Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 401/ 200 - drukarka (NIC 401)

06 Mar 2007 07:44 1326 6
  • Poziom 22  
    Witam mam następujące pytanie dotyczące ustawienia tej drukarki (Af401 - moduł NIC 401).
    Moja drukarka na wydruku testowym pokazuje adres IP - none
    maska none itd... Jest poprostu wszystko zresetowane. Słyszałem od znajomego, że jest możliwość ustawienia tych rzeczy przez port LPT, on sam nie zabardzo wiedział jak się do tego zabrać. Moje pytanie JAK TO ZROBIĆ ?

Aktualnie nie mogę połączyć się poprzez sieć do drukarki bo nie ma ustawionego żadnego adresu ip...

Czekam na pomoc
    Darek
  • Poziom 23  
    sprawdzałeś czy ip można wprowadzić bezpośrednio z panela .
  • Poziom 25  
    Można zresetować asres IP przełączając zworkę na płycie kontrolera. A adres najlepiej ustawić po MAC adresie za pomocą oprogramowania ze strony Ricoha o ile pamiętam Smart Device Monitor. Komputer po sieci szuka urządzenia i ustawia dany adres. Można również po telnecie ustawić IP.
  • Poziom 22  
    Nie w panelu nie ma możliwości ustawienia IP i w tym cały problem..
    Po resecie domyślny adres IP jest ustawiony właśnie na none...

Calculus... chyba nie zrozumiałeś o co chodzi. Kserokopiarka jest teraz właśnie po resecie, adres IP jest ustawiony na none... nie mogę więc skorzystać z telnetu bo nie mogę wpisać adresu IP... Wejście do telnetu byłoby pełnym sukcesem, bo mógłbym wszystko ustawić...
    Co do ustawiania po MAC adresie - nie potrafię kompetnie korzystać z tych Ricohowskich Smart Device costam for User i for Admin, jeden bardziej zagmatfany od drugiego... Oczywiście próbowałem szukać maszyny w ten sposób, ale nie znajdzie jej choćby dlatego, że niewiemy jak ustawić adresy ip w komputerze by trafiły w tą samą podsieć co maszyna...
    Rozmawiałem ze znajomym z Ricoh Poland...
    Pisał o ustawianiu przez arp -s, jestem teraz na chorobowym więc nie mam czasu tego zrobić. Dyktowałem osobie która siedzi przy tej maszynie co ma zrobić ale sobie nie poradziła... Jak wyzdrowieje, napiszę czy mi się udało tak jak mówił gość z Ricoha, czy nie. A jeśli się uda to napiszę jeszcze jak to zrobić...

Pozdrawiam
    Darek
  • Poziom 11  
    A probowales dac jej adres przez jakis serverek DHCP ? Ja bawilem sie kiedys VDHCP pod winxp calkiem dobrze dzialal, musialem wlasnie skonfigurowac jedno urzadzenie bez adresu IP, probowalem tez komenda ARP ale za diabla nie dalo rady.
  • Poziom 11  
    W programie Ricoha - wersja ADMIN - jest w jednej z opcji ustawienie adresu IP dla urządzenia o danym adresie MAC => wpisujesz jedno i drugie i powinno zadziałać.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 22  
    Problem dawno rozwiązałem. Nalezało kserokopiarkę ustawić przez ARP
    oto pomoc z Ricoha:

Firstly, please set static entry into arp tabe by typing from command line:
    arp -s dev_IP MAC_address
    where dev_IP is IP address of device you want to assign and MAC_address
    is - as you probably guess - a MAC address of device network card.
    After that using telnet command please type:
    telnet dev_IP and press Enter
    when <Enter Username, or Help> prompt appears, enter any two alphanumeric characters.
    At the Server> prompt, enter "su".
    >Server>su
    At the Password> prompt, enter "system"
    >Password>system
    "system" is default super user password. It does not echo back.
    Verify the super user prompt.
    >Server>>
    To define the subnet mask, enter the following.
    Server>>define server subnet sub_mask
    To verify those settings please type:
    Server>>show server config port 1