logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak korzystać z opcji Service-Drum-Developer w Kyocera FS-1700?

kuba_k_44 22 Lut 2007 21:38 2268 4
REKLAMA
  • #1 3605319
    kuba_k_44
    Poziom 12  
    Posty: 85
    Pomógł: 2
    Ocena: 13
    Witam!
    Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić sposób użycia tych opcji z Menu. Bo w instrukcji jest jedynie lakoniczne: "For service purpose only".
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3605737
    alkad
    Poziom 14  
    Posty: 76
    Pomógł: 5
    Ocena: 4
    Witam

    Sprzęt chce wymiany "developera" i prosi o servisanta. Zreguły co 10 tonerów trzeba wymienić developer. Jesto proszek podbny do tonera odzwierciedlający obraz na wałku. Pojemnik z tym proszkiem znajduje sie nad wałkiem. Przy odrobinie wprawy można go wymienić samodzielnie.
  • REKLAMA
  • #3 3605808
    kuba_k_44
    Poziom 12  
    Posty: 85
    Pomógł: 2
    Ocena: 13
    alkad napisał:


    Sprzęt chce wymiany "developera" i prosi o servisanta.

    Chyba się nie zrozumieliśmy. To nie jest komunikat na wyświetlaczu. To jest opcja dostępna w "MENU". Zastanawia mnie, co ona robi/do czego służy? Czy np.: jest to czyszczenie bębna i developera realizowana przez urządzenie. A może właśnie służy do kasowania komunikatu o konieczności wymiany bębna i DV????
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 3606088
    forteca
    Specjalista KYOCERA
    Posty: 1162
    Pomógł: 144
    Ocena: 82
    Witam

    alkad napisał:
    Witam

    Sprzęt chce wymiany "developera" i prosi o servisanta. Zreguły co 10 tonerów trzeba wymienić developer. Jesto proszek podbny do tonera odzwierciedlający obraz na wałku. Pojemnik z tym proszkiem znajduje sie nad wałkiem. Przy odrobinie wprawy można go wymienić samodzielnie.


    Że się tak wyrażę......

    Mistrzu...a znasz Ty tą drukarkę ?

    Jakie sprzęt prosi :?: ....jakie co z reguły co 10 tonerów :?:

    I wreszcie jaki PROSZEK :?: żaden tam pojemnik nie jest nad wałkiem :!:

    Jak o czymś piszesz to zorientuj sie o czym piszesz :D bo piszesz bzdury....a i nie wprowadzaj ludzi w błąd :!::!:

    Dodano po 8 [minuty]:

    kuba_k_44 napisał:
    To jest opcja dostępna w "MENU". Zastanawia mnie, co ona robi/do czego służy? Czy np.: jest to czyszczenie bębna i developera realizowana przez urządzenie. A może właśnie służy do kasowania komunikatu o konieczności wymiany bębna i DV????


    Masz rację...to są opcje w menu drukarki...i są raczej wskazane do użycia przez serwis....co nie znaczy, że użytkownik sam nie może ich użyć...ponieważ ma do nich dostęp z poziomu panela użytkownika...nie są to opcje niczym zablokowane, np. hasłem...ale nie każdy wie, że należy to czynić tylko w bardzo uzasadnionych wypadkach...i tylko w dwóch wypadkach...a mianowicie:

    1. DRUM...czyszczenie bębna...wykonuje się gdy pogarsza się jakość wydruków...co absolutnie nie dotyczy rys i wyraźnych kropek na wydrukach....wtedy trzeba już tylko wymienić bęben.

    2. Developer...służy do inicjalizacji nowego modułu DV...lub po jego czyszczeniu.

    kuba_k_44 napisał:
    A może właśnie służy do kasowania komunikatu o konieczności wymiany bębna i DV????


    Nie...nie skasujesz tym żadnego komunikatu.

    i tyle :)

    Pozdrawiam
  • #5 3606112
    kuba_k_44
    Poziom 12  
    Posty: 85
    Pomógł: 2
    Ocena: 13
    Wielkie dzięki FORTECA! Takiej odpowiedzi szukałem.
REKLAMA