Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher CTV6228VT

Piotr5906 25 Sep 2003 11:53 1643 6
    Piotr5906
    Level 17  
    Prosze o pomoc w naprawie tego TV,być może problem tkwi w regulacji,
    objaw - kinol świeci jak przy słabej emisji (czerwona obwódka) próba regulacji G2 nawet minimalna powoduje zablokowanie katod - czarny ekran,
    napięcia: zasilania lini 135v , wzmacniaczy 205V
    emisja lampy na przyrządzie dobra, TV jest prawie nowy przywieziony z niemiec z usterką - wypalony wyłącznik sieciowy.
    Procesory: TDA9353 i TDA8970A pamięć 24c16
    chassis ??? nie oznaczone
    pozdrawiam
    pik-rtv
    Level 20  
    poszukaj trybu serwisoweg tego tv .jeżeli to nic nie da to szukaj usterki w matrycowaniu koloru.najpewniej będzie walnięta "dżungla"
    Piotr5906
    Level 17  
    w tym sęk że nigdzie nic o tym TV nie ma, jak wejść w tryb itp. na płycie niema żadnych regulacji wszystkim steruje procek, podejrzewam że jest ustawiony za mały prąd kineskopu
    p.s. co to jest "dżungla"
    ben67
    Level 10  
    Mam taki TV i moge pomierzyć CO NIECO.
    W moi niesprawne odchylanie ale świeci dobrze.
    Niestety też nie wiem jak wejść tryb SERWISOWY.
    ben67
    Piotr5906
    Level 17  
    Witam
    jest to chassis "PT92" opis trybu masz w SE8/03-s.19
    Quote:
    Odbiornik włączony do pracy. Jednocześnie nacisnąć przycisk [ zegar txt ] na pilocie i [ volume - ] na klawiaturze lokalnej. Na ekranie zobaczymy opcję 1 (wybór IF). Poruszamy się po menu za pomocą przycisków [ P + ], [ P – ]. Regulacji dokonujemy przyciskami [ V + ], [ V – ].
    adamij
    Level 17  
    Jak nie są wysterowane końcówki,to jak zobaczysz OSD ?
    Piotr5906
    Level 17  
    Quote:
    Jak nie są wysterowane końcówki,to jak zobaczysz OSD ?

@adamij, to chyba nie do mnie :) ja swój naprawiłem przeszło rok temu(patrz data postu), jak dobrze pamiętam uszkodzenie było w torze ogranicznika prądu kineskopu, sposób wejścia w tryb podałem koledze ben67, może się mu przydać jak już postawi odchylanie (chociażby do aktywacji DK).
    Pozdrawiam