Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SC-PM21, czyli jak dorobić line in

04 Mar 2007 09:19 1746 4
  • Poziom 14  
    Witam!!
    Chcę w mojej wieży Panasonic SC-PM21 dorobić line in. Myślałem nad podłączeniem sygnału zamiast głowicy w kaseciaku. Czy jest to dobry pomysł? Jeśli tak to jak podłączyć kable bo głowica ma 5 wyprowadzeń: 2 x sygnał, 2 x masa i zasilanie? Czy ktoś posiada schemat do tej wieży?
  • PCBway
  • Poziom 11  
    dołączam się do prośby, widzę że temat umarł bardzo dawno temu ale być może liczba użytkowników sc-pm21 wzrosła od tego czasu i w serwisach leżą te sprzęty.

pozdrawiam
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    dziękuję za odpowiedź,

w chiwili obecnej używam adapteru kasetowego, niestety jakość pozostawia wiele do życzenia hehe

podejrzewam że na płycie pozostały jakieś miejsca do takiego portu aux, gdyż inne wersje z rodziny posiadały wejście ale nie jestem pewien co do trafności tego pomysłu. Jak najbardziej schemat mikro-wieży się przyda i dodatkowo innych wersji do porównania użytych podzespołów elektronicznych.

jeżeli jakimś trafem dam radę odnaleźć i zdobyć te schematy to podzielę się informacjami.

pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Witam!
    Można wyśledzić na PCB stereo dekoder radia i przedwzmacniacze magnetofonu... ale pewnie takie rzeczy w tym SC-PM21 będą zrealizowane na jednej kości - razem z przełącznikiem źródeł. Może spróbuj z transmiterem UKF (taki mini nadajnik FM z koderem stereo) :P Bywają z dobrym audio pasmem przenoszenia - oczywiście nie te najtańsze. Ewentualnie faktycznie będzie schowany w środku jakiś AUX do wejścia kablami i możliwe że jest tylko zablokowany w opcjach wyboru źródeł.