Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 412 CDI 2001r problem

arekbp 02 Mar 2007 17:17 6795 2
    arekbp
    Level 11  
    Witam
    Może ktoś się spotkał z takimi objawami :
    gdy jest sucho samochód ma pełną moc gdy tylko popada spada moc i silnik nie chce więcej iść niż 3600obr.
    Miał uszkodzony zawór sterujący sprężarką tzn. uszkodzona wiązka pod atrapą - to dość typowa usterka.
    Po podłączeniu do stardiagnozy w zaprzyjaźnionym serwisie ( EDC nie zaplala się wogóle ) wyskoczył błąd czujnika Y92 bodajze od Common rail ale podpowiedziano mi że regulator ciśnienia może być uszkodzony w listwie , po podmianie nic się nie poprawiło. Wiązki są wzrokowo ok.
    Może ktoś posiada schematy elektr. do takiego sprintera?
    Usterka jest dość uporczywa i nie ustępuje a brakuje mi już pomysłów. Wymiana listwy wtryskowej to raczej spory wydatek.

Moderated By Błażej:

Regulamin pkt 11. Popraw i uzupełnij temat. W przeciwnym razie powędruje do kosza.

vatro
    Level 2  
    Po pierwsze to sprintera 412 CDI nie ma jest 408 411 413 CDI silnik 0 pojemności 2.2 l i 416 CDI 2.7 l mówimy o sprinterze po liftingu 00-06r
    Sprinter 412 to stare TDI 2.9 l z pompą wtryskową . Jeśli masz CDI to sprawdź zawór sterujący sprężarką ,zapal silnik zrób podciśnienie na serwie , zgaś silnik i posłuchaj czy zawór nie bzyczy i nie przepuszcza , nieraz po wypadku jak dostanie z prawej strony ten zawór pęknie lub wysypie się w środku i wariuje .Jak pęknie i dostaje wody to załączy turbine na stałe lub ją luzuje .
    W jednym z moich sprinterów miałem coś takiego że latem w nocy gdy było chłodno jechał super ale w dzień gdy słoneczko przygrzało podczas jazdy nagle odcinał paliwo , wystarczyło wtedy puścic gaz i nacisnąc go zpowrotem i jechał dalej - posadzony był czujnik temperatury silnika (dla ECU)