Witam...
Raczej zlecam wykonywanie obwodów komuś, ale często muszę wykonać prototypy sam - no i robię
. z płytkami niemam problemu - używam Positiv'a 20 i jakość jest super a montaż smd to tragedia. Używam pistoletowej lutownicy z grotem własnego patentu
, dużo kalafoni i cinkiej cyny jakoś idzie i działa ale... gdzieś w internecie widziałem stronkę jak gościu posmarował punkty lutownicze pastą przykleił do niej elementy, potem piekarnik i wszystko się pięknie polutowało... Stronka nie polska więc nie poczytałem i mogę się mylić co do istnienia takiej "magicznej pasty" ale z chęcią wysłucham jakiegoś skrótowego opisu które preparaty do czego służą przy montażu smd... chodzi mi o pasty, topniki, coś słyszałem o cynie w kulkach itp... wszystko co może ułatwić życie przy montażu smd... mam stację ale wolę pistoletówkę
[/code]
Raczej zlecam wykonywanie obwodów komuś, ale często muszę wykonać prototypy sam - no i robię