Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapytanie o instalację elekt. przyczepki.

krzysiek309 14 Mar 2007 18:40 17188 9
    krzysiek309
    Level 12  
    Zakupiłem sobie przyczepkę, która wymaga położenia nowych kabli. Założyłem już nowe lampy i nie bardzo wiem jak je podłączyć do wtyczki. Gniazdo przy haku jest standardowe. Zakupiłem kabel siedmio żyłowy i nie wiem jak się zabrać za montaż. Może ktoś mi narysować jakiś schemacik połączenia.
    kierbedz4
    Level 36  
    układ połączeń wtyczka gniazdo 10 masa 58 światłą postojowe obie lampy i oświetlenie tablicy rejestracyjnej 54 stop obie lampy 44 l to kierunkowskaz lewy 44p to kierunkowskaz prawy. Tan kabel jest do podłączenia przyczepy kempingowej dlatego ma tyle żył .Nie sugeruj się ich ilośćią.
    mikidj
    Level 12  
    Nie zgodzę się z przedmówcą
    Wiem że bywam tu niezbyt często, jeszcze mniej się udzielam
    no ale
    1 L kierunkowskaz lewy żółty
    2 + światło przeciwmgielne tylne niebieski
    3 31 masa biały
    4 R kierunkowskaz prawy zielony
    5 58R pozycyjne prawe czarny
    6 54 Stop czerwony
    7 58L pozycyjne lewe brązowy

jak widać wykorzystane są wszystkie przewody
    kolory są tak jak stosuje się na zachodzie
    pozdrawiam Piotrek
    Poprawiono [CameR]
    grzesioi
    Level 9  
    czy trzeba masę z wtyczki w przyczepce podłączyć do obudowy przyczepki ?? czy wystarczy jak do świateł pociągnę przewodem z wtyczki??

i 2 pytanie czy jak w kloszach mam z prawej i z lewej światła przeciwmgielne to mam podłączyć oba czy tylko z jednej strony??
    Elektron1234
    Level 20  
    Witam Mozesz skorzystac lub nie z mojej rady Z tylu przyczepki zamontuj zwykle hermetyczne gniazdo elektryczne (koszt ok 3 zl ale ok) Do tego gniazda przeciag przewod 7 zylowy a od gniazda mozesz pozniej wyprowadzic do kazdej lampy osobny przewod( przewody kup sobie w elektrycznym sklepie 4lub piecio zylowe linki fi1,5 dwa razy izolowane)a do lampek pozycyjnych przod 2xo,75 Nie lacz kabli gdzie sie da tylko wyprowadzaj z gniazda a unikniesz nerwow pozniej Przewody maja byc polutowane zaizolowane i zakrecone w puszce 4 wkretami Gwarantuje to oslone przewodow (stykow) na warunki atmosferyczne Jesli tak zrobisz (no wymaga poswiecenia wiecej czasu) naprawde unikniesz klopotow -cos nie laczy itp P
    perszing
    Level 12  
    Elektron chodzi ci pewnie o puszkę hermetyczną.
    grzesioi
    Level 9  
    Elektron1234 wrote:
    Witam Mozesz skorzystac lub nie z mojej rady Z tylu przyczepki zamontuj zwykle hermetyczne gniazdo elektryczne (koszt ok 3 zl ale ok) Do tego gniazda przeciag przewod 7 zylowy a od gniazda mozesz pozniej wyprowadzic do kazdej lampy osobny przewod( przewody kup sobie w elektrycznym sklepie 4lub piecio zylowe linki fi1,5 dwa razy izolowane)a do lampek pozycyjnych przod 2xo,75 Nie lacz kabli gdzie sie da tylko wyprowadzaj z gniazda a unikniesz nerwow pozniej Przewody maja byc polutowane zaizolowane i zakrecone w puszce 4 wkretami Gwarantuje to oslone przewodow (stykow) na warunki atmosferyczne Jesli tak zrobisz (no wymaga poswiecenia wiecej czasu) naprawde unikniesz klopotow -cos nie laczy itp P

planowałem przykręcenie pod przyczepką na tylnej ściance puszki hermetycznej ( takiej z elektrycznego) i doprowadzenie tam 7 żyłowego kabla i potem z puszki do P i L lampy.

a co z pytaniem wyżej jak mam zrobić??

a i jeszcze jedno do gdzie mam podłączyć oświetlenie tablicy do P czy L światła pozycyjnego???
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Masę dajesz kolego zarówno na światła jak i na obudowę przyczepki!!! Podświetlenie tablicy rejestracyjnej podłączasz dowolnie, producenci podłączają zawsze pod prawe światło pozycyjne(czemu nie wiem i nie pytaj).

Dodano po 1 [minuty]:

Światło przeciw mgielne podłączasz TYLKO z lewej strony!!!!
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Temat kilkakrotnie poruszany. Zamykam.