Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakłócacz fal telewizyjnych

Jowita 27 Sep 2003 22:01 11607 4
    Jowita
    Level 2  
    Witam!
    Z góry przepraszam wszystkich, jesli to pytanie wyda się Wam bardzo laickie, albo z jakichś innych przyczyn uznacie je za nietaktowne...
    ale właśnie to miejsce zostało mi polecone, jako najbardziej odpowiednie do zadawania pytań z dziedziny elektroniki.

Otóż szukam schematu prostych urządzeń-zabawek, które potrafią zakłócać pracę odbiorników telewizyjnych. Zasięg: kilkanaście metrów.

Jowita
    zeli4u
    Level 11  
    hehe a co chcesz zakłucac oglądanie telewizji siostrze?? :lol:

Zmieniono emblemat ze wzgledu na jego obrazliwa tresc.
    Rc

Zablokowanie możliwości posiadania Emblematu za ponowne używanie go w formie obraźliwej.
    Rc
    andrew751
    Level 21  
    hej, teraz to bardzo trudno zrobić bo wszyscy mają kablówkę ,ale kiedyś to wystarczył kawałek ant. teleskop.kondensator[trymer], cewka zwinieta na palcu no i oczywiście bakteria, w sumie każdy nadajnik UKF na odpowiednie pasmo. powodzenia.
    Jowita
    Level 2  
    Nie.....sąsiadom z segmentu, wielkim fanom dyskotekowych list przebojów P2,TV4 od 23.55.

Jowita

Chwała Bogu, w moim akademiku niema jeszcze kablówki, jak narazie tylko parasole,drabinki i siatki...

PS.Andrew, a nie można dokładniej na maila, albo PM?
    DWAserwis
    Level 29  
    Jestem totalnym przeciwnikiem takich metod, ale udręka z głośnymi fanami Discopolo w porach nocnych to walczyłem z takimi za pomocą UCY7400 na dwuch bramkach był generator około 7.5kHz (połowa lub jedna czwarta częstotliwości odchylania poziomu) i trzecia bramka jako wzmacniacz wyjściowy i przez około 1nF podpięta antena - lub kawałek drutu o długości pół fali dla danej częstotliwości programu TV
    częstotliwości charmoniczne sieją zakłucenia do 30kanału TV w promieniu 20-30M - warto dać jakąś regulacje częstotliwości i dostroić do jak najbardziej widocznej mory na ekranie TV