logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Blaupunkt is70-43vt, brak fonii, stukanie w głośniku.

laasek 21 Lut 2007 23:31 1410 6
REKLAMA
  • #1 3601852
    laasek
    Poziom 13  
    Posty: 114
    Witam
    Mam problem z TV blaupunkt is70-43vt minowicie:
    brak foni gdy wlaczam funkcje podglaszania i gdy podglaszam slychac lekkie stuki w glosniku.
    Wymienilem uklad TDA7262 i rezultat jest taki sam, ze przy dotknieciu kablem miernika w niektorych punktach wzbudza sie i slychac w glosniku. Wydaje mi sie jakby koncowka byla dobra lecz foni brak. Co moze w nim byc uszkodzone?
  • REKLAMA
  • #2 3602119
    czochro
    Poziom 20  
    Posty: 338
    Pomógł: 37
    Ocena: 53
    Witam. Nie piszesz co to za chassis - chyba jakiś CUC6300 do 6360
    ma dżwięk cyfrowy (IC900) na MSP3410 lub MSP3400 jeśli ten drugi to w Polsce nie będzie dźwięku (trzeba przestrajać).
    Jakie ustawienia w trybie serwisowym?
    Może też być uszkodzona pamięć!?.
    Nie piszesz czy na słuchawkach też nie "podglasza".
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 3602769
    ALUŚ
    Poziom 36  
    Posty: 2360
    Pomógł: 362
    Ocena: 20
    Witam .

    A przez AV idzie .
  • #4 3606608
    laasek
    Poziom 13  
    Posty: 114
    Przez AV tez nie idzie.
  • REKLAMA
  • #5 3606774
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Nie wiadomo, jakie chassis - jeśli konstrukcja modułowa, zobacz na module ZF za głowicą, jakie są scalaki. Jeśli będzie TDA661x, prawdopodobnie do wymiany.
  • #6 3606779
    ALUŚ
    Poziom 36  
    Posty: 2360
    Pomógł: 362
    Ocena: 20
    To szukaj w końcówce fonii .
  • REKLAMA
  • #7 3618109
    laasek
    Poziom 13  
    Posty: 114
    Wymienilem tego TDA i jak przełacze na AV i zaczne podglaszac to slychac cichutki glos.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telewizora Blaupunkt IS70-43VT, w którym brak jest dźwięku podczas korzystania z funkcji podgłaśniania, a w głośniku słychać stukanie. Wymieniono układ TDA7262, jednak problem pozostał. Przy dotknięciu kablami miernika w niektórych punktach układu pojawia się wzbudzenie i słyszalny dźwięk w głośniku, co sugeruje, że końcówka mocy może być sprawna, ale brak jest właściwej fonii. Wskazano, że telewizor może mieć chassis z serii CUC6300 do CUC6360 z cyfrowym dźwiękiem realizowanym przez układy MSP3410 lub MSP3400, przy czym ten drugi wymaga przestrojenia w Polsce. Zasugerowano sprawdzenie ustawień w trybie serwisowym oraz ewentualną uszkodzoną pamięć. Dodatkowo, brak dźwięku występuje również przy podłączeniu przez AV. Wskazano na konieczność identyfikacji modułu ZF i układów scalonych, zwłaszcza TDA661x, które mogą wymagać wymiany. Ostatecznie, po wymianie TDA końcówki mocy, przy przełączeniu na AV i podgłaśnianiu słychać cichy dźwięk, co potwierdza problem w końcówce fonii lub powiązanych elementach.
REKLAMA