Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw beta 5 grundig - raz na 20 razy się włączy

JackMan 12 Mar 2007 21:02 1596 8
  • #1 12 Mar 2007 21:02
    JackMan
    Poziom 9  

Witam,

Jak w temacie.. Po podaniu napiecia zaswieca sie na sekunde i gasnie. Jak wylacze zasilanie znowu blysnie.. Raz na 20 razy zaswieci sie na stale i wtedy mozna go wlaczyc i wszystko jest ok. Kable, kostka ISO w porzadku. Cos z radiem musi byc nie tak, ale nie wiem gdzie grzebnąć.

0 8
  • #2 12 Mar 2007 21:10
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Czy aby na pewno podłączasz dobrze ;) bo zasilania w kostce są w niej niestandartowo podłączone :idea:

0
  • #3 12 Mar 2007 21:35
    JackMan
    Poziom 9  

Tak, mysle ze dobrze podpinam. Dwa kabelki z plusami pod napiecie, podswietlenie pod napiecie i minus na mase. Czasami sie wlaczy wiec chyba dobrze powinno byc podpiete.

0
  • #4 12 Mar 2007 21:39
    SlaweK
    Poziom 43  

Obawiam się że brakuje jeszcze jednego plusa, to VW.

SławeK

0
  • #5 12 Mar 2007 22:12
    JackMan
    Poziom 9  

hmm...

Na obudowie radia mam nalepke z wyjsciami w zlaczu ISO i wynika z tego ze:

1pin (-)
    2pin (+)
    3pin (podswietlenie)
    4pin (+)
    5pin (S)
    6pin (K)
    7pin (przekreslony glosniczek)
    8pin (Gala)

1pin podpinam na minus,
    2pin 3pin 4pin pod napiecie
    Nie wiem co to jest (S) (K) (Gala)

Dodano po 20 [minuty]:

Radio podpiolem ponownie i znowu za ktoryms tam razem udalo mi sie uruchomic. Gra czysto, zadnych niewlasciwych objawow, zadnych problemow. Ale niestety jak wylacze znowu beda problemy z wlaczeniem!!

0
  • #6 12 Mar 2007 22:26
    mjars
    Poziom 24  

podłącz (S) pod +12V po stacyjce

pozd.

0
  • #7 13 Mar 2007 00:03
    JackMan
    Poziom 9  

Podpiolem ale nadal to samo

0
  • #8 13 Mar 2007 02:35
    SlaweK
    Poziom 43  

Czasem ważna jest kolejność "podpiolnania" plusów ale może być i uszkodzenie bądź to włącznika albo już elektroniki radia od zwarcia przy podłączaniu lub podłączania złego wcześniej. Ale to niestety trzeba pomierzyć co się dzieje wewnątrz radia, na odległość się nie da.

SławeK

PS. Jeśli tak dokładnie podłączasz jak piszesz to ta ostatnia diagnoza wydaje się być najbardziej prawdopodobna.

0
  • #9 13 Mar 2007 18:41
    JackMan
    Poziom 9  

Otworzylem go, jedynie co moglem zrobic zagladnac do srodka i popatrzec czy wszystko jest na miejscu. Pierwsza mysl to cos nie tak z panelem.. Rozkrecilem go na czesci proste ale chyba wszystko jest wporzadku. Ale od panela do plyty glownej z lewej i prawej strony odchodzi tasiemka. Podlaczylem radio, wziolem miernik w reke i wyszlo ze na sciezkach wyjscia tasiemki z lewej strony na plycie glownej radia zanika napiecie. Tzn. w momencie gdy podaje napiecie i na sekunde zaswieca sie panel przedni radia to na mierniku przez sekunde pokazuje sie napiecie 4.8V i spada do 0.. Tak samo na sciezce drugiej, trzeciej z lewej tasiemki od panela. Na czwartej sciezce pokazuje sie na sekunde 8.2V i tez spada do zera. Jak radio sie uruchomilo za ktoryms tam razem to w tych miejscach jest caly czas napiecie, panel swieci. Wychodzi na to ze to jednak cos nie kontaktuje na plycie tylko teraz co? Moze to jakas bedzie podpowiedz ze zanika 4.8V (5V) jak i 8V? Aha i schemat by mi sie przydal do tego radia - VW Beta 5 Grundig.

Dodano po 15 [minuty]:

Schemat juz pobralem;-) ale moze cos mi doradzicie co moze byc nie tak? W zalaczniku na schemacie zaznaczylem w ktorym miejscu zauwazylem zanikanie napiecia.

0