Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

16 kamer, jaka karta?

07 Mar 2007 17:32 2078 5
  • Poziom 28  
    Witam
    Mam do zrobienia monitoring posesji składający się docelowo z 16 kamer. Pisze docelowo, ponieważ na razie zostanie zainstalkowanych tylko 7, albo 8 kamer, bo reszta budynku jest w budowie. Ponieważ jest komputer o odpowiednich parametrach, dlatego chyba taniej wyjdzie kupić kartę. Co do kamer, to na poczatek będa zainstalowane kamery ze starego monitoringu, czarno białe, dosyć zniszczone, a w mairę upływu czasu będa wymieniane na nowe, jeszcze nie wiem jakie. Dwie kamery mają być na zewnątrz, reszta w pomieszczeniach. Kilka kamer bedzie miało właczone rejestrowanie na dysku. Dodam, że chciałbym coś, co jest o przyzwoitych parametrach, ale nie za drogie. Na razie w oko wpałdy mi karty na allegro DVR AJ208 200KL/S, na 8 kamer. Na początek by zinstalowało się jedną taką kartę.

Zapomniałem dodać, że powinna być też możliwość obejżenia obrazu z kamer na innym komputerze w tym samym budynku połaczonym kablem LAN. Wszystko bedzie zasilane przez UPS.

Teraz pytania:
    Czy ktos używał tej karty? Jakieś opinie...
    Czy częstotliwość odświerzania 200 klatek jest wystarczająca?
    Może ktoś poleci jakieś inne modele kart o podobnych parametrach?

Pozdrawiam
    S.
  • Poziom 12  
    Częstotliwość zapisu podana w klatkach/sekundę odnosi się do wszystkich kamer. Czyli jeśli na karcie masz 200kl/sek i karta ma 16 wejść, to zapis odbywa się z prędkością 200/16= 12,5kl/sek. Do dosyć przyzwoita prędkość, ale dla całkowitej płynności musisz mieś minimum 25kl/sek na kamerę.
    Druga sprawa dotyczy tego, że taka prędkość zapisu (200kl/sek) dotyczy zazwyczaj niskiej rozdzielczości (tracisz na jakości). Przy wysokiej rozdzielczości prędkość zazwyczaj spada.

Osobiście do nagrań polecam rejestratory DVR (np. AVC787, AVC787D, AVC717) - zobacz na www.e-alarmy.pl. Nie zawieszają się, nie potrzebują Windowsa, i pobierają mniej prądu niż PC.

Jeśli musi byc karta - do dobrej jakości: geovision, adacs, hicap, ivs. Ceny od 1000zł w górę (dla 16 kamer).
  • Poziom 28  
    Witam. Odwiedziłem obie podane strony.

Karta ma 8 wejść i 200 klatek na sekundę, czyli wychodzi te 25 klatek. Rozglądałem sie za r4ejestratorami, ale żaden nie ma takiej prędkości, no cena.
    Czy nikt nie testował podanej przezemnie karty?
    pozdr.
  • Poziom 14  
    Jeśli pytasz o Protektora to odpowiedź brzmi tak.