Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1700 i Menu Service-Drum-Developer

22 Lut 2007 21:38 1845 4
  • Poziom 12  
    Witam!
    Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić sposób użycia tych opcji z Menu. Bo w instrukcji jest jedynie lakoniczne: "For service purpose only".
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam

Sprzęt chce wymiany "developera" i prosi o servisanta. Zreguły co 10 tonerów trzeba wymienić developer. Jesto proszek podbny do tonera odzwierciedlający obraz na wałku. Pojemnik z tym proszkiem znajduje sie nad wałkiem. Przy odrobinie wprawy można go wymienić samodzielnie.
  • Poziom 12  
    alkad napisał:

Sprzęt chce wymiany "developera" i prosi o servisanta.

Chyba się nie zrozumieliśmy. To nie jest komunikat na wyświetlaczu. To jest opcja dostępna w "MENU". Zastanawia mnie, co ona robi/do czego służy? Czy np.: jest to czyszczenie bębna i developera realizowana przez urządzenie. A może właśnie służy do kasowania komunikatu o konieczności wymiany bębna i DV????
  • Pomocny post
    Specjalista KYOCERA
    Witam

alkad napisał:
    Witam

Sprzęt chce wymiany "developera" i prosi o servisanta. Zreguły co 10 tonerów trzeba wymienić developer. Jesto proszek podbny do tonera odzwierciedlający obraz na wałku. Pojemnik z tym proszkiem znajduje sie nad wałkiem. Przy odrobinie wprawy można go wymienić samodzielnie.

Że się tak wyrażę......

Mistrzu...a znasz Ty tą drukarkę ?

Jakie sprzęt prosi :?: ....jakie co z reguły co 10 tonerów :?:

I wreszcie jaki PROSZEK :?: żaden tam pojemnik nie jest nad wałkiem :!:

Jak o czymś piszesz to zorientuj sie o czym piszesz :D bo piszesz bzdury....a i nie wprowadzaj ludzi w błąd :!::!:

Dodano po 8 [minuty]:

kuba_k_44 napisał:
    To jest opcja dostępna w "MENU". Zastanawia mnie, co ona robi/do czego służy? Czy np.: jest to czyszczenie bębna i developera realizowana przez urządzenie. A może właśnie służy do kasowania komunikatu o konieczności wymiany bębna i DV????

Masz rację...to są opcje w menu drukarki...i są raczej wskazane do użycia przez serwis....co nie znaczy, że użytkownik sam nie może ich użyć...ponieważ ma do nich dostęp z poziomu panela użytkownika...nie są to opcje niczym zablokowane, np. hasłem...ale nie każdy wie, że należy to czynić tylko w bardzo uzasadnionych wypadkach...i tylko w dwóch wypadkach...a mianowicie:

1. DRUM...czyszczenie bębna...wykonuje się gdy pogarsza się jakość wydruków...co absolutnie nie dotyczy rys i wyraźnych kropek na wydrukach....wtedy trzeba już tylko wymienić bęben.

2. Developer...służy do inicjalizacji nowego modułu DV...lub po jego czyszczeniu.

kuba_k_44 napisał:
    A może właśnie służy do kasowania komunikatu o konieczności wymiany bębna i DV????

Nie...nie skasujesz tym żadnego komunikatu.

i tyle :)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki FORTECA! Takiej odpowiedzi szukałem.