Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP AR 5012 - za jasne kopie

xawier 26 Feb 2007 11:55 3161 13
    xawier
    Level 29  
    Witam, mam pytanie do osób, które dobrze znają te kserokopiarki. Otóż jest mały problem. W kodzie 46-01 i 02 z 50 ustawiłem na 65 i jest minimalnie lepiej. Traktowanie kolorów w kodzie 46-32 z 0 zrobiłem na 1. Jak się włączy manual robi pięknie a AE(automacie) jasno. Kserokopiarka ma dopiero nie spełna 8000 kopii co tam podregulować i jak.

Chodzi mi o to by po właczeniu urządzenia na automacie robiła ciemniej jak na manualu - jak to zrobić? Proszę o fachową poradę speców od tych urządzeń. Może coś źle robię?

Na kopiach słabo widać pieczątki a jak się ustawi manual - pięknie.

Pozdrawiam
    machyl
    Level 22  
    sprawdż czy nie masz włączonego trybu oszczędzania tonera
    michal.re
    Level 12  
    Witam, sprawdz kod 46/19 regulacja trybu automatycznej ekspozycji.
    Pozdrawiam
    okiec
    Level 18  
    Witam.
    W tej kopiarce toner jest przewidziany na ok 8000 kopii wiec najprawdopodobniej go brakuje.
    Pozdrawiam.
    xawier
    Level 29  
    Też myślę o tym kodzie 46/19 a toner właśnie był nowy oryginalny dosypywany - skończył się po ok 7000 kopii. Przypominam - na manualu jest ok. Przy braku toneru raczej w każdej opcji jest blado. :D

ps.
    Z tym kodem 46/19 ktoś się bawił w ustawianie? - pytam, bo nie chcę w nieskończonoś jej regulować - co gorsza rozregulować - fakt pamiętam lub zapisuję poprzednie ustawienia, ale różnie bywa. Chodzi mi o jakąś konkretną sugestię, bo te dotychczasowe regulacje (46 - 01 i 02) nie dają pełnych efektów. A może w tych urządzeniach to normalne? (raczej nie)
    machyl
    Level 22  
    regulacja kodem 46-19 raczej nic nie da. sprawdziłeś czy klient nie właczył oszczędzania tonera? - opisane w podręczniku użytkownika
    SławekSS
    Level 23  
    przestawienie 46-19 przestawi korekcje z regulacji toneru na regulacje obrazu. Krótko mówiąc przestawienie z 2 na 1 da nam to, ze kopiarka bedzie miała jakośc obrazu ponad zużyciem toneru, na 2, kopiarka najpierw steruje dozowaniem toneru a później dopiero "zwraca uwage" na jakość obrazu.

zdecydowanie przełącz na 1. bedzie duuuużo lepiej.

A tak w ogóle to wymień deweloper. W tych modelach zaden nie wytrzymuje 25 tys, kopii tak aby jakośc czernii była co najmniej zadowalajacą.

Jeszcze do tych co pisza bzdury na temat zaleznośći od ilości toneru na jakośc kopii.

W kopiarkach Sharpa ilośc toneru nie ma znaczenia w związku z zaczernieniem. jesli jest za mało, to wykaże , ze jest go za mało i każe dosypać(analogowe i niektóre starsze cyfrowe) lub wymienic na nowy(cyfrowe).

napisałeś, ze dosypałes oryginalny toner, ciekawe skąd go wziałeś? z innego toneru? bo Sharp nie robi na dosypke do tych kopiarek, chyba, ze wziąłeś toner AR-150 w butelce.

Pobaw sie jeszcze ustawieniami gammy w kodzie 46-18. zwieksz wartosc do ok 70-80. troche pomoze, tylko nie przesadź.
    xawier
    Level 29  
    Toner oryginał był wymieniony na 100%. Dosypywany - tak potocznie powiedziałem. Maszyna ma nie całe 8000 kopii - chyba wymiana developera to lekka przesada. Pobawię sie w tych kodach jeszcze. A wracając do ustawień oszczędności toneru - to jest wówczas gdy pali się (lampka AE + Foto) lub (lampki Text + Foto)? Czy jest jeszcze jakieś ustawienie?

