logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Bios uszkodzony ? Problem z jednoznacznym określeniem ...

januszklos 20 Lut 2007 23:54 1095 5
REKLAMA
  • #1 3597825
    januszklos
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    Mam problem z komputerem, nie startuje.
    Pomaga jedynie clear cmos, jezeli zmienie cokolwiek w biosie znowu wisi bios wchodzi, a wisi przy starcie windy.

    Procesor P4 1,8 , a plyta msi sis 648 gr.msi ti4200.

    Moze to uszkodzony bios, ale boje sie wgrac nowy ze wzgledu na zwisy.

    Prosze o pomoc, moze ktos mial podobny problem.
    Czy kolegę to nie razi?
    Proszę następnym razem poprawić post przed wysłaniem!
    Zdania zaczynamy z dużej litery.
    Zwyczajowo używamy po jednym znaku (?) czy (!) to nie są ozdobniki ...
    Dziękuję ...
    TONI_2003
  • REKLAMA
  • #2 3597875
    halinka1125
    Poziom 22  
    Posty: 531
    Pomógł: 49
    Ocena: 30
    Witam
    Jeśli masz płytę na Gwarancji oddaj ją na gwarancję i się nie baw!!!
    Jeśli nie:
    Sprawdź zasilacz u mnie był powiedzmy zły... i miałem takie hece.
    Mówiąc sprawdź mam na myśli pożycz od kogoś kto ma sprawny komp.
    Jeśli to nie pomoże obejrzyj kondensatory, czy nie są napuchnięte.
    Dalej jeśli to nie da rady pobaw się z ramem jeśli masz więcej niż jedną kość, ewentualnie pożycz... tylko ten sam typ.
    Jeśli to nie pomoże to odpal w DOS i zobacz ile ci pochodzi bez zwiechy, jeśli dłużej niż 6 min to spróbuj flashować (po reboocie).

    Jeśli nie wiesz o czym mówię oddaj do serwisu...
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 3597912
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    a baterie sprawdzałes ???
  • REKLAMA
  • #4 3597983
    iroc
    Poziom 13  
    Posty: 69
    Pomógł: 2
    Ocena: 3
    witam ! Wymień baterię, reinstaluj system... Nie instaluj żadnych dodatkowych steroników do k. graficznej itd. Jeśli nie pomoże będziemy kombinować. pozdr

    Dodano po 6 [minuty]:

    Możesz podmienić grafikę na inną, może to ona jest wszystkiemu winna.
  • REKLAMA
  • #5 3598218
    januszklos
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    Witam,podmieniałem zasilacz na inny 350w i nic nie dało,bateria dobra,po DOSie z dyskietki chodzi pół minuty i zwis.
    Spróbuję jeszcze przeinstalować XP, acha grafikę podmieniałem na jakąś MX 440 i nic nie dało.
    Przepraszam za błędy.

    Dodano po 12 [minuty]:

    Windy nie przeinstaluję bo wisi przy sprawdzaniu konfiguracji sprzętowej komputera , coś jest nie tak, bo nie uruchamia się po wpisaniu aktualnej daty w Biosie po resecie Biosu z datą 1.1.2003 rusza.

    Dodano po 13 [minuty]:

    Jak w XP zmienię datę, uruchom ponownie to znowu wisi pomaga jedynie clear cmos i rusza ale bez zmiany daty, uruchom ponownie bez zmiany daty wszystko działa.
  • #6 3615109
    januszklos
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Ocena: 2
    Witam, trochę to trwało zanim doszedłem o co w tym chodzi.
    Podmieniałem kości pamięci , 256 mb pc 2100 i 256 mb pc 2700 w biosie
    ustawienia dram clock by SPD komputer zachowywał się tak samo.
    Zmieniłem w biosie ustawienia odpowiednio dla kości pc 2100 - 200MHz a dla pc 2700 - 266MHz i wszystko działa ok!.
    Nie wiem tylko dlaczego te same kości w innym komputerze działają dobrze z właściwymi dla nich ustawieniami pc 2100-266MHz, a pc 2700-333MHz.
REKLAMA