Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 1013 problem z siecią

10 Mar 2007 12:06 1703 6
  • Poziom 13  
    Witam
    W kopiarce Ricoh Aficio 1013 co pewien czas pojawia się problem z połączeniem. Kopiarka jest podłączona do switha i co pewien czas jest problem z wydrukami z komputerów w sieci. Pingi "idą". Co może być przyczyną?

• Poziom 43  
    co to znaczy " jest problem z wydrukami " :?: - nie wychodzą / wychodzą "krzaki"

co to znaczy " co jakiś czas " :?: - po dłuższym postoju / po dłuższym drukowaniu

jak usuwasz usterkę :?:

podmień switcha - może się zawiesza
  • Poziom 23  
    połącz sie z maszyna bezpośrednio z laptopa , wykonaj testy, bedziesz wiedział czy masz problem z controllerem czy z siecią Lan
  • Poziom 13  
    Witam
    kopiarka stoi u klienta. Raczej będzie problem z podmianą switcha - zbyt mocno rozbudowana sieć. Komputery w sieci się widzą a więc switch działa prawidłowo. Co jakiś czas to znaczy dwa razy dziennie czasami zdarzyło się raz na trzy dni. Jak się patrzy na kontroler to widać mrugającą na czerwono diodę. Czy tak musi być?
  • Specjalista - kserokopiarki
    jeżeli dobrzewrozumię to dioda ta mruga na maszynie to przyciśnij ja i zobacz jaki bład pokazuje maszyna, z doświadczenia mogę powiedzieć że najczęstrzym błędem jest błąd formatu papieru. zdarza sie to gdy klient drukuje bez sadeklarowania formatu strony. a zwłaszcza gdy drukuje strony z internetu ktore sa zadeklarowane jako format B a drukarka ma papier w formacia A
  • Poziom 13  
    Dioda mruga obok gniazda na kabel sieciowy na karcie drukarki i nie jest to dioda która sygnalizuje przepływ informacji i pracę połączenia sieciowego. Jest to mała czerwona dioda, którą widać przez otwór w obudowie karty drukarki
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przepraszam nie dokładnie przeczytałem. Jeżeli czerwona mruga a zielona się świeci to wg instrukcji jest ok bo to oznacza że karta sieciowa odbiera z sieci pakiet do wydruku. Może ktoś puszcza w siec jakieś swiństwo. Naprawdę aby rozdzielic czy to wina sieci czy urządzenia to trzeba zrobic tak jak juz proponowano wypiac nmaszyne z sieci i testować za pomoca laptopa i jednego (sprawnego) przełącznika