Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican 1668.EU, czesto zajete numery

06 Mar 2007 23:11 1259 8
  • Poziom 10  
    Mam problem z centralną strasznie często abonenci dostaja sygnal zajętości po wybraniu numeru zewnętrznego, mam podłaczone 4 translacje ISDN po S0 nie widze żeby był generowany na tyle ruch by wszystkie linie zewnętrzne były zajęte, dodadam że na nt nie wyłaczyłem msn jutro to zrobie .
    Moze ktoś ma jakieś pomysły co to może być ?
  • Poziom 27  
    czyli zajętość wskakuje po wybraniu zera czy po wybraniu całego numeru . Włącz monitor i sprawdź może masz coś namieszane w lcr.Czy wiesz na jakich to się dzieje NT na jednym czy nz wszystkich?
  • Poziom 10  
    Bo wybraniu calości numeru, tak się dzieje. W monitorze nie widzę żadnych nieprawidłowości, na wszystkich NT tak mi robi.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    no to jeśli w monitorze lini wyświetla się numer właściwyjaki wybrałeś pozostaje tylko pomieszać w nt wyłącz porty analogowe. Z przychodzącymi połączeniami nie ma problemu?
  • Poziom 10  
    Przychodzące idą na analoga, nie ma znimi problemu. Nie wiem czemu ale przy próbie wyłączenia portów analogowych mówi mi coś o niewłaściwej komendzie czy coś takiego. NT mam telefoniki.

Odnośnie centrali i konfiuracjia
    - konfiguracje styku mam na PMP
    - wiązka jest ustawiona na MSN
    - OutHL - mam ustawione na goraca linia, szybka analiza numeru

A i jeszcze jedno czy to wina centrali że zgłasza się dopiero po 4-5 sygnale ?
  • Poziom 16  
    Rozumiem, że centrala zgłasza się po kilku sygnałach przy wywołaniu z zewnątrz, opóźnienie może wynikać z włączonej detekcji FSK i/lub błędnej konfiguracji ruchu przychodzącego, np. ustawień w grupach rozdzwaniających.
    Kłopoty z dodzwonieniem się na zewnątrz mogą wynikać z ustawień centrali operatora, może być blokowane wyjście gdy prezentowany numer nie należy do urządzenia NT przez które wychodzimy. Można to rozwiązać wymuszając na dostawcy zmianę konfiguracji (tzw. otwarta numeracja) lub ustawiając prezentację abonenta tak aby była zgodna z numeracja na danym NT, wtedy centrala miejska puści połączenie.
    Ustawiłbym też wyjście tylko przez LCR.
  • Poziom 10  
    Hmm no tak do konca to numeracja nie jest zgodna z tym co na nt'q klatego że mam numer ukryty na nt'kach co za tym idzie numer prezentowany jako numer prezentowanyprzez moja centrale nie jest zgodny z centrala operatora
  • Poziom 10  
    Zutket narazie się wstrzymam po radach jakie udzielił mi jarek1 centala wydaje się została opanowana.