logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Potrzebny chemik.Płyn do wytwornicy dymu.Czy to gliceryna???

gretzky 28 Wrz 2003 14:49 11193 8
REKLAMA
  • #1 341815
    gretzky
    Poziom 21  
    Posty: 599
    Pomógł: 12
    Ocena: 25
    Znalazłem w internecie że gliceryna po rozgrzaniu do 296 stopni zaczyna wrzeć. W ten sposób powstaje biały bezwonny nieszkodliwy dym. Tego dymu jest dużo. Zastanawia mnie czy to nie mogło by zastąpić drogi płyn do maszynek dymu. Jak myślicie czy to co kupuje w sklepie za 50zł (płyn do dymu) może być gliceryną. I czy taka substancja nie zanieczyściła by mi pieca w maszynce do dymu.
  • REKLAMA
  • #2 341836
    olaf x
    Poziom 34  
    Posty: 2490
    Pomógł: 257
    Ocena: 360
    gliceryna to alkohol trojwodorotlenowy, nie wiem czy to byloby bezpieczne, a zreszta : jaki piec? mam mala zabawke mc crypta i jest tam element rozlaczajacy doplyw pradu przy przekroczeniu 125 stopni...
  • REKLAMA
  • #4 345370
    olaf x
    Poziom 34  
    Posty: 2490
    Pomógł: 257
    Ocena: 360
    gretzky :arrow: twoj link jest nieoceniony. mnie zabawka przestala dzialac, ale juz dziala, pompka sie zapchala paprochami z gumowej uszczelki polaczenia pompka-zbiornik. :)
  • REKLAMA
  • #5 345399
    wowka
    Poziom 28  
    Posty: 1763
    Pomógł: 49
    Ocena: 246
    niunio zobaczymy jak sie bedziesz o cos pytal na forum - ja sobie to zapamietam !!
  • #6 2200127
    piotrek1210
    Poziom 10  
    Posty: 75
    Ocena: 9
    czy ktoś zna dokładny skład fluidu do wytwornicy dymu ??
  • REKLAMA
  • #8 2206974
    MitalcA
    Poziom 14  
    Posty: 174
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Żaden problem.
    Składniki płynu do wytwornicy to:

    -glikol (można go uzyskać poprzez destylację płynu do chłodnic samochodowych)
    -woda destylowana.

    I to wszystko. Tylko nie wiem jakie są proporcje.
    Ja zrobiłem sobie wytwornicę z expresu do kawy. Wykorzystałem grzałkę z niej. Na początku zamiast płynu wlewałem płyn do chłodnic który ma podobny skłąd jak oryginalny płyn do wytwornic ale ten płyn był do -25 stopni C, więc miał w sobie jakiś tłuszcz. Była świetny bialutki dym ale strasznie śmierdziało pożniej tym spalonym tłuszczem. Teraz używam płynu normalnego (załatwiłem sobie z Domu kultury:D)
  • #9 20596176
    Baron_jez
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Dzięki za rady, wczoraj zużyliśmy z ekipą cały smoke fluid na domkach na Mazurach, a dziś dzięki Wam skorzystamy z płynu do chłodnic, sprawdziliśmy - działa! Super!

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości zastąpienia oryginalnego płynu do wytwornic dymu gliceryną, która wrze w temperaturze około 296°C, tworząc biały, bezwonny i nieszkodliwy dym. Użytkownicy zwracają uwagę, że wytwornice mają zamknięte piece grzewcze o ograniczonej temperaturze pracy (np. 125°C w modelu MC Crypt), co może uniemożliwiać osiągnięcie temperatury wrzenia gliceryny. Skład typowego płynu do wytwornic to glikol i woda destylowana, bez dodatków tłuszczów, które powodują nieprzyjemny zapach przy spalaniu. Przykładowo, płyn do chłodnic samochodowych (zawierający glikol) może być używany jako tańsza alternatywa, choć należy unikać wersji z dodatkami tłuszczowymi. Wytwornice działają na zasadzie podgrzewania substancji do temperatury, w której powstaje dym, a nie spalania. Wskazano również, że zanieczyszczenia z uszczelek mogą powodować problemy z pompą w urządzeniu. Praktyczne testy potwierdziły skuteczność płynu do chłodnic jako zamiennika oryginalnego fluidu do dymu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA