jakies podpowiedzi.Pozdrawiam Arek