Pozdrawiam
    SławekSS
    Level 23  
    xawier wrote:
    T Maszyna ma nie całe 8000 kopii - chyba wymiana developera to lekka przesada.
    wiem, ze przesada, ale w jakis dziwaczny sposób traci on swoje własciwości własnie po ok 8000 kopii. czasami nawet po 5-6 tys. a czasami dopiero po 15 tys.
    Wszystko zalezy od czasu nie od ilosci kopii.
    Nie kaze wymieniac Ci dewelopera, ale tylko sugeruje. Wiem, ze klient sie nie zgodzi, wiec pozostaje Ci kod 46-19 (z 2 na 1) oraz kod 46-18 (ustawic doswiadczalnie w okolicach 70-80)
    Wszystko inne nie zda egzaminu. Aha, kod 46-01 max na 65, przy wiekszych wartosciach zacznie wyłazic tło.

ustawienie oszczędzania toneru(lub nie) to musisz włączyc maszyne, jak juz sie uruchomi i uspokoi to wcisnij klawisz od ekspozycji i przytrzymaj go az zaswieci sie lampka od recznej regulacji zaczernienia na 1 lub 5. Przytrzymywanie zacznij od momentu kiedy lampka od ekspozycji bedzie na manualu. Nacisniecie i trzymanie przestawi w pozycje foto i tak trzymaj, do momentu wczesniej opisanego.
    Lampka na 1- oszczędzanie toneru
    lampka na 5 - oszczedzanie wyłaczone.

Masz to opisane w instrukcji obsługi dla klienta.
    machyl
    Level 22  
    1.Naciśnij przycisk wyboru trybu
    ekspozycji, żeby wybrać tryb ręcznej regulacji
    2.Naciśnij i przytrzymaj przez około 5 sekund
    przycisk wyboru trybu ekspozycji. Wskaźnik trybu ręcznej regulacji
    zgaśnie, a zacznie świecić wskaźnik photo. Świecić będzie wskaźnik 5 poziomu kontrastu sygnalizując, że tryb oszczędzania toneru
    jest wyłączony.
    3 Żeby włączyć tryb oszczędzania toneru,naciśnij przycisk rozjaśniania.
    Zacznie świecić wskaźnik 1. poziomu kontrastu sygnalizując włączenie trybu oszczędzania toneru.
    instrukcja obsługi do pobrania tu http://esupport.sharp.pl/html/om/index.php?St...34&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&SearchString=
    ps. zajrzyj na str 18 tej instrukcji może to coś pomoże
    lordqpa
    Level 24  
    Popieram kol. SlawekSS developer potrafi "wykończyć" się po 2-3 latach ;-) .. licznik 5000 albo 9000 a kopia blada jak "młynarza d...a". Wymiana DV powinna załatwić problem.
    Jedna uwaga przy wymianie developera: nie zakręcić wałkiem magnetycznym do dołu - potem trudno zlikwidować "garba" z DV ... zresztą dotyczy to chyba większośći maszyn pokroju Sharp (AR5316, Toshiba e-studio 12, czy Olivetti 16W) ...
    SławekSS
    Level 23  
    lordqpa wrote:
    Popieram kol. SlawekSS developer potrafi "wykończyć" się po 2-3 latach ;-)
    2-3 lata, daj spokój. po 2-4 miesiacach zawsze mi się tak dzieje, a po 6 to juz musze sie dobrze nakombinować. Po roku, to tylko wymiana dewelopera bez wzgledu na licznik .
    lordqpa wrote:
    .. zresztą dotyczy to chyba większośći maszyn pokroju Sharp (AR5316, Toshiba e-studio 12, czy Olivetti 16W) ...
    Akurat w kopiarkach Sharpa formatu A3 w zadnej taki efekt nie wystepuje. Spokojnie wytrzymuje 30 lub 50 tys. kopii w zaleznosci od modelu. Sporadycznie po dwóch latach jest gorzej.
    Zreszta, deweloper Sharp'a ma trwałośc dwa lata od daty produkcji. Póżniej to juz loteria.

Pozatym
    xawier
    Level 29  
    Ta kserokopiarka ma właśnie dwa lata. Instrukcję mam i SM też. Czyli maszynka trochę nie udana.
    Darek_SHARP
    Level 1  
    lordqpa wrote:
    Popieram kol. SlawekSS developer potrafi "wykończyć" się po 2-3 latach ;-) .. licznik 5000 albo 9000 a kopia blada jak "młynarza d...a". Wymiana DV powinna załatwić problem.
    Jedna uwaga przy wymianie developera: nie zakręcić wałkiem magnetycznym do dołu - potem trudno zlikwidować "garba" z DV ... zresztą dotyczy to chyba większośći maszyn pokroju Sharp (AR5316, Toshiba e-studio 12, czy Olivetti 16W) ...

Dobrze też sprawdzić wskaźnik bieli nad skanerem (pod lewą listwą szyby) i przeczyści szybę i lustra skanera. Kod 46-19 na 1 też pomaga.