Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny moduł 100Hz do Samsung SP46L5H

10 Mar 2007 16:48 2828 17
  • Poziom 11  
    witam,

posiadam 46" TV tylnoprojekcyjny Samsung SP46L5H1X.

Niestety pewnego dnia obraz zaniknął, a dokładniej nie ma go przez większość czasu, gdyż chwilami potrafi "wskoczyć", i to wyłącznie w przypadkach kiedy jest ciemne (czarne) tło. Jednak gdy tylko pojawi się więcej jaśniejszego fragmentu, obraz zanika i ekran świeci na fioletowo.

TV oddałem do serwisu, i orzeczono awarię zespołu (generatora?) 100 Hz. I czekam na telefon z tego serwisu ... 2 m-ce. I dalej mam dzwonić i dowiadywać się, ale ja już straciłem cierpliwość...:cry:

Pytanie:
    ----------
    Czy ktoś może mi podać jakie jest oznaczenie tego modułu :idea: oraz gdzie to cholerstwo mogę nabyć :?:

Podejrzewam, że jeśli będę dalej polegał na serwisie, to mogę się niedoczekać :cry:

ps
    TV był swego czasu w sprzedaży sieci MM
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Witam
    Jezeli chodzi o moduł cyfrowy(digital board) to jest to:
    BP95-00103A

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    DIGITAL-PRO napisał:
    Witam
    Jezeli chodzi o moduł cyfrowy(digital board) to jest to:
    BP95-00103A

Pozdrawiam

dziękuję BAAARDZO za odpowiedź :D

Czy poza drogą serwisową Samsunga jest inna możliwość nabycia tego modułu :?:
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    naprawiaj, w większości przypadków pęknięcia cyny.
  • Poziom 11  
    Smoczy napisał:
    naprawiaj, w większości przypadków pęknięcia cyny.

Smoczy,

ok - podejmę próbę (1.300,- tu kupa kasy :( ). Dziękuję za podpowiedź.

Nigdy jednak nie rozbierałem TV tylnoprojekcyjnego.
    Na co zwrócić uwagę, kiedy już śrubki z tylnej obudowy odkręcę ? (lustro, czy inne (?)
  • Poziom 28  
    Zwrocz uwage na kineskopy, czy niewycziekl olej ( niewiadomo czemu najczenszcziej puscza niebieskij ). Jerzeli tak, najpierw myczie plyty...
  • Poziom 11  
    rtv.service napisał:
    Zwrocz uwage na kineskopy, czy niewycziekl olej ( niewiadomo czemu najczenszcziej puscza niebieskij ). Jerzeli tak, najpierw myczie plyty...

rtv.service,

ale jakie kineskopy i jaki olej 8-O ?!
    Dla przypomnienia ... to tylnoprojekcyjny TV z x3 matrycą LCD.

ps
    z tym sprawdzeniem lutów to trochę mnie zaskoczyło, bo wydawało mi się, że tam aż takiego "amperażu" nie ma :?
    Jedyne co tam ma moc, to lampa 100W.
  • Poziom 28  
    O.K., lcd, to lcd, ale dla czego 100Hz?
    Oczywiszczie, oleju w LCD niebedze...
  • Poziom 11  
    rtv.service napisał:
    O.K., lcd, to lcd, ale dla czego 100Hz?
    Oczywiszczie, oleju w LCD niebedze...

taką informację przekazał mi Pan z serwisu, że uszkodzeniu uległ moduł 100Hz. Moduł ściągają z Niemiec i jak już pisałem na wstępie ... za chwilę będą już 2 miesiące :(

Też się zastanawialem "co ma piernik do wiatraka" ? :? czyli co ma współnego moduł 100Hz z zanikiem obrazu :?: (przy czym jak pisałem w całkowicie ciemnym scenach czasami obraz wskakuje).
  • Poziom 28  
    Nieznam tego modeliu, myszlalem o SP42W5H, rze inna modyfikacia tego drugiego, ale modul 100Hz jakosz tu niekleiszie...
  • Poziom 18  
    Jest to projektor typu DLP i nie ma tam "3xLCD" - na chipie Texas'a znajduje się bardzo dużo mikrolustereczek niezależnie sterowanych.
    Może chodzi im o moduł DMD lub płytę logiki?
  • Poziom 11  
    michalk2 napisał:
    Jest to projektor typu DLP i nie ma tam "3xLCD" - na chipie Texas'a znajduje się bardzo dużo mikrolustereczek niezależnie sterowanych.
    Może chodzi im o moduł DMD lub płytę logiki?

michalk2,

sorki, ale chyba wiem ... co mam i piszę :sm9:

Poza tym pisze na obudowie LCD :!:

ps
    pomyliłeś na pewno z SP-47L7 ... na bank
  • Poziom 11  
    michalk2 napisał:
    Napisałeś tylnoprojekcyjny więc o jakich 3xLCD mówisz? O ile znam takie tv z warsztatu to są tam trzy kineskopy z soczewkami (stąd ten płyn).
    A co do modułu 100Hz to może tak nazwali digital board?

Ja piszę - nie mówię :wink: - o 3 oddzielnych matrycach LCD, tj. każda o rodzielczości 1280x720 dla każdego z 3 podstawowych kolorów (3x1280x720 = ~2,7 mln = standard HDTV 720p). Lampa 100W świeci, światło z niej rozdziela się na 3 podstawowe barwy, po czym każda z tych 3 wiązek światła poprzez pryzmaty pada na "swoją matrycę" LCD. Potem wiązki są te łączone w jedną, i w końcu poprzez skomplikowaną optykę + lustro rzutowane na ekran TV. I to tyle zasady działania. Jak napisałem, to był bardzo drogi TV, i mam teraz cholerny z nim problem.

Dziś przy tych kłopotach wiem jedno, NIE kupię już następnym razem TV SAMSUNG :cunning:

Interweniowałem w centali Samsunga w W-wie i obiecali pomoc. Zobaczymy :!:. Napisali, że część trudno dostępna i tak dalej ....
    Ale jak wydawałem 20 koła, to nie było problemu :!: Stąd moje rozgoryczenie dot. ew. przyszłego zakupu spod znaku Samsung :twisted:
  • Poziom 28  
    Apropo projektora... W jednym z naprawianych projektorow (wlasznie Samsung LCD) byl uszkodzony modul dzwieku i po szynie robil zamieszanie w calym tv, wydawaloszie, rze uszkodzone niewiadomo co, tylko nie NICAM... po wymianie plyty z NICAM (raptem ~100euro) wszystko ruszylo.
    Czy aby napewno wiesz czego szukasz?
    Takie powiedzenie "modul 100Hz", to bzmi jak "niewiadomo co".
    Pozdrawiam i slurze pomoco...
  • Poziom 11  
    witam serdecznie,

kochani, dalej nie mam tego modułu. A próbowałem wszystkiego (min. interwencja w Samsung Polska ... ale oni mają takich jak ja w szerokim poważaniu, tj. kiedy minie już gwarancja to uważają, że to wyłącznie problem serwisu, interwencja w Samsung Niemcy, Samsung Holandia (ponoć tam są magazyny, później okazuje się, że jedak nie tam, a w Anglii, itp. itd. ...).

W zasadzie pozostaje mi liczyć wyłącznie na waszą pomoc :D

Prawidłowa nazwa modułu to :
    -------------------------------------
    BP94-00566F (MAIN)

Za Waszą pomoc w zdobyciu tego modułu (namiar) lub jego odpowiednika będę niezmiernie wdzięczny :D
  • Poziom 28  
    Ale czy aby napewno ten modul robi zamieszanie, jak go kupisz (nietak tanio), juz tak i zostanie...
  • Poziom 2  
    Siemka, mam taki sam projektor, tylko inny problem. Na ekranie mam różowe paski, obraz jest tak pochlastany że nic zupełnie nie widać, po za trzema centymetrami na samej górze ekranu. Nie wiem czym to jest spowodowane. Ale jak zdejmę obudowę to pojawia mi się płytka i jak poruszam jedną z par kabelków AL1 (chyba takie oznaczenie tam jest), to na kilka minut obraz powraca do normalności, niestety tylko czasami udaje mi się to. Nie sądzę żeby była to kwestia kabelków, chyba problem jest ukryty gdzieś głębiej. Czy wie ktoś co to może być jak to naprawić i jak do tego się zabrać? Nawet zdjęcie mogę zamieścić jak to wygląda. Za to jak wchdze do MENU to jego widok jest ok, za to w tle obraz nie zmienia się, nadal jest lipa... :/ nie zależnie od tego czy jest podłączona antena naziemna czy dekoder satelitarny, tu dzież laptok... help