Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTC Telestar 9980DWA Croma (z DVD 16:9) jakie WN?

Tady1 24 Lut 2007 20:41 1597 8
  • #1 24 Lut 2007 20:41
    Tady1
    Poziom 25  

Witam Szanowne Grono!
    Problem: Po wymianie tranzystora HOT w w/w panoramie WN na ekranie wyciemnionym (AV) sięgnęło rzędu 29,6 kV.
    Wydaje mi się to trochę za wysoko. Ile powinno być w tym typie (nie ciemnym tylko srebrnym {chociaż wyciemnionym}) :?:
    Proszę o odpowiedź i :idea:

0 8
  • #2 24 Lut 2007 21:14
    marcin_211
    Poziom 24  

Witam.
    Przypuszczam że jest to chassis PT92 - +B powinno wynosić 145V.

0
  • #3 24 Lut 2007 21:40
    eprom
    Poziom 25  

Czy wyminiłeś te dwa żołte kondziołki koloru żółtego,jesli nie to je wymień,bo b edziesz miał powtórke z uszkodzeniem.A napięcie powinno byc 145V.Ostatnio dość troche ich dostaje do naprawy,felerny model

0
  • #4 27 Lut 2007 16:28
    Tady1
    Poziom 25  

CD. Jest to chassis PT90. Na płycie bazowej przy diodzie (wtórne) DP08 jest nawet napis: "+145V". Ale nie zgadza się to z tym, co tu obserwuję.Kolego eprom nie ma tu żółtych kondensatorów, były chyba kiedyś niebieskie "pastylki" Philipsa 2,2nF, zamiast nich zastałem już kond. 4n7/2kV. I tak jest chyba dobrze.

Teraz w stanie STBY (po wyjęciu felernego HOT-a) zastałem napięcie +B w stanie STBY 0 wartości 137,8V a po założeniu tranzystora w stanie załączonym na AV (ekran ciemny) 137,6V - a więc daleko jeszcze do tych +145V.
    WN na AV jest, jak już pisałem 29,7kV :!:
    Oczywiście kondensator 10nF w kolektorze HOT-a ma pojemność, tak samo 680nF idący od modulatora do cewek odchylających.

Cytat:

PT92 16/9

X-RAY RADIATION PRECAUTION

1- Excessive high voltage can be produce
    potentially hazardous X-RAY radiation. Toavoid such hazard,
    thehigh voltage must not be above the specified limit.
    The nominal value of the high voltage of this receiver
    is 25KV at zero beam current (minimum brightness) under
    220V AC power source. The high voltage must not under any
    circumstance, exceed 30KV. It is recommended the reading
    of the high voltage be recorded as a part of the service rekord.
    It is important to use an accurate and reliable high voltage
    meter.

Zacytowałem fragment instr. serwis. mówiący o tym, że nominalne napięcie jest 25kV :!:

Nie mogę uznać, że firma Telestar sama sobie zaprzecza i podaje w instrukcjach dane niezgodne ze stanem faktycznym. Więc wg instrukcji powinno być +145V zasilającego i 25kV WN. :?: Nie mam takiego typu żadnej sztuki na pomiary i nie mogę stwierdzić, jak jest to ustawiane fabrycznie

Pytanie: Czy ktoś ma "obmierzone" napięcie +B i odpowiadające mu WN w czasie pracy i na wyciemnionym kineskopie ? :?::?::?:

0
  • #5 31 Maj 2007 10:41
    zenana
    Poziom 10  

Witam ! sledze temat i mialem takie same uszkodzenia ,lecz teraz mam inny problem jesli byliscie tak uprzejmi i mi poradzili bede wdzieczny!?
    Mam dosc spory klopot z ustawieniami komórek pamieci w tym modelu TV.Jednakze mój model to Telestar 9980 DWA CROMA z DVD ( 32 cale ekran ,panorama).Wedlug serwisu komóreki B1,B2,B3 mozna ustawic lecz co z komórka B4 ? . Bardzo prosze jesli mozliwe o podanie istawien serwisowych do tego modelu, lub tez o podanie gdzie moge to znalezc . (ps.przepraszam za pisownie ,nie posiadam znaków zmiekczajacych liter na komputerze mam mala awarie.)

0
  • #6 31 Maj 2007 11:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 31 Maj 2007 15:54
    zenana
    Poziom 10  

Serdecznie dziekuje za podpowiedz ,odnalazlem post ,wpisalem i nadal nic .Nie reaguje jak powinien. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby mi ktokolwiek udzielil informacji na temat komórki B4 , a wszczególnosci poszczególne bity.Niestety metoda prób i bledów odpada. Bede wdzieczny za ka kazda informacje.

0
  • #8 31 Maj 2007 18:17
    avj
    Poziom 23  

Może załadowanie nowego wsadu załatwi sprawę, jest w bazie wsadów Elektrody.

0
  • #9 01 Cze 2007 11:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto