logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Loewe Vitros 6372 ZP - Zbyt wąski obraz po wymianie kondensatora C542

egon-tv 10 Mar 2007 21:02 2042 8
REKLAMA
  • #1 3664725
    egon-tv
    Poziom 21  
    Posty: 658
    Pomógł: 5
    Ocena: 34
    Wirtam, Loewe jak w temacie... miał zimny lut na kondensatorze c542 520nF/250, postawiłek 470nF ale bez efektu... obraz zbyt wąski ... może jakiś rezystor.... Czy ma ktoś pomysł bo mierze i bez efektów...
  • REKLAMA
  • #2 3664802
    A.J.Electronics
    Poziom 18  
    Posty: 252
    Pomógł: 19
    Ocena: 43
    Witam.
    Jeśli obraz jest zbyt wąski i jest w "poduszkę" to wskazywałoby to na przerwę w obwodzie tranzystora korekcji E-W. Zazwyczaj są tam rezystory bezpiecznikowe o watości kilku omów w szereg z elementem wykonawczym.
    Powodzenia.
  • #3 3664890
    Richi
    Poziom 39  
    Posty: 6895
    Pomógł: 515
    Ocena: 143
    To jest chasssi Q2500.
    Zobacz na schemacie jak rozwiązano korekcję.
    Schemat jest w bazie schematów TV.
  • REKLAMA
  • #4 3665383
    egon-tv
    Poziom 21  
    Posty: 658
    Pomógł: 5
    Ocena: 34
    jest wąski i poduszka... mierzę opory ale niestety bez efektu.... sdalego zwróciłem sie do kolegów o pomoc... mże to juz sobotnio-nocne zmęczenie...
  • REKLAMA
  • #5 3667102
    A.J.Electronics
    Poziom 18  
    Posty: 252
    Pomógł: 19
    Ocena: 43
    Witam.

    Sprawdź R594 1 (om), R590 10 (om), R591 i R592 po 1 (om) każy, i czy L590 1,6 (mH) nie ma przerwy, i czy tranzystor Q586 (BD537) nie jest uszkodzony, oraz C590 elektrolit, według serwisówki wartość należy dobrać.

    Powodzenia.
  • #6 3720156
    egon-tv
    Poziom 21  
    Posty: 658
    Pomógł: 5
    Ocena: 34
    Wunna Była cewka (dławik) L590 - po wymianie jest OK.... TV nie ma polskiemgo menu... Aż dziwne - jak wejść w tryb serwisowy tego TV ? Czy będzie tam wybór polskiego menu ?

    Za podpowiedź dziękuję
  • REKLAMA
  • #7 3722244
    Richi
    Poziom 39  
    Posty: 6895
    Pomógł: 515
    Ocena: 143
    Według opisu model ten ma polskie menu.
    Gdzie szukałeś go i jakie inne masz języki do wyboru ??
    Do menu wchodzi się przyciskając na panelu lokalnym przycisk zaokrąglonej strzałki 5 razy, pokaże się napis na ekranie SERVICE.
    Wtedy trzeba w okresie do 1 sekundy nacisnąć na pilocie przycisk M.
    Opis tego trybu jest w dziale ze schematami TV.
  • #8 3723310
    egon-tv
    Poziom 21  
    Posty: 658
    Pomógł: 5
    Ocena: 34
    dlatego jestem zaskoczony brakiem tego polskiego menu... w menu jest wiele języków (praktycznie cała Europa) ale polskiego niestety nie ma... RICHI - szukam tego trybu serwisowego ale nie mogę znaleźć jak masz linka to daj... Dzięki z góry...

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telewizora Loewe Vitros 6372 ZP, w którym po wymianie kondensatora C542 (z 520nF/250V na 470nF) obraz jest zbyt wąski i zniekształcony w tzw. efekt "poduszki". Sugerowano, że przyczyną może być przerwa w obwodzie korekcji poziomej (E-W), zwłaszcza w rezystorach bezpiecznikowych lub uszkodzonym tranzystorze korekcyjnym. Zalecane było sprawdzenie rezystorów R594 (1 Ω), R590 (10 Ω), R591 i R592 (po 1 Ω), cewki L590 (1,6 mH) oraz tranzystora Q586 (BD537) i kondensatora elektrolitycznego C590. Po wymianie cewki L590 problem z obrazem pozostał. Dodatkowo poruszono kwestię braku polskiego menu w telewizorze oraz sposobu wejścia w tryb serwisowy: pięciokrotne naciśnięcie przycisku zaokrąglonej strzałki na panelu lokalnym, a następnie wciśnięcie przycisku M na pilocie w ciągu 1 sekundy. Udostępniono link do opisu trybu serwisowego dla tego modelu, który wcześniej nie był dostępny w bazie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA